مد و پوشاک

لباس مناسب مادر عروس

لباس مناسب مادر عروس

لباس مناسب مادر عروس
لباس مناسب مادر عروس

سلام خدمت همه کاربران مجله اینترنتی پابزی امروز خدمت شما هستیم با مقاله جدید در رابطه با لباس مناسب مادر عروس در این مقاله قصد داریم به راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس بپردازیم و ویژگی های مثبت و مهم این لباس را برای شما بیان کنیم عروسی یکی از روزهای خاص زندگی هر شخصی است و هر کسی دوست دارد در آن به بهترین شکل ممکن خانواده خود را ببیند اگر شما مادر عروس هستید باید لباسی را انتخاب کنید که برای این رویداد مناسب باشد شما باید به سبک عروسی فکر کنید تا بتوانید لباسی مناسب برای این روز تهیه کنید در ادامه همراه ما باشید تا شما را در انتخاب این لباس همراهی کنیم

توجه به رنگ و همچنین نوع لباس برای این روز بسیار مهم است شما می توانید برای انتخاب لباس مناسب از عروس و داماد نیز مشورت بگیرید و لباسی خاص برای خود انتخاب کنید در ادامه به شما خواهیم گفت که در انتخاب این لباس باید چه فاکتورهایی را رعایت کرده و چه نکاتی را مورد توجه قرار دهید

خرید لباس مجلسی یکی از کار هایی است که مادر عروس و داماد در کنار رسیدگی به کارهای مخصوص عروسی همیشه به آن توجه دارند با توجه به سلیقه های متفاوت افراد و همچنین شرایط مختلف مجلس عروسی انتخاب لباس برای خانواده عروس مخصوصاً مادر بسیار سخت است پیراهن مجلسی آستین دار بلند حریر و یا لباس مجلسی دانتل پوشیده گزینه های مناسبی هستند که در عین حفظ شخصیت خاص باعث جذابیت و شیک پوشی نیز می شوند.

انتخاب لباس رسمی
انتخاب لباس رسمی

انتخاب لباس رسمی

یکی از لباس هایی که برای عروسی بسیار مناسب است لباس رسمی است البته شما باید به موارد تشریفاتی عروسی فرزندانی توجه کنید عروسی در کجا و چگونه برگزار می شود با توجه به این دو سوال می توانید لباس مناسب تری را انتخاب کنید البته دقت کنید که یک لباس بسیار رسمی نمی تواند به خوبی بدرخشد لباسی را انتخاب کنید که مناسب با شرایط مجلس باشد برای یک عروسی رسمی بهتر است لباسی را به طول مناسب انتخاب کرده و همچنین درخشش لباس را به حداقل برسانیم و تنها از یک یا دو رنگ در ترکیب لباس تان استفاده کنید.

اما برای یک مجلس عروسی غیررسمی دست شما باز است و می توانید از انواع لباس هایی که مناسب با شرایط عروسی استفاده کنید به این نکته توجه کنید که اگر عروسی در فضای باز برگزار می شود بهتر است که لباس های فانتزی را استفاده نکنید محیط های باز محل مناسبی برای کت و دامن هستند زیرا ممکن است هوا کمی سرد تر از آنچه فکر می‌کنید باشد البته برای انتخاب لباس برای محیط های باز باید به فصل نیز دقت کنید دقت داشته باشید که برای فصل های گرم از رنگ های روشن تر استفاده کنید و در انتها برای انتخاب لباس حتماً از عروس و داماد مشورت بگیرید.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله راهنمای خرید لباس مجلسی زنانه نیر دیدن کنید.

 

یک تم منحصربه‌فرد انتخاب کنید
یک تم منحصربه‌فرد انتخاب کنید

یک تم منحصربه‌فرد انتخاب کنید

بهتر است همیشه برای این مجلس یک تم در ذهن خود داشته باشید تم عروسی را در ذهن خود داشته باشید و به آن توجه کنید اگر عروسی در یک تم جدی برگزار می شود مهم است که لباس شما با این تم مطابقت داشته باشد اطمینان حاصل کنید که تم عروسی را می دانید و نوع لباس مناسب با آن را از قبل خریداری کرده اید همچنین باید به آداب و رسوم نیز دقت کنید.

زمان عروسی بسیار مهم است
زمان عروسی بسیار مهم است

زمان عروسی بسیار مهم است

در مورد زمان عروسی بیشتر فکر کنید زمانی که مراسم ازدواج اتفاق می افتد چه روزی چه ماهی و چه ساعتی است همه موارد می‌تواند بر انتخاب لباس مناسب شما تاثیر گذار باشد ازدواج های روز و صبح معمولا با لباس های مجلسی کوتاه و اندکی بلند نیاز دارد و ازدواج هایی که در شب برگزار می‌شود اغلب لباس های پر زرق و برق تری خواهند داشت.

مکان عروسی را بررسی کنید
مکان عروسی را بررسی کنید

مکان عروسی را بررسی کنید

همانطور که گفتیم مکانی که در آن عروسی برگزار می شود یکی از گزینه های بسیار مهم در انتخاب لباس برای مادر عروس است با توجه به مکان برگزاری جشن عروسی لباس مناسب انتخاب کنید ممکن است مکان عروسی سبک خاصی داشته باشد و شما باید متناسب با آن لباس بپوشید به عنوان مثال عروسی که در یک قلعه برگزار می‌شود شاید نیاز به یک تم خاص داشته باشد.

انتخاب رنگ درست لباس
انتخاب رنگ درست لباس

انتخاب رنگ درست لباس

برای انتخاب لباس مناسب باید به رنگ آن نیز توجه کنید شما نباید لباسی همرنگ با لباس عروس و ساقدوش های آن انتخاب کنید به سراغ رنگ هایی بروید که تنوع بیشتری دارد و می تواند شما را از جمعیتی که دعوت شده جدا کند به صورت کلی دقت کنید رنگی که انتخاب می‌کنید نظرها را به روی شما جلب نکرده و شما را شبیه عروس نکند به عنوان مثال اگر ساقدوش ها از رنگ بنفش تیره برای لباس استفاده میکنند شما می‌توانید از یک بنفش کمرنگ استفاده کنید.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله چگونه لباس عروس انتخاب کنیم نیر دیدن کنید.

 

الگوی مناسب لباس مادر عروس
الگوی مناسب لباس مادر عروس

الگوی مناسب لباس مادر عروس

انتخاب الگو برای لباس یکی از سخت ترین کارهایی است که باید انجام بدهید الگوی مناسب می تواند ظاهر شما را بسیار بهتر بکند یک لباس با رنگ یکدست می‌تواند مناسب باشد اما شما می توانید از الگوهای مختلف نیز روی آن استفاده کنید یک الگوی مناسب می‌تواند شما را در جمع از افراد متفاوت کند برای مثال می توانید یک لباس راه راه را امتحان کنید دقت کنید که هنگام انتخاب الگو باید تمام جوانب حاکم بر عروسی را در نظر بگیرید همچنین به این نکته توجه کنید که بهتر است الگوهایی را انتخاب کنید که با رنگ تم عروسی مطابقت داشته باشد.

مشورت گرفتن را فراموش نکنید
مشورت گرفتن را فراموش نکنید

مشورت گرفتن را فراموش نکنید

درباره انتخاب لباس با مادر داماد نیز مشورت کنید یک ایده خوب این است که شما با مادر داماد هماهنگ شده و با هم لباسی مناسب انتخاب کنید که مجبور نباشید لباس متفاوت تری را انتخاب کنید بهتر است بین لباس های شما چند چیز مشترک وجود داشته باشد برای مثال شما می توانید با پوشیدن لباس ها با یک الگو یا یک سبک یکسان جذابیت بیشتری خلق کنید.

یکی دیگر از نکاتی که بهتر است مشورت کنید طول مناسب لباس است آخرین فاکتوری که در انتخاب لباس باید به آن توجه کنید طول لباس است بهتر است با مادر داماد در رابطه با طول لباس صحبت کنید برای عروسی هایی که در بعد از ظهر برگزار می شود طول لباس های بلندتر مناسب تر هستند و برای عروسی هایی که در روز برگزار می‌شود طول لباسهای کوتاه مناسب تر است.

نکات مهم در انتخاب لباس برای مادر عروس
نکات مهم در انتخاب لباس برای مادر عروس

نکات مهم در انتخاب لباس برای مادر عروس

  1. بهتر است که قد لباس شما کوتاه‌تر از سر زانو نباشد
  2. لباس تان را خیلی باز انتخاب نکنید اگر قد لباس شما کوتاه است حتما یک کت آستین دار همراه داشته باشید
  3. از رنگهای شاد تر استفاده کنید رنگ مشکی برای شما نمی تواند مناسب باشد
  4. لباسی را انتخاب کنید که به شما قدرت حرکت و جابجایی بالایی بدهد در این روز شما تحرک بالایی خواهید داشت و مدام باید به مهمانها سر بزنید راه بروید و کارهای مختلفی انجام دهید لباسی را انتخاب کنید که دست و پا گیر نباشد تا بتوانید به راحتی از آن بدون اذیت شدن استفاده کنید
  5. لباس هایی با جنس گیپور و دانتل گزینه های بسیار مناسبی برای شما هستند اگر بازوهای توپولی دارید بهتر است از شنل های آستین دار حریر استفاده کنید
  6. کفش را انتخاب کنید که به شما راحتی بدهد همانطور که گفتیم شما در این روز تحرک بسیار بالایی دارید باید کفش را انتخاب کنید که شما را اذیت نکند
  7. اگر قصد استفاده از کیف را دارید یک کیف کوچک به همراه داشته باشید کیفی که برای لوازم آرایش سبک و موبایل شما جا داشته باشد و بتواند مدارک شما را حمل کند
  8. جواهرات کلاسیک گزینه های بسیار مناسبی برای شما هستند به سمت استفاده از این نوع جواهرات بروید تا ظاهری جذاب تر و مادرانه تر داشته باشید

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله چه لباس هایی را در عروسی نپوشیم نیر دیدن کنید.

 

لباس سفید بپوشیم یا نه
لباس سفید بپوشیم یا نه

لباس سفید بپوشیم یا نه

جواب این سوال می تواند آری باشد برای لباس ساقدوش عروس گاهی از رنگ‌های عاجی، سفید و یا شامپاینی استفاده می‌شود تا با تم رنگی لباس عروس هماهنگی بیشتری داشته باشد پس شما نیز به عنوان مادر عروس می توانید از این تم رنگی استفاده کنید البته قبل از این کار حتماً با عروس و داماد مشورت کنید.

راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا