مد و پوشاک

چطور کفش سفید را تمیز کنیم

چطور کفش سفید را تمیز کنیم ؟

چطور کفش سفید را تمیز کنیم
چطور کفش سفید را تمیز کنیم

کفش های سفید از جذاب ترین انواع کفش ها هستند در این مقاله سعی داریم به شما در پاسخ به این سوال که چطور کفش سفید را تمیز کنیم کمک کنیم تا آخرین مقاله با ما همراه باشید تا راه های جذابی را برای حل این دغدغه خدمت شما معرفی کنیم.

تمیز نگه داشتن کفش های سفید و چگونگی تمیز کردن این کفش ها از دغدغه های بزرگ طرفداران این کفش ها است برای تمیز کردن کفش های سفید راه حل های متفاوتی وجود دارد که از سفید کننده هایی مثل خمیر دندان و جوش شیرین گرفته تا روشهای جالب و کاربردی دیگر

اگر قصد خرید کفش جدید به دلیل کثیف شدن و یا زرد شدن کفش های سفید قدیمی خود را دارید اول با ما همراه باشید تا راه‌حل‌هایی را برای شما معرفی کنیم پس از امتحان کردن این راه حل ها اگر به نتیجه مطلوب نرسیدید می توانید برای خرید کفش اقدام کنید.

 چگونه از زرد شدن کفش سفید جلوگیری کنیم
چگونه از زرد شدن کفش سفید جلوگیری کنیم

روش تمیز کردن کفش های سفید

قبل از هر چیزی تمام تلاش خود را بکنید تا کفش های سفید شما کثیف نشود بهترین راه برای جلوگیری از کثیف شدن این کفش ها این است که بعد از استفاده آن ها را درون جعبه بگذارید و همچنین در موقع استفاده بسیار مراقب آنها باشید.

یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از کثیف شدن این کفش ها این است که مقداری محلول ضد لک و ضد آب را قبل از پوشیدن کفش ها یعنی در اولین بار که کفش ها را می خرید به روی آن اسپری کنید این محلول می‌تواند تا چند هفته کفش شما را در برابر کثیفی ها تمیز نگه دارد.

سعی کنید لکه ها را در اولین فرصت از روی کفش ها با کنید هرچه لکه ها قدیمی تر شوند پاک کردن آن ها زمان بر و خسته کننده تر خواهد بود بهتر است کفش ها را در اولین فرصت بعد از کثیف شدن با پارچه نمدار و محلول های پاک کننده لکه تمیز کنید.

مواد لازم برای پاک کردن کفش های سفید
مواد لازم برای پاک کردن کفش های سفید

مواد لازم برای پاک کردن کفش های سفید

آب، صابون و مسواک مواد لازم برای تمیز کردن کفش های سفید هستند به آرامی می‌توانید با استفاده از مسواک سطح کفش را با آب و صابون بشویید این کار تا حد زیادی لکه ها را از بین می برد.

کفش های سفید خود را در لباسشویی قرار ندهید استفاده از ماشین لباسشویی می تواند لکه ها را گسترش دهد و باعث مقاوم تر شدن آنها در برابر شستشو شود علاوه بر این ماشین لباسشویی می تواند به کفش شما آسیب جدی وارد کند مثل پارگی یا نخ کش شدن.

از مایع سفید کننده برای تمیز کردن کفش استفاده کنیم
از مایع سفید کننده برای تمیز کردن کفش استفاده کنیم

از مایع سفید کننده برای تمیز کردن کفش استفاده کنیم

بله شما می توانید از مایع های سفید کننده برای تمیز کردن کفش های سفید استفاده کنید اما توجه داشته باشید بهترین راهکار برای تمیز کردن کفش سفید استفاده از این مایع ها نیست

در استفاده از مایع سفید کننده برای تمیز کردن کفش توجه کنید که مایع را باید رقیق کنید زیرا استفاده از مقدار زیادی از این مایع سفید کننده می تواند شکل ظاهری کفش شما را خراب کند نسبت مخلوط کردن آب با مایع سفید کننده ۱ به ۵ باید باشد.

توجه کنید سفید کننده ها می توانند در صورتیکه با چشم ،ریه ، یا پوست شما برخورد کنند موجب آسیب شوند از در استفاده از سفید کننده ها نکات ایمنی را رعایت کنید احتیاط کنید که سفید کننده به چشم‌ها و پوست شما برخورد نکند.

شستن کتانی های سفید در جوش شیرین
شستن کتانی های سفید در جوش شیرین

شستن کتانی های سفید در جوش شیرین

جوش شیرین یکی از موادی می باشد که در سفید کنندگی نقش بسیاری دارد استفاده از جوش شیرین در سفید کردن دندان نیز کاربرد دارد می توانید از جوش شیرین برای سفید کردن کفش ها نیز استفاده کنید همراه جوش شیرین برای سفید کردن کفش ها مقداری سرکه سفید هم نیاز است.

برای این کار یک قاشق سوپخوری از جوش شیرین را با سرکه سفید مخلوط کنید تا محلول ای خمیری بدست بیاورید سپس با استفاده از مسواک بر روی قسمت های مختلف کفش بکشید بهتر است حرکت مسواک را دایره وار انجام دهید بعد از اتمام این کار کفش را به مدت چند ساعت در معرض نور خورشید قرار دهید بعد از خشک شدن کفش آن را بتکانید و با کمک مسواک باقیمانده جوش شیرین و سرکه را از روی کفش پاک کنیم حال می توانید کفش ها را آب کشی و معجزه این کار را ببینید.

تمیز کردن کفش های سفید با خمیر دندان
تمیز کردن کفش های سفید با خمیر دندان

تمیز کردن کفش های سفید با خمیر دندان

خمیردندان یکی از چیزهایی است که می توان از آن برای سفید کردن کفش ها استفاده کنید خمیر دندان های بدون رنگ مناسب ترین ابزار برای این کار هستند.

یک خمیردندان غیر ژله ای سفید و یک مسواک تهیه کنید با حرکت دایره وار خمیردندان را بر روی لکه های کفش بمالید بعد از گذشت چند دقیقه به کمک یک حوله یا دستمال مرطوب سطح کفش را پاک کنید در صورت نیاز این کار را به دفعات انجام دهید تا نتیجه مثبت را بگیرید.

چند نکته در رابطه با چطور کفش سفید را تمیز کنیم.

  1. آب ممکن است به کفش های جیر آسیب برساند برای گرفتن رطوبت کفش های جیر از دستمال نرم یا حوله های کاغذی استفاده کنید
  2. اگر کفش جیر دارید برای پاک کردن لکه ها از روی آن از مداد پاک کن استفاده کنید همچنین یک های مقاوم را می توانید با کمی سرکه سفید پاک کنید
  3. برای پاک کردن لکه های زرد از روی کفش ها می توانید از الکل یا آب اکسیژنه استفاده کنید اگر لکه های زرد مقاومت زیادی دارند مقداری رنگ بر را با آب مخلوط کنید و به مدت چند دقیقه روی لکه قرار دهید سپس با کمک پارچه کفش را تمیز کنید.
  4. همچنین گاهی شستن کفش ها با آب گرم باعث تغییر رنگ آن ها می شود که بعد از خشک شدن کفش به حالت اول باز می گردد پس نگران نباشید اما احتیاط کنید زیرا رنگ قسمت‌های دیگر کفش امکان دارد در این روش شستشو و قسمت‌های دیگر نفوذ کند و ظاهر کفش شما را خراب کند.
 چگونه کتانی های سفید را تمیز کنیم
چگونه کتانی های سفید را تمیز کنیم

پاک کردن لکه های روغنی از روی کفش های سفید

یک شامپوی ملایم و آب ولرم بهترین گزینه‌ها برای پاک کردن لکه های روغنی از روی کفش سفید هستند مقداری شامپوی ملایم را با آب ولرم با مسواک مخلوط کنید و روی لکه بکشید با یک دستمال کهنه می توانید به آرامی لکه را پاک کنید.

پاک کردن لکه با سرکه از روی کفش سفید

اگر لکه های کوچک و جزئی ناشی از گرد و خاک و کثیفی های سطحی روی کفش شما ایجاد شده می توانید از سرکه استفاده کنید فقط فراموش نکنید محلول رقیق از سرکه ایجاد کنید یک دستمال پارچه‌ای را به سرکه آغشته کنید و به آرامی روی قسمت های مختلف لکه‌دار بکشید خواهید دید که لکه ها از بین میروند

 تمیز کردن کفش سفید
تمیز کردن کفش سفید

لکه های روی کفش های آل استار

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که کفش های آل استار تان در کفی که اکثراً سفید می باشد دچار کثیفی و لکه شود این لکه ها می تواند از زیبایی کفش بکاهد برای از بین بردن لکه ها می توانید از یک فرچه و یا مسواک به همراه مقدار کمی آب و صابون استفاده کنید.

چرا کفش ها را با ماشین لباسشویی نشویم
چرا کفش ها را با ماشین لباسشویی نشویم

چرا کفش ها را با ماشین لباسشویی نشویم

کفش های سفید یکی از حساس ترین کفش ها هستند ماشین لباسشویی کفش ها را چرخاند و همین موضوع می‌تواند باعث می شود تا رنگ قسمت های مختلفی از کفش با قسمت های دیگر ترکیب شود که ظاهر کفش شما را کاملا نابود خواهد کرد پس به هیچ عنوان کفش‌های خود را در لباسشویی و با آب ولرم یا گرم نشوید.

هر قدر کفشهایتان را زودتر خشک کنید احتمال اینکه بدرنگ شوند کمتر است پس برای سرعت بخشیدن به پروسه خشک شدن کفش ها می توانید داخل آنها را با دستمال کاغذی یا حوله پر کنید تا رطوبت را جذب کرده و کفش زود تر خشک شود.

از بین بردن خط و خش های روی کفش های سفید

برای از بین بردن این خط و خش ها می توانید از لاک سفید به مقدار بسیار کم استفاده کنید کتونی هایی جنس چرمی دارند می توانند در استفاده های طولانی مدت دچار خط و خش شود اگر این کار را با ظرافت انجام دهید کفشتان به خوبی روز اول میشود.

کفش سفید را دور از نور خورشید نگه دارید
کفش سفید را دور از نور خورشید نگه دارید

کفش سفید را دور از نور خورشید نگه دارید

بهتر است کفش هایتان را در یک جا کفشی تاریک و در جای خنک نگهداری زیرا اشعه uv نور خورشید می تواند باعث تغییر رنگ ناخواسته در کفش ها شود مطمئن باشید که کتونی‌سفید شما ارزش مواظبت و نگهداری را دارد و آن را در جای خشک و خنک و البته تاریک نگهدارید جاکفشی های چوبی یکی از بهترین مکان ها برای نگهداری این کفش ها ست.

پاک کردن لکه های روی کفش های سفید

یکی از بهترین روش ها برای پاک کردن لکه های روی کفش های سفید استفاده از پاک کننده های سحرآمیز است این پاک کننده ها را می توانید در فروشگاه هایی که لاک می فروشند بخرید.

پاک کردن کفش های سفید جیر
پاک کردن کفش های سفید جیر

پاک کردن کفش های سفید جیر

پاک کردن لکه های روی کفش های جیر بسیار آسان است اما باید دقت کنید زیرا احتمال دارد به پارچه آسیب بزنید و یا لکه را گسترش دهید یک پارچه نرم را با مقداری سرکه سفید آغشته کنید و به آرامی برای پاک کردن لکه استفاده کنید

پاک کردن کفش های سفید چرم

یکی از بهترین راه ها برای پاک کردن کفش های سفید چرم از لکه ها استفاده از مسواک است مسواک را به کمی خمیردندان آغشته کنید سپس آن را به آرامی بر روی قسمت های مختلف بکشید برای سرعت بخشیدن به این رویه می توانید از مقداری آب گرم نیز استفاده کنیم حتی می توانید شکر را به خمیر دندان اضافه کنید اما مراقب باشید که خش روی کفشتان نیفتد.

 چطور جلوی زرد شدن لژ سفید کفش را بگیریم
چطور جلوی زرد شدن لژ سفید کفش را بگیریم

استفاده از پودر بچه برای پاک کردن کفش های سفید

این روش شاید خنده دار باشد اما می‌تواند برای پاک کردن کفش ها بسیار موثر باشد کمی پودر بچه را در یک کاسه بریزید و آن را با آب گرم مخلوط کنید تا محلول خمیری بدست بیاورید یک برس کفش بردارید و تمام آلودگی‌های کفش را با این محلول با استفاده از این برس تمیز کنید بعد از شستن چند ثانیه خمیر را روی کتانی قرار دهید سپس باقی خمیر را پاک کنید و سپس با آب کامل بشویید حال می توانید نتیجه کار خود را ببینید.

تمیز کردن لکه های کفش پارچه ای
تمیز کردن لکه های کفش پارچه ای

تمیز کردن لکه های کفش پارچه ای

یک تعریف ساده برای شما داریم یک لگن پر از آب ولرم به همراه مقدار کمی مایه ظرفشویی به همراه یک عدد مسواک می تواند راهکاری جامع برای تمیز کردن لکه های کفش های پارچه ای باشد کفش خود را درون آب فرو کنید از مایع بر روی آن استفاده و با استفاده از مسواک قسمتهای مورد نظر خود را به خوبی بشویید سپس کفش را آبکشی کرده و آن را خشک کنید.

از روش بالا می توانید برای انواع مختلفی از کفش ها استفاده کنید اگر کفش شما از رنگ های مختلفی تشکیل شده سعی کنید قسمت های سفید آن را با این روش بشویید زیرا امکان رنگ پس دادن کفش نیز وجود دارد.

نکته برای کفش های مخملی از آب و مایع ظرفشویی یعنی همین روش استفاده نکنید این لکه ها را با شوینده های خشک تمیز کنید تا لکه روی پارچه مخملی از بین برود.

نکته بعد از تمیز کردن و شستن کفش های ورزشی به هیچ عنوان آنها را با سشوار خشک نکنید در هوای آزاد و زیر آفتاب قرار دهید زیرا سشوار می تواند رنگ های قسمتهای مختلف را پخش کند و یا باعث از بین رفتن حالت کفش شما شود.

چگونه کتانی سفید رو تمیز کنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا