سلامت و زیبایی

اشتباهات اساسی در آرایش کردن

اشتباهات اساسی در آرایش کردن

اشتباهات اساسی در آرایش کردن
اشتباهات اساسی در آرایش کردن

آرایش کردن انطور که فکر میکنید آسان نیست، تکنیک های خاص خودش را دارد. شما باید به شکل صورت، نوع رنگ پوست و نوع چشم هایتان توجه کنید. در مقاله اشتباهات اساسی در آرایش کردن راجب اشتباهات رایج ارایش صحبت خواهیم کرد که میتواند بسیار به شما کمک کند.

انتخاب رژگونه مناسب
انتخاب رژگونه مناسب

انتخاب رژگونه مناسب

اگر به شخصیت های بچگانه و کودکانه دقت کنید پی می برید که گونه هایشان قرمزی شدیدی دارد. بسیاری از افراد از قرمزی بیش از حد گونه هایشان می ترسند و از زدن رژگونه امتناع می کنند و ترجیح می دهند فقط صورتشان را با کرم پودر کاور کنند و این باعث می شود که صورتشان رنگ پریده بنظر برسد، اما قرمزی گونه نشان دهنده ی طراوت،سلامتی و سرزندگی است.

یکی دیگر از اشتباهاتی که اکثر افراد آن را انجام می دهند،انتخاب نادرست رنگ رژگونه است،رنگ رژگونه باید یک رنگ طبیعی باشد، مثلا رنگ قهوه ای اصلا شباهتی به یک رژگونه طبیعی ندارد. بعد از ورزش زیاد به صورت خود در آینه نگاه کنید و به قرمزی گونه هایتان دقت کنید،دقیقا همان رنگ، باید سایه ی رژگونه ی شما باشد.

سایه چشم
سایه چشم

سایه چشم

سایه هایی که براق هستند ،سن شما را بیشتر نشان می دهند و چین و چروک ها را برجسته و نمایان می کنند و در عین حال سایه های مات و خشک جلوه ی زیبایی به صورت شما نمی دهد. هدف این است که شما ظاهری طبیعی،زیبا و خوب داشته باشید. پس باید از سایه ای استفاده کنید ، که بین مات و براق باشد سایه ی ساتن بهترین گزینه است. سایه ی ساتن باعث خشکی پلک شما نمی شود و چین و چروک پشت پلک را برجسته نمی کند و مناسب ارایش های روزانه است.

کرم مناسب برای رنگ و نوع پوست شما
کرم مناسب برای رنگ و نوع پوست شما

کرم مناسب برای رنگ و نوع پوست شما

انتخاب کرم مناسب بسیار مهم است، زیرا کرم پایه ی هر آرایشی است. موقع خرید کرم ،باید به مارک،نوع کرم و پوست خود دقت کنید. اگر کرم‌مناسب پوست شما نباشد ، نمی تواند بر اثر چربی چین و چروک صورت شما را پوشش دهد. کرم های مات ،مناسب پوست های چرب هستند و کرم های درخشان مناسب پوست های خشک هستند.

ابرو های طبیعی
ابرو های طبیعی

ابرو های طبیعی

اساسا افراد به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول، افرادی که در تمیز کردن ابرو بیش از حد زیاده رویی می کنند و دسته ی دوم،افرادی که کلا ابرو را نادیده میگیرند. طبق روند مد، ابرو ها باید تا حد ممکن طبیعی باشند.هماهنگی بین ابروها و برداشتن موهای اضافه تنها کاری است شما باید انجام دهید و باید همیشه ابروهای خود را شانه کنید تا ظاهری زیبا داشته باشند.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله آرایش مناسب با شال و روسری نیر دیدن کنید.

 

کانسیلر روشن یا تیره؟

کانسیلر باید همیشه روشن تر از کرم پودری باشد که ،استفاده می کنید و کانسیلر نقش بسیار مهمی در آرایش شما دارد‌.کانسیلر بسیار روشن چین و چروک و عیب های صورت شما را نمایان می کند. در زدن کانسیلر زیاده روی نکنید ، چون باعث می شود خط های زیر چشم تان برجسته شود‌.اگر میخواهید چشم هایتان مانند کیم کارداشیان  باشد ،باید از کانسیلری استفاده کنید که، زیر پایه قرار میگیرد و باعث برجسته شدن چشم هایتان می شود.

برجسته کردن لب
برجسته کردن لب

برجسته کردن لب

اکثر افراد برای اینکه لب هایشان برجسته بنظر برسد، خط لب را به پایان نمی رسانند. برای برجسته کردن لب ها کافی است ، پشت لب را کانتور کنید،وقتی از رژلب روشن استفاده می کنید ،باید از کانتور تیره و برای رژلب تیره از کانتور نسبتا روشن استفاده کنید.

عدم آرایش
عدم آرایش

عدم آرایش

نباید فقط قسمتی از صورت را آرایش کنید و قسمت دیگر را نکنید، مثلا شما نمی توانید ، فقط پشت پلکتان را آرایش کنید و ابروهایی شلخته داشته باشید. یکی از اصول مهم آرایش،نظم است. برای شروع آرایش،اول باید تمام چین و چروک و عیب های صورتتان را پوشش دهید سپس رژگونه بزنید،تا صورتتان طبیعی بنظر برسد و سپس ابروهایتان را،مرتب کنید و بعد به آرایش چشم و لب بپردازید.

زدن چند لایه ریمل مژه
زدن چند لایه ریمل مژه

زدن چند لایه ریمل مژه

وقتی ریمل روی مژه ها است و باز ریمل می زنید، باعث گوله گوله شدن و بهم چسبیدن مژها می شود، که شما را مسن تر نشان می دهد ، پس بهتر است از چند لایه ریمل استفاده نکنید و حداکثر یک یا دو لایه ریمل بزنید.بیش از حد به مژه های پایین ریمل نزنید ، چون شما را زشت می کند . استفاده ی بیش از حد از ریمل توجه دیگران را به چین و چورک هایتان جلب می کند.

انتخاب رژلب اشتباه
انتخاب رژلب اشتباه

انتخاب رژلب اشتباه

رژلب می تواند،در زیبایی چهره ی شما معجزه کند ،اما باید در انتخاب آن دقت کنید ، مثلا رژلب بسیار تیره مثل زرشکی تیره باعث می شود ،لب های شما باریک تر بنظر برسد، اگر می خواهید لب هایتان درشت تر و زیبا تر بنظر برسد می توانید خط لب را یکم بالاتر ، از خط لب واقعی تان بکشید.

استفاده ی خط چشم برای پلک پایین
استفاده ی خط چشم برای پلک پایین

استفاده ی خط چشم برای پلک پایین

اگر از خط چشم برای پلک پایین استفاده کنید، باعث می شود، چشم هایتان کوچک و ریز بنظر برسند ،اما اگر میخواهید چشم های درشت و زیبایی داشته باشید بهتر است از یک مداد سفید برای پلک پایین استفاده کنید.

پنکک زدن
پنکک زدن

پنکک زدن

پنکک می تواند عیب ها و چین و چورک های صورتتان را پوشش دهد، اما در عین حال استفاده بیش از حد از  پنکک باعث می شود صورت شما پیرتر بنظر برسد و استفاده ی پنکک در دور چشم باعث نمایان شدن، چین و چروک ها می شود.

استفاده از برق لب
استفاده از برق لب

استفاده از برق لب

برق لب چروک های دور لب را می پوشاند ،به همین دلیل افراد مسن بیشتر از برق لب استفاده می کنند و در عین حال لب ها را نیز پرتر نشان می دهد ، به همین دلیل بین دختران محبوب است.

کانتورینک و هایلایتینگ
کانتورینک و هایلایتینگ

کانتورینک و هایلایتینگ

برای اینکه یک کانتور و هایلات زیبا انجام دهید ،نیاز به تمرین بسیار زیادی دارید کانتور و هایلایتر نادرست می تواند ،صورت شما را درست برعکس تصوراتتان کند و شما را بسیار زشت کند ،اما یک کانتور و هایلایت درست چهره ی شما را بسیار زیبا می کند.

کشیدن واترلاین
کشیدن واترلاین

کشیدن واترلاین

اگر چشم های درشت دوست دارید ،اصلا کشیدن واترلاین را توصیه نمی کنم زیرا باعث کوچک شدن چشم هایتان می شود. کشیدن واترلاین باعث می شود ، چشم های شما کشیده تر و کوچک تر بنظر برسند ،اما اگر میخواهید واترلاین بکشید و چشم های درشتی هم داشته باشید، به شما توصیه میکنم که حتماداز یک مداد قهوه ای یا سفید استفاده کنید.

اشتباهات رایج در آرایش ابرو
اشتباهات رایج در آرایش ابرو

اشتباهات رایج در آرایش ابرو

خط سایه ی ابرو نباید پهن باشد، می توانید برای پر کردن ابرو از مداد استفاده کنید. هیچ وقت در کل ابروهایتان مداد نکشید، زیرا حالت ابرو پهن و پیوسته می شود. ابروهایتان را بیش از حد تیره نکنید ، چون سن شما را بیشتر نشان می دهد.

کشیدن خط چشم
کشیدن خط چشم

کشیدن خط چشم

یکی از اشتباهات رایج کشیدن خط چشم،کشیدن خط چشم درون پلک است، که چهره ای خشن به شما می دهد ،اما اگر خط چشم را پشت پلک بکشید، حالت زیبایی به چشم هایتان می دهد و درشت تر بنظر می رسند.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله رنگ های مناسب آرایش پاییز و زمستان نیر دیدن کنید.

 

در این مقاله راجب اشتباهات اساسی در آرایش کردن صحبت کردیم که عبارتند از: انتخاب رژگونه مناسب،سایه ی چشم،کرم مناسب برای رنگ و نوع پوست شما،ابروهای طبیعی،کانسیلر روشن یا تیره؟ برجسته کردن لب ها،عدم آرایش،زدن ریمل چند لایه مژه،انتخاب رژلب اشتباه،استفاده خط چشم‌ برای پلک پایین، زیاده رویی در پنکک زدن،استفاده از برق لب،کانتورینک و هایلایتینگ نادرست،کشیدن واترلاین،اشتباهات رایج در آرایش ابرو،کشیدن خط چشم

 می توانید با خواندن این مقاله و رعایت نکات چهره ای زیبا داشته باشید.

۶ اشتباه آرایش که همه ما مرتکب می شویم

  1. تغییر سن با افزایش سن
  2. استفاده از آرایش در نور غلط.
  3. استفاده از کانسیلر زیاد
  4. فراموش کردن مراقبت از لب ها.
  5. استفاده از ریمل سنگین روی مژه های پایین.
  6. رژگونه استفاده نمی کنید.

اشتباهات اساسی در آرایش کردن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا