مد و پوشاک

انواع کفش

انواع کفش

انواع کفش
انواع کفش

سلام امروز است مجله فروشگاه اینترنتی پابزی خدمت شما هستیم با معرفی انواع کفش در این مقاله سعی داریم شما را با اسم انواع کفش های موجود آشنا کنیم تا بتوانید در این باره اطلاعات خوبی داشته باشید.

به طور کلی کفش ها پا افزاری هستند برای مراقبت از پای ما یعنی یک محافظت کننده از پا که پای انسان را در مقابل خطرات احتمالی در کارهای گوناگون محافظت می کنند.

پای ما انسان ها دارای استخوان های بیشتری نسبت به تمام اعضای بدن ما می باشد که خطرات فراوانی آن ها را دنبال می کند برای مثال سنگ های تیز و یا زمین داغ آسیب های مختلف به پای ما می‌توانند وارد کنند از این جهت طراحی کفش در طول زمان تغییرات بسیاری پیدا کرده است که در اصل به کارکرد آن بستگی دارد.

کفش های امروزی با توجه به طرح های مختلف و البته پیچیدگی های مختلف در طراحی هزینه های متفاوتی دارند امروزه در طراحی کفش ها از آراستگی بسیار استفاده می‌شود تا کفشی شکیل و زیبا تولید شود تا با سلیقه همگان جور باشد.

 انواع مختلف کفش
انواع مختلف کفش

ریشه کلمه کفش

کفش واژه ای فارسی می باشد که در پارسی میانه به همین صورت گفته شده است به سازنده و تعمیر کننده کفش کفاش میگویند کفاش به قیاس کلمه عربی ساخته شده است و در منابع کهن تر فارسی نظیر شاهنامه لفظ کفش‌گر به کار رفته است.

کفش پاشنه سه سانت
کفش پاشنه سه سانت

کفش پاشنه سه سانت

این مدل از کفش ها که در فرهنگ عمومی به کفش پاشنه سه سانت شناخته می‌شود کفش با پاشنه کوتاه است که ارتفاع پاشنه در بلند ترین حالت ممکن ۳ سانتیمتر است به همین دلیل به این کفشا کفش های پاشنه سه سانت می گویند.

خانم هایی که قد متوسط و یا کوتاهی دارند اکثر از این کفش ها استفاده می کنند این کفش ها برای فعالیت‌های روزمره مناسب نیستند اما بعضی از خانم ها از این کفش ها در فعالیت های روزمره همچنین کار و مهمانی استفاده می کنند

کفش های پاشنه بلند
کفش های پاشنه بلند

کفش های پاشنه بلند

کفش های پاشنه بلند نیز از آن دسته از کفش ها هستند که مخصوص خانم ها طراحی شده اند این کفش ها که فرم کلاسیک دارند بسیار جذاب اند و بیشتر مناسب مهمانی ها می باشند.

به این کفش‌ها پامپز نیز گفته می‌شود کفش‌هایی که حداقل ۷ سانتیمتر پاشنه دارند پهنای این کفش ها باریک است و همچنین محل قرار گرفتن روی زمین تا محل اتصال به کفش مقدار کمی پ ن میشود.

یکی از بهترین کفش هایی که میتوان برای یک مهمانی استفاده کرد که کفش های پاشنه بلند هستند زیرا جذابیت خاصی به ظاهر خانم ها داده و آنها را بلند قدبلندتر و همچنین رسمی تر نشان می دهد

کفش های لژدار
کفش های لژدار

کفش های لژدار

کفش های لژدار از کفش هایی هستند که هم برای خانمها و هم برای آقایان در مدل‌های مختلفی تولید شده‌اند این کفش ها می توانند به افزایش قد خانم ها و آقایان کمک کنند.

همچنین به عنوان کفش تنبل شناخته می شوند این کفش ها از آن دسته از کفش هایی هستند که می توانند شما را خسته کنند اما برای افزایش قد کمکی بسیار عالی هستند همچنین مناسب برای یک مجلس رسمی نیستند و بهتر است در دورهمی ها، مهمانی ها و کارهای روزانه از آنها استفاده کنید

اسم انواع کفش
اسم انواع کفش

کفش های پاشنه دار ۱۰ سانتی متری

شما در حال مطالعه اسم انواع کفش هستید این کفش ها برای خانمها تولید شده‌اند بیشتر مناسب مهمانی های رسمی مثل عروسی ها هستند این کفش ها پاشنه های بلندی دارند که حداقل ۱۰ سانتی متر ارتفاع دارد استفاده از آنها کار آسانی نیست و فرمی کشیده به اندام شما می دهد.

کفش مدل پاشنه تخم مرغی
کفش مدل پاشنه تخم مرغی

کفش مدل پاشنه تخم مرغی

این مدل کفش ها را ما با اسم پاشنه تخم مرغی میشناسیم این مدل یکی از قدیمی ترین مدل های کفش های پاشنه دار میباشد پاشنه که محل اتصال آن به کفش پهن است به زمین کمی باریک میشود.

ارتفاع این پاشنه ها بین ۳ تا ۵ سانتیمتر است البته این روزها این مدل کفش محبوبیت زیادی ندارد و دیگر از آن استفاده نمی شود.

کفشهای پاشنه هرمی
کفشهای پاشنه هرمی

کفشهای پاشنه هرمی

این کفش ها نیز مخصوص خانمها تولید شده است و روز به روز از استفاده از آنها بسیار کم می شوند طراحان کفش ها دیگر علاقه ای به تولید این کفش ها ندارد این کفش ها ۳ تا ۵ سانتی متر پاشنه دارند.

 

همچنین میتوانید از راهنمای سایز کفش برای خرید اینترنتی نیز برای انتخاب سایر پای خود استفاده کتید.

 

کفش های آکسفورد
کفش های آکسفورد

کفش های آکسفورد

این کفش ها در قرن ۱۷ میلادی بین دانشجویان پسر آکسفورد معروف شدند از آن زمان این کفش ها را با آن نام می شناسیم آنها معمولاً رسمی هستند و چرم در تولید آنها نقش اساسی دارد این کفش ها برش ها و دوخت های ظریفی تولید می شوند کفشهای آکسفورد مدل های زنانه نیز دارند که از اوایل قرن ۱۹ میلادی وارد دنیای فشن شدند

کفشهای اسنیکرز
کفشهای اسنیکرز

کفشهای اسنیکرز

این مدل کفش ها برای ورزش طراحی نشده اند اما زمانی که به آنها نگاه می کنید مانند کفش های ورزشی هستند کفش های آل استار یکی از انواع این کفش ها هستند محبوبیت این کفشها را مدیون ستاره های موسیقی پاپ آمریکایی در دهه هفتاد میلادی هستیم

امروزه اسپیکرها تقریباً برای همه فعالیت ها استفاده می شود برای مثال در فعالیت های رسمی و غیر رسمی مورد استفاده قرار می گیرد مانند رفتن به پارک و یا شرکت در یک جلسه کاری.

کفش های لوفر یا کالج
کفش های لوفر یا کالج

کفش های لوفر یا کالج

این کفش ها یکی از زیباترین انواع کفش ها هستند طرح کلاسیک دارند و می‌توان آنها را با انواع لباسهای رسمی و غیررسمی بپوشید.

این کفشها الزاماً بدون بند و تخت تولید می شود و پاشنه بسیار کمی دارند این کفش ها برای استفاده روزمره مناسب هستند لوفر ها را می توانید در رنگ بندی های گسترده ای پیدا کنیم این کفش ها در زبان فارسی کالج نام دارند

صندل ها
صندل ها

صندل ها

از قدیمی ترین انواع کفش ها صندل ها هستند صندل ها انواع مختلفی دارند بطور عام همگی آنها قسمتی از آن را بدون پوشش می گذارد و به همین دلیل مناسب به فصل تابستان و آب و هوای گرم هستند.

صندلی‌ها را می‌توانید در انواع پاشنه تخت و یا پاشنه دار پیدا کنید صندل ها در جنس و رنگ های مختلفی تولید می شوند

بوت ها
بوت ها

بوت ها

بوت ها در انواع مختلف زنانه و مردانه تولید می‌شوند تاریخچه طولانی دارند و نسبت به بقیه هم قسمت بیشتری از پا را مورد پوشش قرار می‌دهند معمولاً برای محافظت از پا در برابر آب و یا سرما استفاده می‌شود و جنس آن ها را می تواند انواع مختلف چرم یا پارچه در نظر گرفت این کفش ها اکثراً از قوزک پا تا بالای زانو هستند

اسم انواع کفش
اسم انواع کفش

کفش های تخت

کفشهای تخت نیز انواع مختلف زنانه و مردانه دارند این کفش ها راحتی بسیاری دارد و در تمام طول روز می توانید از آن ها استفاده کنید همچنین این کفش ها را می توانید با انواع لباس های مختلف ست کنید.

کفش اسکیت
کفش اسکیت

کفش اسکیت

یکی از مدل‌های مخصوص انواع کفش که برای ورزش اسکیت از آن استفاده می شود این کفش ها دارای چرخهایی در زیر آن هستند که اسکیت نام دارد بیشتر جوانان و کودکان از این نوع کفش ها برای بازی و سرگرمی استفاده می کنند

کفش پارچه ای گیوه
کفش پارچه ای گیوه

کفش پارچه ای گیوه

مواد اصلی تشکیل دهنده این کفشا نخ پنبه ، نخ قالی یا نخ ابریشم می باشد این کفش ها یکی از قدیمی ترین انواع کفش ها و کفشی سنتی هستند در انواع زنانه و مردانه تولید می شوند امروزه نیز می توانید کفش های گیوه را در شهرستان ها پیدا کنید

کفش ورزشی
کفش ورزشی

انواع کفش ورزشی

این کفش ها مخصوص برای ورزش های مختلفی مانند فوتبال، قایقرانی، بسکتبال، کشتی و ورزشهای حرفه ای دیگر تولید می‌شود انواع مختلف زنانه و مردانه دارند و به راحتی از تمام فروشگاه های کفش قابل خرید هستند

کفش چرم
کفش چرم

کفش چرم

تا به این جا با اسم انواع کفش و همچنین انواع کفشها اشنا شدید در آخرین مورد به کفشهای چرم می‌پردازیم کفشهای چرم بیشتر در مدل های مردانه تولید می‌شود و مناسب مهمانی ها و مراسم های رسمی می باشد همچنین یک کفش مناسب برای پوشیدن با کت و شلوار هستند.

این کفش ها در مراسم‌های مختلف رسمی همچنین محل کار و مهمانی هایی مانند عروسی استفاده فراوان می شود شرکت های مختلفی مانند چرم مشهد و نوین چرم در ایران کفش‌های چرمی فوق العاده ای تولید می کند

 

پایان آشنایی با انواع کفش . اسم انواع کفش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا