سبک زندگی

همه چیز در مورد انواع اتو بخار

همه چیز در مورد انواع اتو بخار

چیز در مورد انواع اتو بخار - همه چیز در مورد انواع اتو بخار
همه چیز در مورد انواع اتو بخار

اتو یکی از پر کاربردترین لوازم خانگی در دنیا محسوب می شود. از اتو برای رفع چین و چروک لباس ها و انواع پارچه ها استفاده می شود. اگر برای خرید اتو به بازار بروید با انواع مختلفی از اتوها مواجه می شوید که هرکدام مزایا و فناوری های مخصوص به خود را دارند. اتوهای موجود در بازار شامل مواردی از جمله اتو بخار ، اتو پرسی ، اتو با مخزن مجزای بخار و بخارگرها می باشند که در این مقاله به همه چیز در مورد انواع اتو بخار خواهیم پرداخت همچنین در صورت داشتن اطلاعات لازم درباره عملکرد هر یک از اتوها می توانید با توجه به نیاز خود ، مناسب ترین گزینه را انتخاب کرده و از هزینه های اضافی جلوگیری نمایید. در ادامه با ویژگی های هر یک از انواع مختلف این محصولات آشنا می شویم.

بخار - همه چیز در مورد انواع اتو بخار
اتو بخار

اتو بخار

اتو بخار رایج ترین و پر طرفدارترین نوع اتو است و معمولا در بیشتر خانه ها وجود دارد. کف این محصول معمولا از جنس سرامیک یا تفلون ساخته می شود تا به پارچه نچسبد. البته در بعضی مدل ها به دلیل صرفه جویی های اقتصادی کفی را از جنس استیل می سازند. اما باید بدانید که کف استیل باعث براق شدن پارچه مخصوصا پارچه های مشکی می شود. کف اتو سوراخ هایی برای خروج بخار دارد و استفاده از بخار باعث می شود چین و چروک لباس ها سریع تر باز شوند. اتوهای بخار معمولا کوچک تر و سبک تر از سایر مدل ها هستند.

پرس - همه چیز در مورد انواع اتو بخار
اتو پرس

اتو پرس

نوع دیگر اتوها که با استقبال و توجه افراد زیادی مواجه شده است اتوهای پرسی هستند. با پیشرفت تکنولوژی انواع جدیدتری از اتوهای پرسی با ویژگی های زیاد به بازار آمده اند و استفاده از آن ها باعث شده تا کار اتوکشی به صورت حرفه ای تر انجام شود. در برخی از مدل های اتو پرس با انتخاب نوع پارچه میزان دما به صورت اتوماتیک تنظیم می شود تا از آسیب زدن ، سوختن و یا براق شدن آن جلوگیری شود.

با توجه به صفحه بزرگ اتوهای پرسی فرایند اتوکشی با این محصولات بسیار سریع از اتوهای بخار انجام می شود. قیمت اتوهای پرسی بسته به اندازه صفحه اتو متفاوت است. از اتوهای پرسی بزرگ معمولا در خشک شویی ها استفاده می شود.

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله چگونه چروک لباس را از بین ببریم نیر دیدن کنید.

 

با مخزن مجزای بخار اتوها مخزن دار - همه چیز در مورد انواع اتو بخار
اتو با مخزن مجزای بخار (اتوها مخزن دار)

اتو با مخزن مجزای بخار (اتوها مخزن دار)

اتو های مخزن دار نوعی دیگر از اتوها بوده که دارای مخزن مجزا برای بخار هستند. این مخزن از طریق یک سیم و یک شیلنگ به دسته اتو متصل است. مخزن به صورت ثابت بوده و بخار از طریق شیلنگ به اتو منتقل می شود. به دلیل بزرگ بودن مخزن این اتوها ، یک بار پر کردن مخزن اتو ، نیاز به پر کردن مجدد آن را تا چندین بار استفاده برطرف می سازد.

اتوهای مخزن دار مزایای زیادی دارند. به عنوان مثال از میان مزایای اتوهای مخزن دار می توان اتوکشی با حجم زیادی از بخار را نام برد. همچنین اتوهای مخزن دار امکان اتوکشی با صفحه سرد را فراهم می کند که این امر مانع از برق افتادن البسه می شود. معمولا از اتوهای بخار برای استفاده در خیاطی ها و تولیدی ها که حجم البسه زیاد است استفاده می شود.

بخارگر - همه چیز در مورد انواع اتو بخار
دستگاه بخارگر

دستگاه بخارگر

بخارگرها یکی دیگر از انواع اتوهای موجود در بازار هستند که هیچگونه صفحه داغی برای اتوکشی ندارند. عمل اتوکشی در این اتوها فقط با استفاده از بخار انجام می شود. این دستگاه حجم زیادی از بخار را تولید می کند و به دلیل ایمنی بالا معمولا از آن برای اتوکشی لباس های گران قیمت ، لباس شب ، لباس عروس و… استفاده می شود. یکی دیگر از مزایای بخارگر ، امکان اتوکشی به صورت عمودی است و با استفاده از آن ، زمانی که شما لباسی بر تن دارید به راحتی می توانید آن را اتو کنید. جنس دسته این اتو پلاستیکی می باشد. از این مدل بیشتر در بوتیک ها و فروشگاه های لباس استفاده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا