مد و پوشاک

چگونه جوراب مناسب انتخاب کنیم

پیدا کردن جوراب مناسب با استایل

چگونه جوراب مناسب انتخاب کنیم
چگونه جوراب مناسب انتخاب کنیم

سلام خدمت کاربران مجله اینترنتی پابزی خدمت شما هستیم و مقاله جدید در رابطه با چگونه جوراب مناسب انتخاب کنیم در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم چگونه جوراب مناسب استایل خود را انتخاب کنیم همانطور که میدانید جوراب یکی از اجزای کوچکی است که می‌تواند استایل ما را دگرگون کند کافی است کمی دقت به خرج بدهید و در انتخاب جوراب مناسب اطلاعات بیشتری داشته باشید.

اگر از اهمیت استفاده از جوراب بی خبر هستید باید به شما بگویم که جوراب ها می‌توانند استایل شما را بسیار تغییر بدهند جوراب ها نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت پاهای شما دارند در واقع اگر رنگ های خوب را انتخاب کنید می توانید بیشتر بدرخشید و اگر جنس درستی را انتخاب کنید می توانید از بیماری های پوستی و بیماری هایی مانند قارچ در امان باشید پس بهتر است همراه ما باشید تا در ادامه شما را با مزایای استفاده از جوراب بیشتر آشنا کنیم.

جوراب ساق بلند تا بالای زانو
جوراب ساق بلند تا بالای زانو

جوراب ساق بلند تا بالای زانو

جوراب های ساق بلند آیتم هایی هستند که طرفداران بسیار زیادی دارند این جوراب ها بیشتر در بین خانم‌ها استفاده می شود بیشتر خانم‌هایی که به جوراب شلواری علاقمند هستند از جوراب های ساق بلند نیز استفاده می کنند، پیدا بودن خط کش جوراب برای بسیاری از افراد اتفاق خوبی نیست از آنجایی که این جوراب ها تقریباً تا نصف ران افراد می رسد گزینه های مناسبی است برای خانم هایی که با دامن قرار است از آنها استفاده کنند معمولاً این جوراب ها در مدل های مختلف پیدا می شود مدل های نایلونی و شیشه ای از دست پرطرفدارترین آن ها هستند.

البته نمونه های ضخیمی از این جوراب ها نیز وجود دارد که بافت های بسیار کلفت دارند و طرح‌های آن‌ها همراه با یک آیتم کژوال و معمولاً امروزی تر است همچنین جوراب های ساق بلند ضخیم یکی از آیتم های مهم در استایل گرانج به حساب می‌آید در این استایل یار قدیمی کفشهای کانورس می باشند آیتمی که دیدنشان در کنار یکدیگر از واجبات استایل های دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی می باشد.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله انواع مختلف ساعت مچی نیر دیدن کنید.

 

اگر علاقه مند هستید که از جوراب های ساق بلند استفاده کنید و ظاهر بهتری داشته باشید پیشنهاد می کنیم در فصل‌های سرد این جوراب ها را روی یک جوراب شلواری نازک استفاده کنید تا نتیجه بسیار فوق‌العاده بگیرید، برخلاف مدل ضخیم آن ها انواع شیشه این جوراب ها کلاسیک تر هستند و ظاهری رسمی تری نسبت به انواع دیگر دارد و شما می توانید از آنها در مراسم رسمی مانند مهمانی عروسی استفاده کنید.

ترکیب جوراب ساق بلند شیشه ای با پیراهن یا دامن های کلاسیک و بلند زنانه یک استایل رسمی را برای شما خواهد ساخت در حالی که پوشیدن جوراب های ساق کننده ضخیم طرح دار با شلوار کت و دامن های کوتاه کتان شما را برای رفتن به دورهمی دوستانه جذاب‌تر می‌کند.

جوراب ساق بلند تا پایین زانو
جوراب ساق بلند تا پایین زانو

جوراب ساق بلند تا پایین زانو

این مدل جوراب ها که به سه ربع معروف است و با شنیدن کلمه جوراب سه ربع ما را به یاد مادربزرگ ها می‌اندازد همیشه گزینه مورد استفاده جدایی ناپذیر از لباسهای آنها و بقچه لباس هایشان بوده است این جوراب ها مانند انواع بلندتر شان دو نوع مختلف نایلونی و نخی دارند و نکته مهمی در رابطه با آنها وجود دارد این است که نحوه استایلینگ آنها متفاوت می باشد و معمولاً انتخاب مناسبی برای پوشیده شدن با شلوارهای کوتاه هستند.

خاصیت این جوراب ها در این است که وقتی قرار باشد آنها را با شلوار ست کنید هنگام نشستن و راه رفتن شلوارتان ظاهری یک دست خواهد داشت همچنین این جوراب ها زمانی که شیشه ای باشند ظاهری رسمی تر دارند همچنین شما میتوانید به غیر از شلوارهای کوتاه آنها را با شلوارک های جین نیز استفاده کنید بهترین ترکیب استایل با آنها استفاده با شلوارک های جین است کافی از آنها را با یک تیشرت اورسایز نیز همراه کنید تا استایلی جذاب تر داشته باشید.

جوراب نیم ساق
جوراب نیم ساق

جوراب نیم ساق

این جوراب ها گزینه‌ها ای پرطرفدار و معمولی اند که نسبت به دو مدل بالا ارجحیت بیشتری دارند و تمام افراد از آن ها استفاده می کنند در واقع جوراب های نیم ساق مأموریت آن را دارند که شما را خوش تیپ تر کند و در فصل‌های سرد شما را گرم تر نگه دارند انواع رنگ ها و طرح های مختلفی از این جوراب ها همواره در حال تولید است.

طرفداران زیادی در رابطه با این جوراب ها وجود دارد این جوراب ها به راحتی می‌تواند با استایل های مختلف شما ست شوند و شکل جدیدی به استایل شما ببخشند این جوراب ها علاوه بر اسنیکرز برای استفاده و بوت ها نیز مناسب هستند اگر قد شلوار و دامن شما کوتاه است می توانید این جوراب ها را با یک نیم بوت ست کنید همچنین سعی کنید رابطه آن را با یکی از اجزای کوچک استایل تان مثل رنگ شال دکمه های لباس و موارد کوچک دیگر ست کنید تا استایل شیک تری داشته باشید.

جوراب مچی
جوراب مچی

جوراب مچی

جوراب های مچی از جوراب های روزمره هستند که همه ما از آن استفاده می کنیم این جوراب ها دقیقاً روی مچ پا قرار می گیرد وقتی با کفش پوشیده می‌شود تنها قسمت بسیار کمی از آنها مشخص خواهد بود این جوراب ها معمولاً مناسب زمانی هستند که یک شلوار کوتاه تا بالای مچ پا می پوشیم امروزه استفاده از این نوع شلوارها رواج بسیار زیادی پیدا کرده است و این جوراب ها می توانند کامل کننده استایل شما همراه آنها باشند.

این جوراب ها را می توانید در طرح و رنگ های مختلف پیدا کنید و مانند مدل بالا بهتر است آنها را با یکی از اجزای کوچک لباستان هماهنگ کنید تا ظاهری بسیار شیک تر داشته باشید همچنین این جوراب ها گزینه های مناسبی برای استفاده شدن با کفشهای اسنیکرز و استایل کژوال می باشد که شما را مدرن تر نشان میدهند.

جوراب های بدون ساق
جوراب های بدون ساق

جوراب های بدون ساق

جوراب های بدون ساق نیز از جمله جوراب های محبوب و پرطرفدار هستند که در فصل های مختلف از آنها استفاده می شود این جوراب ها فاقد ساق هستند و زمانی که از کفش استفاده می کنید جوراب شما مشاهده نخواهد شد این مدل از جوراب ها یار همیشگی کتانی ها و جوان ها هستند که در کنار بیشتر شلوار های امروزی از آنها استفاده می شود.

پوشیدن کتانی های اسکینرز می‌تواند با این جوراب ها بسیار زیبا باشد اما باید در انتخاب و همچنین استفاده درست از آن‌ها بسیار دقت کنید پوشیدن این کفش ها بدون جوراب می تواند خسارت جبران ناپذیری به شما وارد کند اما برای اینکه از این خسارات جلوگیری کنید و از بیماری‌های پوستی و قارچ ها در امان باشید می توانید از جوراب های بدون ساق استفاده کنید جوراب های بدون ساق گزینه های بسیار خوبی برای این شرایط هستند.

جوراب پاپوش
جوراب پاپوش

جوراب پاپوش

این نوع جوراب ها که شاید اسم آنها را قبلا نیز شنیده باشید اصالتی قدیمی دارد و این روزها بیش از پیش شاهد استفاده از آنها هستیم جوراب های پاپوش با کفش های نیمه باز نیز امروزه بسیار استفاده می‌شود.

اگر این جوراب ها را با کتانی های اسنیکرز استفاده کنید باید بگوییم کار اشتباهی کرده اید زیرا اسنیکرز ها به دلیل داشتن رویی بلند و ضخیم ممکن است باعث آزار به پای شما شود بهتر است پوشش ها را با کفش های نیمه باز استفاده کنید.

این پاپوشها معمولاً برای استفاده با کفشهای که فاقد روی هستند و یا روی کوتاهی دارند مناسب است مانند کفشهای لوفر، آکسفورد و یا پامپ و فلت.

جوراب شلواری
جوراب شلواری

جوراب شلواری

در رابطه با کاربرد جوراب شلواری ها به صورت کامل توضیح داده ایم اما بدون شک هیچ خانومی نیست که در کمد لباس هایش جوراب شلواری نداشته باشد جوراب شلواری یکی از آیتم های مهم در کمد خانم‌ها به حساب می‌آید که می‌تواند ظاهری کلاسیک یا کژوال داشته باشد و در محیط و مراسم‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد برای تعریف کامل تر و بهتر است بگوییم این اکسسوری از دست مواردی است که برای مراسم های مختلف می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و همچنین انواع مختلفی دارد.

جوراب شلواری ضخیم
جوراب شلواری ضخیم

جوراب شلواری ضخیم

این جوراب شلواری ها معمولاً در بازار با نام ساپورت شناخته می‌شوند ضخامت آنها به قدری است که معمولاً می‌توانید آنها را به عنوان یک شلوار نیز استفاده کنیم از این رو معمولاً گزینه های گرم و مناسبی در فصل سرما می باشند از آنجایی که این جوراب شلواری ها نسبت به دیگر مدل ها ظخیم تر هستند به هیچ عنوان گزینه‌های مناسبی برای استفاده کردن با لباس های کلاسیک و یا به اصطلاح مجلسی نیستند و بهتر است استفاده آنها و ست کردن این جوراب شلواری ها با لباس های مجلسی تان را فراموش کنید بهتر است این جوراب شلواری ها را با لباس‌های کژوال تر مانند و شلوارک، دامن و پیراهن های کوتاه استفاده کنید.

جوراب شلواری شیشه ای
جوراب شلواری شیشه ای

جوراب شلواری شیشه ای

جوراب شلواری شیشه ای از جمله موارد پرطرفدار است که در مراسم‌های مختلف قابلیت استفاده شدن دارد امروزه استایل های زنانه مختلفی را می‌بینیم که همراه با این جوراب شلواری میباشد برخلاف جوراب شلواری های ضخیم جوراب شلواری های کلاسیک و به اصطلاح مجلسی می‌توانند برای مراسم های مختلفی مانند عروسی نیز مورد استفاده باشند این جوراب شلواری ها در رنگ ها و طرح های مختلفی پیدا می شوند و شما می توانید از انواع مختلف آن ها ار استفاده کنید بهتر است آنها را با دامن های تنگ و خمیری پیراهن های ساده و رسمی و شلوار های پارچه ای ست کنید البته نه فقط استایل های کلاسیک در برخی از استایل های کژوال نیز می توانید از این جوراب شلواری استفاده کنید.

جوراب شلواری رنگی
جوراب شلواری رنگی

جوراب شلواری رنگی

اگر از دسته افرادی هستید که به استفاده از رنگ‌ها در استایل تان علاقه مند هستید و به آن اهمیت می دهید و همچنین فردی جسور و با اعتماد به نفس بالا هستید و می‌توانید ریسک استفاده از اکسسوری های عجیب و غریب را به جان بخرید بهتر است به سراغ جوراب شلواری های رنگی بروید.

چگونه جوراب شلواری ها استفاده کنیم
چگونه جوراب شلواری ها استفاده کنیم

چگونه جوراب شلواری ها استفاده کنیم

استایل های مونوکروم یا تک رنگ بسازید در این استایل شما تنها مجاز به استفاده از یک رنگ در کل استایل تان خواهید بود.

استایل های رنگی و ماکسیمان بسازید استایل های شلوغ و جسورانه که بدون هیچ قانونی آیتم‌های آن آزادانه در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

ترکیب رنگ مکمل و هم خانواده را امتحان کنید در این نوع استایل می توانید رنگ جوراب تان را طوری انتخاب کنید که مکمل رنگ های دیگر استفاده شده در استایل تان باشد.

و‌در آخر رنگهای ناهمخوان و جسورانه رو تست کنید در این استایل نیز می‌توانید رنگ های به اصطلاح ناهمخوان را در کنار یکدیگر قرار داده و یک تنالیته اختصاصی برای خودتان بسازید.

جوراب شلواری توری
جوراب شلواری توری

جوراب شلواری توری

جوراب شلواری های توری کمی خاص تر از بقیه هستند و طرفداران بسیار زیادی ندارند یکی از دلایلی که از این جوراب شلواری ها زیاد استفاده نمی شود سختی آن در ساختن استایل مناسب است کسانی که از این جوراب شلواری ها برای استایل خود استفاده می کنند بهتر است باقی آیتم‌های استایلشان را به رنگ‌های تیره و یا خنثی انتخاب کنند تا ظاهر بهتری داشته باشند به طوری که حتماً قسمت پایین تنه دامن و شلوار حتماً مشکی یا تیره باشد همچنین سعی کنید این جوراب شلواری ها را برای استایل های ساده استفاده کنید زیرا این جوراب شلواری ها زمانی که در کنار دیگر اکسسوری ها قرار می گیرند جزئیات و تزیینات شلوغ و خسته کننده ای می سازند.

جنس جوراب چه تاثیری در راحتی پا دارد؟
جنس جوراب چه تاثیری در راحتی پا دارد؟

جنس جوراب چه تاثیری در راحتی پا دارد؟

جوراب ها اگر جنس خوبی داشته باشند در راحتی و همچنین احساس راحتی پا در کفش بسیار موثر خواهند بود الیاف طبیعی بهترین انتخاب برای خریدن جوراب ها هستند پا های ما دارای غدد عروقی بسیار زیادی است دقیق‌تر بخواهیم بگوییم حدود ۲۵۰۰۰۰ غده عروقی در پای ما وجود دارد در نتیجه پای ما خیلی سریع عرق میکند و بهتر است از جوراب مناسب استفاده کنیم تا پاهای من آسیب نبیند.

مقایسه جنس جوراب پنبه و پلی استر
مقایسه جنس جوراب پنبه و پلی استر

مقایسه جنس جوراب پنبه و پلی استر

پنبه و پلی استر دو مورد از رایج‌ترین الیاف مورد استفاده در تولید جوراب ها هستند تفاوت های اساسی بسیار زیادی بین جنس آن دو وجود دارد به عنوان مثال ماده اولیه یکی از تفاوت‌های میان این دو جنس است جوراب های پلی استر از مواد مصنوعی و الیافی که بشر ساخته است و مشتقات روغنی دارد تولید می‌شود اما جواب هایی با جنس پنبه از دانه گیاه پنبه که کاملا گیاهی بوده تولید می‌شوند بنابراین الیاف گیاهی در ساخت این نوع جوراب ها استفاده می‌شود که بهترین نوع جوراب است.

همچنین بین ویژگی های این دو نوع جنس نیز تفاوت هایی وجود دارد جوراب های پلی استر برای راحتی و تناسب بیشتر از مواد مصنوعی استفاده می‌کنند که بهتر است هنگام انجام فعالیت هایی که نیاز به خارج کردن عرق پا دارد از آنها استفاده کنید به عنوان مثال ورزشکاران پوشیدن این جوراب ها را ترجیح می‌دهد زیرا سبک تر هستند و دوام بیشتری دارند و احتمال آب رفتن آنها کمتر است به راحتی خشک می‌شود و می‌تواند پاهای شما را گرم نگه دارند.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم نیر دیدن کنید.

 

در مقابل جوراب های با جنس پنبه برای فعالیت های بدنی مانند پیاده روی یا دویدن گزینه های مناسبی نیستند آنها ها بسیار نرم تر از پلی استر اند و با پوشیدن آن ها احساس راحتی بیشتری خواهید داشت جوراب های پنبه ای به پا اجازه تنفس بیشتری می‌دهند اما دیرتر خشک می‌شوند و زمانی که عرق می کنند می توانند برای مدت طولانی خیس بمانند البته ین جوراب ها به دلیل اینکه اجازه تنفس بیشتری را می‌دهند کمتر عرق می‌کند و البته کمتر نیز بو میگیرند جوراب های پنبه ای همچنین برای پوست های حساس و کسانی که آلرژی پوستی دارند گزینه های بسیار مناسبی هستند.

جوراب مچی طرح دار یا ساده؟
جوراب مچی طرح دار یا ساده؟

جوراب مچی طرح دار یا ساده؟

همه چیز به سلیقه شما برمی گردد اما اگر فکر می کنید جوراب های رنگی فقط مخصوص بچه ها است و شما باید جوراب مشکی و طوسی استفاده کنید بهتر است این مورد را فراموش کرده و به چگونگی ست کردن جوراب ها با استایل های مختلف توجه کنید.

جوراب مچی برای آقایان مناسب است؟
جوراب مچی برای آقایان مناسب است؟

جوراب مچی برای آقایان مناسب است؟

جوراب های مچی مردانه یکی از بهترین و پر مصرف ترین انواع جوراب ها در بین آقایان هستند چرا که معمولاً آقایان به دنبال جوراب های ساق کوتاه هستند که بتوانند استایل بهتری بسازند یکی از نکات مهم در شیک پوشی آقایان این است که موقع خرید جوراب به نوع کفش و شلواری که قرار است از آن استفاده بکنند دقت کند جوراب های مچی می‌تواند در انواع نازک و ضخیم ساده و طرحدار استفاده شوند.

تاثیر جوراب مچی در استایل ما
تاثیر جوراب مچی در استایل ما

تاثیر جوراب مچی در استایل ما

ساق این جوراب ها درست روی مچ پا قرار می‌گیرد و وقتی که با یک کفش مناسب پوشیده شود می‌تواند استایل فوق العاده ای بسازد این جوراب ها معمولاً مناسب زمانی هستند که شلوار کوتاه را انتخاب می کنیم و دوست داریم که ساق پایمان بیشتر مشخص شود جوراب های مچی گزینه های بسیار خوبی برای همراهی کفشهای اسکینرز هستند چراکه استایل های کژوال با این نوع جوراب ها شیک تر می شوند.

چگونه باید یک جوراب را با استایل مان ست کنیم؟
چگونه باید یک جوراب را با استایل مان ست کنیم؟

چگونه باید یک جوراب را با استایل مان ست کنیم؟

باید بگویم که ما عادت کرده ایم تنها جوراب هایی با رنگ‌های تیره و مشکی را استفاده کنیم اما جوراب ها باید مناسب استایل ما باشند بهتر است در هنگام خرید جوراب به چندین نکته توجه کنیم

اگر از کفش های پاشنه بلند استفاده می کنید همراه کردن این کفش ها و جوراب شلواری می تواند استایل فوق العاده تری برای شما بسازد جوراب شلواری با انواع مدلهای توری یا شیشه ای گزینه بسیار مناسبی برای همراه کردن جوراب با کفش است

اگر در فصل‌ های گرم هستید و از کفش های روباز و یا صندل ها استفاده می کنید جوراب های مچی گزینه های بسیار مناسبی برای شما هستند

چه جورابی را بخریم؟
چه جورابی را بخریم؟

چه جورابی را بخریم؟

در انتخاب و خرید جوراب باید به چندین مورد دقت کنیم، جنس نخ و مواد اولیه تولید جوراب را بررسی کنیم، درصد مواد اولیه به کار رفته از جنس طبیعی چقدر است؟، ماشین آلاتی که در تولید جوراب نقش داشته‌اند چه ماشین آلاتی بوده اند، کیفیت و تراکم بافت جوراب چگونه است، نحوه بسته بندی و برند تولید کننده جوراب را نیز باید مورد بررسی قرار بدهیم.

چگونه جوراب مناسب انتخاب کنیم – نکات کلیدی برای انتخاب جوراب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا