سلامت و زیبایی

انواع ماسک سفیده و زرده تخم مرغ

انواع ماسک سفیده و زرده تخم مرغ

انواع ماسک سفیده و زرده تخم مرغ
انواع ماسک سفیده و زرده تخم مرغ

سلام خدمت دنبال کنندگان مجله اینترنتی پابزی ، خدمت شما هستیم با مقاله ی جدید در مورد انواع ماسک سفیده و زرده تخم مرغ. تخم مرغ علاوه بر این که پروتئین بدن را تامین میکند در زمینه ی زیبایی نیز تاثیر گذار است و از انواع ماسک های آن برای زیبایی پوست و مو استفاده میشود. تخم مرغ باعث بهبود رنگ پوست و بافت آن میشود و خطوط و چین و چروک پوست را به حداقل می رساند. در ادامه به انواع این ماسک ها با زرده و سفیده ی تخم مرغ اشاره میکنیم.

انواع ماسک با تخم مرغ
انواع ماسک با تخم مرغ

طرز تهیه ی انواع ماسک با تخم مرغ

ابتدا به ماسک های سفیده ی تخم مرغ میپردازیم:

۱. ماسک سفیده ی تخم مرغ برای رفع پیری زودرس:

سفیده ی تخم مرغ خواص زیادی دارد که از جمله ی این خواص میتوان به سفت کردن پوست اشاره کرد‌. از این خاصیت سفیده ی تخم مرغ در پیشگیری از پیری زودرس استفاده میشود. کافی است یک ماسک سفیده تخم مرغ را دوبار در هفته روی چین و چروک هایتان قرار دهید.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله خواص دارچین برای سلامتی پوست و مو نیر دیدن کنید.

 

۲. ماسک سفیده ی تخم مرغ برای سفتی پوست :

برای تهیه ی این ماسک زرده و سفیده ی تخم مرغ را جدا کنید و با یک پنبه سفیده را به طور مستقیم روی پوست خود بمالید. توجه داشته باشید که پوست شما باید تمیز باشد. پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه که ماسک روی صورتتان خشک شد آن را با آب بشویید. این ماسک هم به گردش خون و هم سفتی پوست کمک میکند.

ماسک سفیده ی تخم مرغ برای رفع آکنه و جوش های سرسیاه و چربی پوست
ماسک سفیده ی تخم مرغ برای رفع آکنه و جوش های سرسیاه و چربی پوست

۳‌. ماسک سفیده ی تخم مرغ برای رفع آکنه و جوش های سرسیاه و چربی پوست :

سفیده ی تخم مرغ را از زرده جدا کنید و آن را خوب هم بزنید تا یکدست شود‌. سپس این ماسک را روی پوستتان قرار داده و پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بشویید. این ماسک برای کسانی که آکنه دارند بسیار مفید است. همچنین ماسک سفیده ی تخم مرغ میتواند جوش های سرسیاه صورت را از بین ببرد و آنها را از سطح پوست خارج کند.

۴. ماسک سفیده و هویج برای خاصیت ضد پیری :

مقداری سفیده ی تخم مرغ ، کمی شیر و یک هویج را مخلوط کنید سپس آن را روی صورتتان بمالید و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بعد صورت خود را بشویید. این ماسک خواص ضد پیری دارد و برای پیشگیری از پیری زودرس بسیار مفید است.

ماسک سفیده ی تخم مرغ برای پوست درخشان
ماسک سفیده ی تخم مرغ برای پوست درخشان

۵. ماسک سفیده برای پوست درخشان :

سفیده تخم مرغ را با چند قاشق غذاخوری آرد نخودچی مخلوط کنید. سپس چند قطره آب لیمو به این ترکیب اضافه کنید. این ماسک را روی صورتتان بمالید و پس از ۲۰ دقیقه آن را بشویید

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله ویتامین E برای پوست دور چشم نیر دیدن کنید.

 

۶. ماسک سفیده تخم مرغ برای چین و چروک صورت

پوستتان را به خوبی تمیز کنید و سفیده ی تخم مرغ را روی پوستتان بگذارید. پس از ۱۰ دقیقه پوستتان را شست و شو دهید. سپس از کرم دور چشم و ژل پس از شست و شوی صورت استفاده کنید. این ماسک را به طور منظم استفاده کنید تا تاثیر شگفت انگیز آن را مشاهده کنید.

ماسک سفیده ی تخم مرغ برای رفع موهای زائد
ماسک سفیده ی تخم مرغ برای رفع موهای زائد

۷. ماسک سفیده تخم مرغ برای رفع موهای زائد

برای تهیه ی این ماسک، لایه ای نازک از سفیده ی تخم مرغ را به کل صورتتان به جز دور چشم ، لب ها و دهان بزنید. سپس یک لایه ی نازک دیگر از سفیده ی تخم مرغ را روی دستمال کاغذی بزنید و دستمال ها را روی پوست خود قرار دهید. هنگامی که دستمال ها خشک شدند ، به سرعت دستمال ها را بکشید‌. این کار را به طور مرتب انجام دهید تا موهای زائد صورتتان کم شود

۸. ماسک سفیده ی تخم مرغ برای بستن منافذ صورت :

همانطور که گفتیم سفیده ی تخم مرغ دارای خاصیت سفت کنندگی پوست است. برای تهیه ی این ماسک ۱ قاشق چایخوری سفیده ی تخم مرغ و یک فنجان آب لیموی تازه را مخلوط کنید و روی تمام صورتتان یا مناطقی که منافذ بیشتری دارند بزنید. پس از ۱۵ دقیقه صورتتان را با آب گرم بشویید. سپس صورتتان را با یک حوله ی نرم خشک کنید و این درمان را دوبار در هفته ادامه دهید

ماسک سفیده ی تخم مرغ برای پوست اطراف چشم
ماسک سفیده ی تخم مرغ برای پوست اطراف چشم

۹. ماسک سفیده ی تخم مرغ برای پوست اطراف چشم

یکی دیگر از خواص سفیده ی تخم مرغ بالا بردن گونه ها و صاف کردن پوست اطراف چشم است. کافی است لایه ای نازک از سفیده ی تخم مرغ را به آرامی زیر چشم خود بمالید و وقتی خشک شد آن را بشویید.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله ویتامین ای برای رشد مو نیر دیدن کنید.

 

۱۰. ماسک سفیده ی تخم مرغ برای حذف چربی اضافه پوست:

این ماسک برای افرادی که پوست بیش از حد چربی دارند بسیار مفید است. کافی است ابتدا صورت خود را با آب گرم بشویید و با یک حوله ی نرم خشک کنید. سپس لایه ای نازک از سفیده ی تخم مرغ را روی پوست خود بگذارید. پس از خشک شدن ماسک آن را با آب سرد بشویید.

ماسک سفیده ی تخم مرغ برای جلوگیری از آکنه و زخم های آکنه
ماسک سفیده ی تخم مرغ برای جلوگیری از آکنه و زخم های آکنه

۱۱. ماسک سفیده ی تخم مرغ برای جلوگیری از آکنه و زخم های آکنه

همانطور که گفتیم سفیده ی تخم مرغ برای برطرف شدن آکنه های صورت ، جوش های سر سیاه و همچنین کاهش چربی صورت بسیار مفید است به علاوه سفیده ی تخم مرغ در جلوگیری از آکنه بسیار موثر است و میتواند با کنترل چربی صورت مانع جوش زدن صورت شود. برای تهیه ی این ماسک دو قطره از روغن چای را که خاصیت ضد آکنه دارد با سفیده ی تخم مرغ مخلوط کنید و به صورت خود بمالید و پس از ۱۵ دقیقه صورت خود را بشویید‌.

۱۲. ماسک سفیده ی تخم مرغ برای کاهش پف زیر چشم:

از دیگر خواص سفیده ی تخم مرغ کاهش پف زیر چشم است. کافی است با انگشت اشاره ی خود سفیده ی تخم مرغ را به آرامی زیر چشمانتان بمالید ، وقتی خشک شد آن را بشویید و با یک حوله ی نرم زیر چشمانتان را خشک کنید. سپس روغن نارگیل بزنید.

تاثیر ماسک سفیده ی تخم مرغ در سلامت مو و پوست سر
تاثیر ماسک سفیده ی تخم مرغ در سلامت مو و پوست سر

تاثیر ماسک سفیده ی تخم مرغ در سلامت مو و پوست سر

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله ویتامین ای برای سلامت پوست نیر دیدن کنید.

 

۱. ماسک سفیده ی تخم مرغ برای درخشش موها :

ماسک سفیده ی تخم مرغ برای درخشان شدن موها بسیار موثر است. حتما شما نیز تجربه کرده اید که گاهی موها بی روح و کدر میشوند اما نگران نباشید کافی است سفیده ی تخم مرغ را جدا کنید ، آن را به خوبی هم بزنید تا پف کند و سپس آن را روی تمام موهایتان بزنید‌. اگر بوی نامطبوعی داشت میتوانید یک قاشق چای خوری آب لیمو به آن اضافه کنید تا بویش را بگیرد. هنگامی که مخلوط را به موهایتان زدید ، کلاه حمام بگذارید تا از ریزش موهایتان جلوگیری کند و پس از ۱۰ دقیقه کلاه را بردارید و موهایتان را بشویید. سپس موهایتان را خشک کنید تا تاثیر این ماسک را مشاهده کنید.

ماسک سفیده ی تخم مرغ برای حذف چربی اضافی پوست سر
ماسک سفیده ی تخم مرغ برای حذف چربی اضافی پوست سر

۲. ماسک سفیده ی تخم مرغ برای حذف چربی اضافی پوست سر :

یکی از خواص سفیده ی تخم مرغ این است که فولیکول های مو را می بندد و از این راه به کاهش چربی پوست سر کمک میکند. برای تهیه ی این ماسک یک عدد سفیده ی تخم مرغ ، ۱ قاشق غذا خوری عسل و ۵ قطره روغن اسطوخدوس را مخلوط کنید. این ترکیب را روی موهای چرب خود قرار داده و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند سپس آن را شست و شو دهید. ترجیحا از یک شامپوی بدون سولفات طبیعی استفاده کنید تا آن را بشویید.

فواید ماسک سفیده ی تخم مرغ
فواید ماسک سفیده ی تخم مرغ

فواید ماسک سفیده ی تخم مرغ

سفیده ی تخم مرغ به دلیل داشتن پروتئین در هیدراته کردن پوست نقش بسیار مهمی دارد. ساختار شیمیایی سفیده ی تخم مرغ به طوری است که باعث جذب آب میشود در نتیجه ماسک های سفیده ی تخم مرغ باعث آبرسانی پوست صورت میشوند. همچنین سفیده ی تخم مرغ سرشار از لیزوزیم است‌. لیزوزیم ترکیبی ضد باکتری است که دیواره ی سلولی باکتری ها را از بین برده و در نهایت باعث نابودی باکتری ها میشود

از این رو سفیده ی تخم مرغ برای پوست های مستعد آکنه بسیار مفید بوده و باکتری های ایجاد کننده ی آکنه را از بین میبرد و باعث تسریع در بهبود جوش ها میشود. به علاوه سفیده ی تخم مرغ در بهبود زخم ها ماده ای مفید است. همچنین سفیده ی تخم مرغ حاوی سلنیوم است که بخش مهمی از دفاع آنتی اکسیدانی بدن از جمله پوست است. همین امر سبب میشود که بدن را در مقابل آسیب رادیکال های آزاد که در اثر اشعه ماورای بنفش ایجاد میشود ، محافظت کند. همچنین باعث کاهش علائم پیری مانند چین و چروک میشود.

ماسک زرده ی تخم مرغ
ماسک زرده ی تخم مرغ

ماسک زرده ی تخم مرغ

ماسک زرده ی تخم مرغ برای خشکی پوست :

زرده ی تخم مرغ برای پوست خشک بسیار مفید است و رطوبت آن را تامین میکند. برای تهیه ی این ماسک زرده ی تخم مرغ را با یک قاشق غذا خوری عسل مخلوط کنید و روی صورتتان بمالید. توجه داشته باشید که صورتتان حتما تمیز باشد. سپس بعد ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صورت خود را بشویید.

چند هشدار مهم در رابطه با ماسک تخم مرغ
چند هشدار مهم در رابطه با ماسک تخم مرغ

چند هشدار مهم در رابطه با ماسک تخم مرغ

استفاده از ماسک های زرده یا سفیده ی تخم مرغ در افرادی که به تخم مرغ حساسیت دارند ممکن است واکنش آلرژیک ایجاد کند بنابراین اگر تخم مرغ نمیخورید و به آن حساسیت دارید نباید از ماسک تخم مرغ استفاده کنید.

یک خطر نادر نیز ممکن است اتفاق بیفتد که آلوده شدن به باکتری سالمونلا باشد. در برخی موارد نادر ممکن است این باکتری در تخم مرغ خام وجود داشته باشد و شما دچار بیماری سالمونلوز شوید. این بیماری تا ده روز طول میکشد و از جمله علائم آن ناراحتی دستگاه گوارش است. برای پیشگیری از این بیماری میتوانید از تخم مرغ های آزاد و ارگانیک استفاده کنید. این تخم مرغ ها خطر ابتلا به این باکتری را تا حد زیادی کاهش میدهند.

همچنین اگر بعد از ماسک دچار سوزش و خارش شدید آن را سریعا بشورید و از کرم های تسکین دهنده و ضد خارش برای صورت خود استفاده کنید.

گرد اورنده : زینب محمدی

انواع ماسک سفیده و زرده تخم مرغ – تهیه ماسک تخم مرغ – ماسک سفیده تخم مرغ – انواع ماسک با تخم مرغ

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا