مد و پوشاک

۵ نکته برای خرید ژاکت مردانه

۵ نکته برای خرید ژاکت مردانه

۵ نکته برای خرید ژاکت مردانه
۵ نکته برای خرید ژاکت مردانه

چرا مردان باید ژاکت بپوشند؟ در یک یک کلمه، تطبیق پذیری. ژاکت ها تنوع زیادی دارند و یکی از سازگارترین انواع لباسها هستند، هم می‌توانید آنها را به تنهایی بپوشید و هم می توانید آنها را در ست های مختلف استفاده کنید. اما … همه ژاکت ها برابر نیستند. مواد، سبک ها، ضخامت های مختلف همه اینها می تواند تمایز بین ژاکت ها باشد. ما در مقاله ۵ نکته برای خرید ژاکت مردانه، راهنمای نهایی ژاکت های مردانه را به شما ارائه می دهم.

۵ نکته در خرید ژاکت که در اینجا به آنها اشاره خواهم کرد:

 1. مواد ژاکت
 2. اندازه ژاکت
 3. سبک ژاکت
 4. رنگ و دوخت ژاکت
 5. قیمت ژاکت

ژاکت ها از لباس های مورد علاقه ی آقایان در هوای سرد است.که مردان سراسر جهان از آن استفاده می کنند و در دنیای مد بسیار جالب است ژاکت نه تنها برای گرم نگه داشتن بدن در فصل پاییز و زمستان خوب است، بلکه گزینه عالی برای لباس بیرونی، لباس اداری و لباس های کلاسیک روزمره است. با استفاده از این نوع تطبیق پذیری، جای تعجب نیست که ژاکت یکی از معدود انواع لباس هایی است که نسخه های مختلفی از آن را در کمد لباس هر کس پیدا میشود؛ هنگامی که یک ژاکت ساده و کلاسیک طراحی می شود، می تواند یک عمرخود را در دنیای مد جای دهد، و آن را به یکی از بهترین قطعات سبک تبدیل کند که واقعاً می توانید روی آن سرمایه گذاری کنید.

مواد تولید ژاکت
مواد تولید ژاکت

مواد تولید ژاکت

احتمالاً مهمترین نکته ای که باید هنگام خرید ژاکت به دنبال آن باشید، مواد ساخته شده از آن است. این امر خصوصاً با توجه به ژاکت های ساخته شده معمولاً برای محافظت از شما در برابر شرایط سخت و آب و هوای سرد ساخته می شود. مواد واقعاً در میزان گرمی که به شما ارائه می دهد نقش  اساسی دارند. در اینجا انواع مختلفی از مواد که در تولید ژاکت استفاده میشود و مواردی که شخصاً توسط من توصیه شده را اشاره کردم

ژاکت های پشمی
ژاکت های پشمی

ژاکت های پشمی

پشم بهترین ماده موجود برای تأمین گرما است. کلید توانایی آن در حفظ گرما بر اساس سطح عایق آن است. پشم از گوسفندان است.و قرن ها برای ایجاد لباس هایی مخصوص گرما از آن استفاده میشد.

با توجه به درجه های مختلف پشم، من همیشه توصیه می کنم بالاترین سطح توانایی خود را داشته باشید (پشم مرینو یک شاخص عالی برای کیفیت است). پشم می تواند گران باشد، اما در مقایسه با نوع ساخته شده از کیفیت پایین (پشم های بازیافتی که از فیبر کوتاه تری استفاده می کنند)، احساس لوکس بودن هیچ چیزی ندارد.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله جنس لباس مناسب هر فصل نیر دیدن کنید.

 

ژاکت کشمیر
ژاکت کشمیر

ژاکت کشمیر

ترمه نوع دیگری از پشم است.که از فیبر استخراج شده از Cashmere Goats تهیه می شود. از آنجا که ترمه از نظر فنی نوعی مو است.و پشم نیست، من در این مقاله به عنوان ماده جداگانه با آن رفتار می کنم.

گرچه گرمایی که ترمه فراهم می کند به اندازه انواع استاندارد پشم نیست، اما آنها باز هم گرما را حفظ می کنند. ترمه ماده ای جاودانه است.که به خوبی با بسیاری از لباس های کمد شما ست میشود.

محبوبیت ترمه به دلیل نرمی آن است. این پارچه با کیفیت بالا را می توان با پشم مخلوط کرد تا ژاکت های گرم و در عین حال فوق العاده نرم تولید کند.

ژاکت های الپاکا
ژاکت های الپاکا

ژاکت های الپاکا

فیبر آلپاکا صدها سال در آمریکای جنوبی بسیار محبوب بوده است. با خواص بسیار شبیه پشم (گرما) و ترمه (نرمی)، از آن برای ساخت پانچو، دستکش، کلاه و ژاکت های زمستانی یا با ارتفاع زیاد استفاده شده است.

تا زمانی که منشا they آنها آمریکای جنوبی نباشد یا به صورت تخصصی ساخته شده باشد، یافتن ژاکت های آلپاکا دشوارتر است. این به دلیل تولید کم و عدم آشنایی تولید کنندگان بزرگ با الیاف آلپاکا است. همانطور که گفته شد، مطمئن باشید این یک انتخاب عالی برای لباس های هوای سرد است.

ژاکت های نخی
ژاکت های نخی

ژاکت های نخی

باید گفت پنبه ارزان، نگهداری آسان، شستشو ساده، مقاوم در برابر سایش و یافتن آن آسان است. اگر از پنبه ای با کیفیت بالا ساخته شده باشند، ژاکت های عالی برای آب و هوای گرم برای ساحل یا یک عصر بهار / پاییز می سازند.

با این حال پنبه فیبر ساخته شده برای حفظ گرما نیست. پس از خیس شدن، مرطوب می ماند – و برای شما بدتر احساس خیس شدن می شود (در مقایسه با پشم که می تواند ۳۰٪ از وزن خود را در آب نگه دارد و احساس خیس نکند).

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله لباس ضروری زمستانی برای آقایان نیر دیدن کنید.

 

پلی استر و پنبه ارزان
پلی استر و پنبه ارزان

پلی استر و پنبه ارزان

یک یادداشت در مورد مخلوط های ارزان قیمت از نوع پنبه و پلی استر که به نظر می رسد در جامعه امروز محبوب است. گرچه من کاملاً مخالف این مواد نیستم، اما آنها در مقایسه با پشم و ترمه یک قدم پایین ترهستند.

استدلال آن بر اساس موارد زیر است: آنها به سختی می توانند شکل خود را حفظ کنند، به خصوص پس از چندین دوره شستشو. عدم توانایی در حفظ گرما. برخی از ژاکت های سنگین و حجیم پلی استر و پنبه در آن وجود دارد که مقداری احتباس گرما را فراهم می کند. متأسفانه، آنها هنوز هم به دلیل خواص الیاف با انواع پشم مطابقت ندارند.

اندازه ژاکت
اندازه ژاکت

اندازه ژاکت در مهم ترین نکات در خرید ژاکت مردانه

ژاکت چطور باید متناسب باشد اندازه ژاکت شما تا حد زیادی نحوه ظاهر شما را تعیین می کند. به همین دلیل درست شدن مهم است. هنگام جستجوی ژاکت، مهم است.که اندازه گیری مشابه آنچه برای پیراهن لباس انجام می دهید، انجام شود. حداقل اطمینان حاصل کنید که برای موارد زیر اندازه گیری شده اید:

اندازه قفسه سینه ژاکت – ژاکت باید بدن شما را بغل کند اما به هیچ وجه شما را محدود نمی کند. باید کمی متناسب به نظر برسد اما هرگز راحت نیست.

طول کلی ژاکت – از کسی بخواهید از پشت یقه تا کمرتان اندازه گیری کند تا اندازه دقیق زمان مناسب ژاکت را بدست آورد.

طول آستین ژاکت – این اندازه گیری معمولاً از تیغه شانه شما تا سمت راست.استخوان مچ دست یا قسمت بالای شانه ها تا استخوان مچ دست شما اندازه گیری می شود.

در آخر، به خاطر داشته باشید که بسیاری از پارچه های حیوانی بعد از یکی دو چرخه شستشو تمایل به جمع شدن دارند.

اگر از ژاکت خود مراقبت می کنید، و از قرار دادن آن در شرایط شدید (به ویژه گرما) خودداری می کنید، ژاکت شما باید بیشتر شکل خود را حفظ کند

سبک های ژاکت
سبک های ژاکت

سبک های ژاکت

در محیط های خاص بهتر از دیگران کار می کنند. من قصد دارم انواع مختلفی از رسمی تا کم رسمی را لیست کنم، بنابراین شما می توانید زمینه هایی را کسب کنید که برای شرایط منحصر به فرد شما در این فصل تعطیلات مناسب باشد

یقه گرد ژاکت
یقه گرد ژاکت

یقه گرد ژاکت

این یک سبک زیبا است که به راحتی با بیشتر لباس ها جفت می شود. با این حال، آنها به خوبی با گردن بازی نمی کنند و می توانند یقه برخی از پیراهن های لباس را نیز خراب کنند.

ژاکت های یقه V
ژاکت های یقه V

ژاکت های یقه V

یقه V و انواع آن گزینه های عالی ژاکت برای جفت شدن با کت و شلوار است. این باعث می شود شما گرمتر از یک قطعه استاندارد ۲ باشید و به نظر بیجا نرسد. در واقع می توان یک ژاکت کش باف پشمی را به جای ژاکت در تنظیم هوای خنک گاه به گاه پوشید.

یقه اسکی
یقه اسکی

یقه اسکی

یقه ای بلند که روی خود جمع شده است، سبک کلاسیک یقه گرد را ایجاد می کند. با رفتن به سراغ نوع ژاکت های نه چندان رسمی، یقه های لاک پشتی گرمی می بخشند و جایگزینی زیبا و پوشیده برای یقه معمولی برجسته و تاج دار که در پیراهن های لباس دیده می شود، ایجاد می کنند. هنگامی که با ژاکت می پوشید، مطمئن شوید که ساختاری سبک وزن را انتخاب می کنید.

گردن شال

گردن شال نوعی ژاکت است.که با توجه به اینکه با پیراهن و کراوات خوب جفت می شود، می تواند به لیست بالا برود. انتخاب خوبی برای مردانی است.که لباس های گاه به گاه ورزشی را دوست دارند.

گردن شال معمولاً روی ژاکت کش باف پشمی یا ژاکت های نیمه زیپ دیده می شود و یقه ای پهن و برگردان دارد که به نقاط جلوی سینه باریک می شود.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله بهترین پارچه های لباس زمستانی نیر دیدن کنید.

 

گردن ناچ

گردن ناچ پسر عموی گردن V است.و از سبک تی شرت به همین نام تقلید می کند. در اکثر موارد دارای یک دهانه دایره ای ساده است، اما در قسمت جلوی آن، دقیقاً در زیر سیب آدام، یک برش کوچک V شکل وجود دارد. ژاکت که با ظرافت خط فک یک مرد را برجسته می کند، ظاهر مردانه تری به او می بخشد.

بر خلاف گردن های V، گردن های شکاف دار به اندازه کافی گسترده و عمیق نیستند تا بتوانند گره گردنی را قاب بگیرند. آنها سبک معمولی تری هستند که برای افزودن برخی علاقه های بصری به ژاکت های پیراهن کش ورزش پایه طراحی شده اند (و باید پذیرفت، به بچه های خوش ساخت اجازه می دهد تا نشانه ای از عضلات فوقانی عضلات قفسه سینه عضلانی را نشان دهند).

این ها را معمولاً روی سبک ترین و تنگترین ژاکت های بافتنی می بینید. آنهایی که به طور معمول پنبه ای رنگارنگ ساخته می شوند تا برای مردان جوان تر و با لباس های مرسوم، مد روز استفاده شوند.

رنگ یا الگو های ژاکت
رنگ یا الگو های ژاکت

رنگ یا الگو های ژاکت

رنگ ها کمی به ژاکت شما می افزایند و باعث می شوند شخصیت شما درخشان شود. من اعتقاد راسخ دارم که یک مرد باید ابتدا رنگ اصلی را بچسبد قبل از اینکه به سایه های پر جنب و جوش تر برسد. با این اوصاف، من رنگ های زیر را توصیه می کنم:

 1. آبی
 2. سبز
 3. بلغور جو دوسر
 4. رنگ قهوه ای
 5. خاکستری
 6. سفیدها

هنگام انتخاب رنگ ها، به خاطر داشته باشید که مواد جامد به طور کلی بهترین ظاهر را دارند و بیشترین تنوع را برای کمد لباس شما دارند. همچنین، به خوبی ببینید که چه رنگ هایی با رنگ مو و رنگ پوست شما مطابقت دارد. در پوشیدن رنگ هایی که با پوست شما کار می کنند، تفاوت وجود دارد، صرف نظر از این که گرم یا گرم باشید. به رنگهایی بچسبید که واقعاً باعث می شوند از یک طریق خوب برجسته شوید.

قیمت ژاکت
قیمت ژاکت

قیمت ژاکت

استدلال من این است.که بسیاری از ما به عنوان عامل اولین اصل در خرید پوشاک به دنبال قیمت هستیم، این یک اشتباه است. در عوض ببینید که چقدر با استفاده از فاکتورهای فوق – Material، Fit، Style و Color / Pattern – اندازه گیری می شود.

نتیجه گیری ژاکت ها
نتیجه گیری ژاکت ها

نتیجه گیری مهم ترین نکات در خرید ژاکت مردانه

تا این جای مقاله با توجه به راهنمایی خرید انواع پلیور و ژاکت مردانه متوجه شده ‌اید؛ که جنس و مدل ژاکت ‌ها و پلیور هایی که می ‌توانید در فصل ‌های سرد سال از آن ها استفاده کنید؛ چگونه هستند. با فرا رسیدن فصل پاییزو زمستان میتوانید با پوشیدن پلویرهای معرفی شده بسیار خوشتیپ دیده شوید کافی است.به نکاتی که در این مقاله اشاره شده را رعایت کنید.

۵ نکته برای خرید ژاکت مردانه – مهم ترین نکات در خرید ژاکت مردانه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا