مد و پوشاک

انواع استایل ها در دنیای مد – استایل شما چیست ؟

انواع استایل ها در دنیای مد

انواع استایل ها در دنیای مد
انواع استایل ها در دنیای مد

این متن با معرفی ۱۲ نوع نگرش و تیپ های شخصیتی مختلف لباس ها به شما در رسیدن به جواب درست کمک میکند.

سبک مدی که دنبال میکنید و احساسی که نسبت به آن دارید نشان دهنده نوع نگرش شماست. اگه صدها سبک مد وجود داشته باشد، همه آن ها بر اساس نگرش و شخصیت افرادی هستند که آن ها را می پوشند بنابراین سبک لباس پوشیدن شما نشان دهنده شخصیت شماست . در اینجا یک طبقه بندی از بهترین این نگرش ها و شخصیت هایی که ذاتاً حاوی این نگرش ها هستند ، آورده شده است.

شما کدوم استایل رو انتخاب میکنید ؟

سبک های مختلف مد و شخصیت شما

 • بدون جنسیت

Jaden Smith
Jaden Smith

اگه شما جزو دسته ای از افراد هستید که در انتخاب لباس جنسیت لباس را مد نظر قرار نمیدهید، پس به این سبک گرایش دارید. تحت تاثیر این سبک، لباس های مردانه زنانه تر و لباسای زنانه مردانه تر میشوند. Jaden Smith، خواننده رپ و بازیگر جوان، به طور آشکاری پیرو این نگرش است.

 • ماهرانه

ماهرانه
ماهرانه

پیروان این نگرش افراد خوش لباسی هستند که لباس های مجلسی و زیبایی که دارای برند های لاکچری هستند را میپوشند. همچنین این افراد وقت زیادی برای زیبایی و پوشیدن لباس های مناسب سپری میکنند.

 • نا منطبق

نا منطبق
نا منطبق

این دسته از افراد دارای نگرشی منحصر به فرد در زندگی هستند و برای فردیت خود ارزش زیادی قائلند. اگه پیرو این نگرش هستید باید لباس های متناسب با آن را بپوشید. سبک های گوتیک، راک و سایر سبک های جایگزین مناسب پیروان این نگرش هستند.

 • باهوشانه

باهوشانه
باهوشانه

این نگرش مخصوص افرادی است که همیشه دوست دارن لباس های راحت بپوشند. این افراد اعتماد به نفس بالایی دارند و لباس های غیر رسمی و ساده ای میپوشند که باعث میشود در عین سادگی و بدون هیچ آرایشی، زیبا و خوش تیپ بنظر برسند. سبک مد preppy از جمله استایل های مورد استفاده توسط این افراد است.

 • محافظ کارانه

محافظ کارانه
محافظ کارانه

در این نگرش به علت سخت گیری و احتیاط از لباس های پوشیده استفاده میشود. نام دیگر آن نگرش سنتی است. افرادی که دارای اعتقادات مذهبی هستند مانند زنان مسلمان، زنان محافظه کار مسیحی و زنان یهودی ارتدوکس و… ممکن است دنبال کننده این نگرش و سبک مد پیرو آن باشند. سبک پوشش Modest که در آن همه بدن انسان پوشیده میشود متعلق به این نگرش است.

 • نامرتب ( شلخته )

نامرتب ( شلخته )
نامرتب ( شلخته )

این نگرش کاملا در تضاد با سبک مرتب و منظمه و شامل شلوار های جین کمرنگ و کهنه نما، لباس های گشاد و موهای شلخته است.

 • ماجراجویانه

ماجراجویانه
ماجراجویانه

اگه فرد مبتکر و خلاقی هستید که علاقه زیادی به پوشیدن لباس های مد و یا لباس هایی که حتما در آینده نزدیک به مد تبدیل میشوند دارید، پیرو این سبک هستید. در این صورت ممکن است لباس های شما از نظر سایر افراد بسیار عجیب و غریب بنظر برسند اما شما به نظر آن ها توجه نمی کنید چون میدانید که این لباس ها به زودی در میان مردم رواج پیدا کرده و تبدیل به هنجار میشوند.

 • رترو

رترو
رترو

این سبک بر خلاف مد مدرن و آینده نگر است و پیروان آن علاقه زیادی به زندگی در گذشته دارند و سعی میکنند در لباس هاشان از عناصر مختلف سبک های قدیمی استفاده کنند. این نگرش پیروان زیادی دارد.

 • اقتصادی

پیروان این سبک فکری همیشه به دنبال تخفیف گرفتن هستند. در واقع این یک نگرش روانشناسی نسبت به پول است که به سبک مد افراد هم منتقل میشود. این افراد از خرید لباس هایی که قیمت بالایی دارند و ارزش خرید ندارند خودداری میکنند چرا که کاملا نسبت به قیمت ها هوشیار و حساس اند. همچنین آن ها به صورت کورکورانه از مد پیروی نمیکنند ولی ممکن است به سبک کلاسیک علاقه داشته باشند چرا که میتونند لباس های این سبک را به مدت چند سال بپوشند و این نکته مثبت این نگرش است.

 • کاملا زنونه

وقتی که شما علاقه بسیار زیادی به رنگ صورتی و لباس ها و آیتم های زیبای زنانه داشته باشید، پیرو این گرایش هستید. استایل های Lolita و Kawai به این سبک تعلق دارند.

 • آوانگارد

آوانگارد
آوانگارد

اگه دلتان میخواهد برای پیدا کردن استایل مورد علاقتان همه مرز هارو نادیده بگیرید و قوانین رو زیر پا بگذارید به این سبک فکری گرایش دارید. در حقیقت ، این یک نگرش هنری غیر معمول است که بر لباس های تک رنگ و مینی مالیستی تاکید دارد. این نگرش علاوه بر لباس همه جنبه های زندگی را تحت تاثیر قرار داده و در همه آن ها زیبایی شناسایی رو مد نظر قرار میدهد.

 • ضد مد

پیروان این سبک فکری هیچ توجهی به مد ندارند و از روند های مد پیروی نمیکنند. این افراد به تناسب لباس با موقعیت های مختلف هم اهمیت نمیدند و معمولا مینی مالیست هستند.

منبع : sewguide

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا