سلامت و زیبایی

استفاده از اسکارف به عنوان ماسک

استفاده از اسکارف به عنوان ماسک

استفاده از اسکارف (دستمال گردن و سر) به عنوان ماسک
استفاده از اسکارف (دستمال گردن و سر) به عنوان ماسک

 اسکارف بهترین دوست شما در زمان کرونا

امروزه ویروس کرونا اهمیت پوشاندن صورت را به جهانیان نشان داد است با ما باشید در مقاله استفاده از اسکارف به عنوان ماسک . با وجود اینکه ماسک های جراحی برای استفاده در برابر ویروس کرونا مناسب هستند اما مردم در حال یافتن روش های ابتکاری برای مقابله با ویروس، بدون نیاز به تجهیزات پزشکی هستند تا از این طریق تجهیزات مناسب در اختیار کادر درمان قرار بگیرد.

در این مقاله از مجله اینترنتی پابزی درباره استفاده از دستمال سر به عنوان ماسک در این روز ها صحبت میکنیم هرچند هیچ چیز جای ماسک را نخواهد گرفت.

  • دوختن ماسک

با شیوع کرونا بسیاری از مردم شروع به دوختن ماسک ها کردند اما باید توجه داشت که گاهی اوقات بهترین راه حل ساده ترین است. در واقع اگرچه استفاده از اسکارف، دستمال و یا سربند برای پوشاندن دهان به اندازه ماسک N95 ما رو در برابر ویروس ایمن نمیکند اما باز هم بهتر از هیچ است. همچنین رنگ های روشن و طرح ها و الگوهای زیبا و جذاب اسکارف ها باعث بهتر شدن تیپ افراد هم میشود.میکروب ها برای مدت طولانی ای بر روی پارچه های مصنوعی مانند نایلون و پلی استر باقی میمونند بنابراین بهتر است از اسکارف هایی که از پارچه های طبیعی مانند پارچه های نخی و ابریشمی دوخته شده اند استفاده کنیم.

  • استفاده از ماسک های خونگی

طبق توصیه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها استفاده از ماسک های خانگی که دهان و بینی رو میپوشونند روش مناسبی برای مقابله با شیوع بیماری است. همچنین استفاده از شال گردن، اسکارف و یا دستمال تمیز در صورت نبود ماسک میتواند بسیار مفید باشد .البته همه این گزینه ها باید بند های مناسبی برای قرار گرفتن بر روی گوش داشته باشند تا به طور ایمنی بر روی صورت قرار بگیرند و شستشوی آن ها ساده تر شود.

اسکارف ها
اسکارف ها

برای سال های طولانی اسکارف ها فقط نوعی پوشش خسته کننده و بی ارزش بودند اما همونطور که دیدید پس از شیوع بیماری کرونا اهمیت و ویژگی های مثبت استفاده از انواع آن ها بسیار مشهود تر از گذشته شد و امروزه میزان تقاضا و استفاده از آن ها بسیار زیاد شده است.

همچنین ویدیو ساخت ماسک تنفسی خانگی برای مقابله با ویروس کرونا را نیز تماشا کنید

منبع : vogue

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا