سلامت و زیبایی

چگونه بهترین دوچرخه را انتخاب کنیم

چگونه بهترین دوچرخه را انتخاب کنیم

چگونه بهترین دوچرخه را انتخاب کنیم
چگونه بهترین دوچرخه را انتخاب کنیم

بدون دسترسی به کلاس های ورزشی معمول و جلسات بدنسازی در زمان قرنطینه، بسیاری از افراد به دنبال پیدا کردن روش های جدیدی برای ورزش کردن و حفظ سلامت بدن خود هستند و این یکی از دلایل افزایش محبوبیت دوچرخه سواری است. اگر شما هم یکی از این افراد هستید این متن به شما کمک خواهد کرد.

در زمان قرنطینه دوچرخه سواری مانند پیاده روی به یکی از سرگرمی های افراد مختلف تبدیل شده است. طی ماه های گذشته رشد بی سابقه ای در فروش دوچرخه در جهان رخ داد، به طوری که این آمار تقریبا سه برابر گذشته بوده است. در ابتدا به نظر میرسید که شاهد افزایش فروش دوچرخه کودکان باشیم زیرا والدین سعی می کنند فرزندان خود را در حین تعطیلات مدرسه فعال و سرگرم کنند. اما قرنطینه باعث بهبود آب و هوا و خلوت شدن جاده ها شد پس بنابراین فروش و استفاده از دوچرخه در رده های سنی مختلف رشد چشمگیری داشت.

انواع دوچرخه

با کمی دقت میتوان متوجه شد که دوچرخه سواری بسیار فنی تر از چیزی است که به نظر می رسد بنابراین قبل از خرید باید بدانید که قصد دارید از دوچرخه خود در چه زمینه ای استفاده کنید. به یاد داشته باشید که یک دوچرخه فقط به خاطر ورزش در زمان قرنطینه نیست و ممکن است پس از آن از دوچرخه خود برای رفت و آمد استفاده کنید. همچنین میزان هزینه شما هم به نوع دوچرخه ای که می خرید بستگی دارد. بنابراین بهتر است پیش از خرید با ویژگی های سبک های مختلف دوچرخه ها آشنا شوید. متن زیر شما را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد.

دوچرخه جاده
دوچرخه جاده

دوچرخه جاده

اگر به دنبال یک دوچرخه سبک و سریع هستید که مناسب رفت و آمد های روزانه، تفریح در تعطیلات آخر هفته و یا ورزش ساده باشد باید به دنبال دوچرخه جاده ای باشید. با این حال، به یاد داشته باشید که آنها صرفاً برای دوچرخه سواری در جاده ها هستند و به دلیل چرخ های نازک تر و بدنه سبک تر شتاب مناسبی دارند ولی مخصوص آفرود نیستند.

دوچرخه کوهستانی
دوچرخه کوهستانی

دوچرخه کوهستانی

این دوچرخه ها مخصوص آفرود هستند. برخی از آن ها کمک فنر های تقویت شده ای دارند که مخصوص افراد ماجراجو هستند. اگر شما قصد سفر به مناطق ناهموار و کوهستانی دارید این نوع دوچرخه کاملا مناسب شما است. در واقع این دوچرخه ها لاستیک های مخصوصی دارند که کنترل آن ها را آسان تر می کند. علاوه بر این دامنه وسیع تری از چرخ دنده ها در این نوع از دوچرخه وجود دارد که به شما در صعود به مناطق مرتفع و حرکت در نقاط صعب العبور کمک می کند.

دوچرخه Gravel

آیا انتخاب بین دوچرخه های مخصوص جاده و آفرود برایتان دشوار است ؟ اگر به دنبال دوچرخه ای با ترکیبی از ویژگی های آن ها هستید، به این سبک از دوچرخه نیاز دارید. در واقع این دوچرخه ها مانند نوع جاده ای هستند اما لاستیک های ضخیم تری دارند که امکان حرکت در مناطق شن خیز و مسیر های دارای برآمدگی و شیب را به شما می دهند.

دوچرخه هیبریدی
دوچرخه هیبریدی

دوچرخه هیبریدی

ترکیبی از دوچرخه جاده ای و کوهستانی و یک دوچرخه همه جانبه است. اگر در انتخاب دوچرخه مناسب شک دارید این دوچرخه ها بهترین گزینه هستند. هیبریدی ها یک گزینه عالی برای شروع هستند. این دوچرخه ها در حال نشستن، حالت ایستاده و راحت تری به راننده می دهند و این بدان معناست که علاوه بر راحتی بیشتر، شما از جاده یا مسیر جلوی خود منظره بهتری خواهید داشت.

اخرین نکته ای که باید در خرید دوچرخه به آن توجه کنید انتخاب سایز مناسب است. مخصوصا اگر به صورت آنلاین و غیر حضوری این کار را انجام می دهید، یادگیری نحوه اندازه گیری دوچرخه برای فهمیدن سایز آن بسیار مهم است. امروزه وب سایت های زیادی به شما در این زمینه کمک می کنند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا