مد و پوشاک

قوانین ست کردن جوراب با کفش

قوانین ست کردن جوراب با کفش

ست کردن جوراب با کفش - قوانین ست کردن جوراب با کفش
قوانین ست کردن جوراب با کفش

سلام خدمت همه کاربران مجله اینترنتی پابزی خدمت شما هستیم با مقاله جدید در رابطه با قوانین ست کردن جوراب با کفش در این مقاله قصد داریم شما را با قانون های طراحان مد برای ست کردن جوراب با کفش آشنا کنیم در ادامه همراه ما باشید.

اگر از دسته افرادی هستید که به تیپ و ظاهرتان اهمیت می دهید فرقی نمی کند که کدام لباس را از کدام فروشگاه خریده باشید آنچه برای شما مهم است انتخاب لباس‌های درست است، همانقدر که برای انتخاب یک شلوار یا پیراهن حساسیت به خرج می‌دهید باید در انتخاب جوراب نیز حساسیت خرج کنید و وقت بگذارید، افرادی که در نظر بیشتر مردم افرادی خوش پوش هستند اعتقاد دارند که باید به همه اجزای لباس هایتان دقت کنید تا با هم هماهنگ باشند و ظاهر بهتری بسازد.

هماهنگی ها از جنس لباس آغاز می‌شود و تا ترکیب رنگ و بافت آنها با یکدیگر ادامه می‌یابد، هیچ لباسی برای افراد خوش پوش بی اهمیت نیست جوراب ها نیز از دسته مواردی هستند که امکان دارد در مواقع مختلف دیده شوند پس بهتر است جوراب ها را نیز به درستی انتخاب کنید انتخاب غلط جوراب و عدم هماهنگی آن با کفش و شلوار می‌تواند هارمونی و ترکیب لباس های شما را به هم بریزد و در نتیجه استایلتان نیز نابود شود اگر به تیپ خود اهمیت می دهید و دوست دارید که همیشه زیبا باشید و بدرخشید با ادامه با ما همراه باشید تا در این مقاله در رابطه با قوانین ست کردن جوراب با کفش با یکدیگر صحبت کنیم.

کردن جوراب با کفش - قوانین ست کردن جوراب با کفش
ست کردن جوراب با کفش

ست کردن جوراب با کفش

قبل از اینکه وارد جزئیات این مقاله شویم بهتر است که به نکات مهم اشاره کنیم در این مقاله در رابطه با قانون هایی که طراحان مد برای ست کردن جوراب با کفش در نظر گرفتند صحبت می کنیم این قانون ها قوانین توصیه شده هستند یعنی به هر حال شما می توانید از آنها استفاده کنید یا با روش خودتان جلو بروید شما می‌توانید هر رنگ جورابی را با هر شلوار یا کفشی بپوشید سلیقه شما موضوع اصلی انتخاب لباس، جوراب و هر رنگی در رابطه با لباس هاست در این مقاله فقط توصیه هایی را به شما منتقل خواهیم کرد که از جانب طراحان مد و لباس مطرح شده است این موارد به شما کمک می کند تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید و با توجه به قوانین کلی در جامعه مد انتخاب‌های بهتری را انجام دهید.

سفید نپوشید - قوانین ست کردن جوراب با کفش
جوراب سفید نپوشید

جوراب سفید نپوشید

همانطور که می دانید جوراب سفید یکی از پر استفاده ترین انواع جوراب ها در تمام دنیا است و شاید برای شما عجیب باشد که پوشیدن جوراب سفید استایل شما را خراب کند اما توصیه می‌کنیم با هیچ شلوار یا کفشی جوراب سفید نپوشید این امر حقیقت دارد پوشیدن جوراب سفید با شلوار های بلند فارغ از جنس شلوار یا استایل شلوار و با هر مدل کفشی اصلاً توصیه نمی شود طراحان مد معتقدند که جوراب سفید با ساق متوسط یا بلند تنها مناسب زمانی است که با شلوارک و کتانی در حال ورزش کردن باشید در غیر این صورت بهتر است از این جوراب استفاده نکنید.

در غیر این صورت نیز امکان ندارد که بتواند شلوار و کفش خود را با جوراب سفید جوری تطبیق دهید که شیک و اصولی به نظر برسد تنها شرایطی که در آن مجاز هستید جوراب سفید استفاده کنید به جز زمان‌هایی که در حال ورزشی هستید وقتی است که شلوار و کفش تان نیز کاملاً سفید باشد در غیر این صورت اگر قرار است شیک پوش باشید و جذاب به نظر برسید بهتر است به سراغ جوراب های سفید نروید.

را با شلوار ست کنیم یا با کفش؟ - قوانین ست کردن جوراب با کفش
جوراب را با شلوار ست کنیم یا با کفش؟

جوراب را با شلوار ست کنیم یا با کفش؟

بهتر است جورابتان را با شلوار ست کنید شاید از این توصیه دوباره تعجب کنید اما درست کنید تلاش برای ست کردن جوراب با کفش کار اشتباهی در قوانین مد می باشد جوراب باید با شلوار هماهنگ باشد تا ظاهر بهتری برای شما بسازد بنابراین هنگامی که به سراغ قفسه فروشگاه ها برای خرید جوراب می روید بهتر است در انتخاب آن دقت کنید و موردی را انتخاب کنید که با شلوار شما هماهنگ باشد.

البته می‌توانید موقع لباس پوشیدن دقت بیشتری به خرج بدهید و طوری شلوار خود را انتخاب کنید که علاوه بر جوراب بتواند با کفش نیز ارتباط خوبی برقرار کند به صورت کلی در قوانین تیپ های رسمی و کلاسیک ست کردن شلوار آمده است که جوراب را باید از نظر رنگ و طرح با شلوار هماهنگ کنید.

مناسب کفش مجلسی و تیپ رسمی - قوانین ست کردن جوراب با کفش
جوراب مناسب کفش مجلسی و تیپ رسمی

جوراب مناسب کفش مجلسی و تیپ رسمی

با کفش مجلسی و تیپ های رسمی بهتر است جوراب ساق کوتاه استفاده نکنید به این سوال پاسخ دهید هدف شما از پوشیدن جوراب برای مراسم مختلف چیست؟ اگر قرار است که جوراب فقط از ساییده شدن کف پای شما جلوگیری کند بهتر است به موارد مختلف استایل دقت نکنید اما اگر قرار است آن را در استایل خودتان دخالت بدهید و جذابیت بیشتری خلق کنید باید به مواردی که در ادامه می گوییم بیشتر دقت کنید پوشیدن جوراب ساق کوتاه یعنی ساقی که اندازه آن تا زیر مچ پای شما باشد در استایل های رسمی نه برای آقایان توصیه می شود نه برای خانم ها البته امروزه از این جوراب ها استفاده بسیاری می‌شود اما بهتر است استفاده از آنها را برای روزمرگی تان بگذارید و در مراسم رسمی و تیپ های رسمی جوراب های بلند استفاده کنید.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله چگونه جوراب مناسب انتخاب کنیم نیر دیدن کنید.

 

همچنین جوراب باید پای شما را گرم نگه دارد ضمن آنکه دیده شدن موی پا از پاچه شلوار اصلاً صحنه جالبی نمی سازد بنابراین جوراب های ساق کوتاه را برای مراسم های رسمی فراموش کنید و در اولین فرصت به سراغ جوراب های ساق بلند هماهنگ با شلوارتان بروید اگر قرار است ظاهر ای کاملا رسمی و کلاسیک داشته باشید به این نکته دقت کنید که هنگامی که جوراب را پوشیده اید و زمان نشستن شماست و قرار است پایتان را روی پایتان بیندازید ساق پای شما نباید دیده شود جوراب های ساق کوتاه را میتوانید در استایل‌های روزانه و همراه با کفش های کالج استفاده کنید در غیر این صورت بهتر است به سراغ انواع دیگر آن ها بروید.

رنگ جورابی را با شلوار مان ست کنیم - قوانین ست کردن جوراب با کفش
چه رنگ جورابی را با شلوار مان ست کنیم

چه رنگ جورابی را با شلوار مان ست کنیم

بهتر است رنگ جوراب خود را در یک طیف رنگی با شلوار انتخاب کنیم یکی از مهمترین قوانین موجود در خصوص ست کردن لباس ها توجه به طیف رنگی آنهاست به این معنی که اگر شلوار شما قهوه ای سوخته است بهتر است جواب تان نیز در طیف رنگی قهوه ای باشد نه دقیقا قهوه ای سوخته اما طیف رنگی قهوه ای می تواند کمک بسیاری برای بهتر شدن استایل شما بکند در حقیقت شلوار و جوراب از نظر رنگ باید سایه روشن یا مکمل یکدیگر باشند.

بهتر است برای ست کردن جوراب با شلوار ابتدا شلوار مورد نظر خودتان را بپوشید سپس از جوراب هایتان جورابی که نزدیک‌ترین رنگ شلوار را دارد بردارید مثلاً یک شلوار سرمه ای تیره در کنار جورابی با رنگ آبی تیره و یا مشکی می‌تواند خوب باشد یا برای یک شلوار طوسی می توانید از جوراب با رنگ نوک مدادی استفاده کنیم همچنین اگر از جوراب های طرح دار استفاده می کنید بهتر است رنگ یکی از اجزای طرح جوراب با شلوار شما همخوانی داشته باشد.

اگر مطمئن نیستید و قرار نیست حساسیت به خرج بدهید یا وقت یا پول کافی برای انتخاب اجزای مناسب را ندارید پیشنهاد می کنیم حداقل شلوار و جوراب را هم رنگ انتخاب کنید مطمئن ترین راه برای ست کردن جوراب و شلوار انتخاب جوراب همرنگ شلوار است این روش مطمئن ترین و ساده ترین راه برای هماهنگی بین اجزای ترکیبی لباس شما می باشد.

شلوار و جوراب طرح دار باهم درست است؟ - قوانین ست کردن جوراب با کفش
پوشیدن شلوار و جوراب طرح دار باهم درست است؟

پوشیدن شلوار و جوراب طرح دار باهم درست است؟

یک توضیح ساده و کوتاه در رابطه با این سوال وجود دارد یک قانون بسیار ساده که به شما می گوید اگر شلوارتان طرح دار، دارای پترن و یا راه راه است از جوراب های ساده استفاده کنید و اگر شلوار ساده دارید می توانید جوراب های طرح دار و راه راه یا چهارخانه استفاده کنید.

می‌توانیم جوراب را با اجزای دیگر لباس ست کنیم؟ - قوانین ست کردن جوراب با کفش
آیا می‌توانیم جوراب را با اجزای دیگر لباس ست کنیم؟

آیا می‌توانیم جوراب را با اجزای دیگر لباس ست کنیم؟

اگر جوراب را با شلوار ست نمی‌کنید و قابلیت ست شدن آن با شلوارتان وجود ندارد آن را با سایر اجزای لباستان نیز می‌توانید هماهنگ کنید اگر شلوار پاچه کوتاه می‌پوشید یعنی شلواری که در حالت ایستاده بخشی از جورابتان را به نمایش می گذارد می توانید به جای ست کردن رنگ جوراب با شلوار آن را با یکی از اکسسوری هایی که استفاده می کنید ست کنید.

به طور مثال اگر سرآستین پیراهنی که استفاده میکنید کرم است می توانید رنگ جوراب تان را با همین سر آستین پیراهن ست کنید همچنین ست کردن رنگ جوراب با کراوات، کمربند و یا حتی پارچه داخل جیب کت نیز امکان پذیر است و یکی از شیوه های متداول و جذاب در ست کردن لباس هاست.

تیپ رسمی جورابی بپوشیم؟ - قوانین ست کردن جوراب با کفش
با تیپ رسمی جورابی بپوشیم؟

با تیپ رسمی جورابی بپوشیم؟

با تیپ رسمی جوراب شاد و طرحدار نپوشید اگر قرار است به عنوان یک فرد با تیپ رسمی مانند کت و شلوار وارد جمع شوید بدون شک نباید از جوراب هایی با طرح ها و رنگ های جیغ استفاده کنید هر اندازه که رنگ و طرح انتخاب شده شما با لباس تان هماهنگ تر باشد یعنی بیشتر به شلوارتان بیاید تلاش شما برای ست کردن جوراب با استایل موفق تر بوده است.

پوشیدن صندل با جوراب - قوانین ست کردن جوراب با کفش
قوانین پوشیدن صندل با جوراب

قوانین پوشیدن صندل با جوراب

شاید بسیار شنیده باشید که پوشیدن صندل با جوراب ممنوع است اما به عنوان آخرین گام در رابطه با پوشیدن جوراب با صندل ها باید بگویم که پوشیدن جوراب با صندل های روباز می تواند مناسب باشد و البته همه چیز بستگی به شرایط و سلیقه شما دارد در بیشتر موارد گفته شده است که هرگز و تحت هیچ شرایطی نباید صندل را با جوراب بپوشیم این قانون در تمام جهان وجود دارد و مخصوص آقایان یا خانم‌ها نیست برای همه یکسان است اما می توانید در شرایط خاص با توجه به علایق و همچنین شرایط از صندل به همراه جوراب استفاده کنید.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله کاربرد جوراب شلواری نیر دیدن کنید.

 

صندل ها، دمپایی ها و کفش های راحت تابستانی از دست مواردی هستند که پوشیدن جوراب با آنها توصیه نمی شود اما اگر بخواهید کمی متفاوت باشید و استایل امروزی تری را برای خود بسازید می توانید آنها را با جوراب های کوتاه تا بالای مچ پا ترکیب کنید.

جوراب کوتاه با کفش پاشنه بلند - قوانین ست کردن جوراب با کفش
پوشیدن جوراب کوتاه با کفش پاشنه بلند

پوشیدن جوراب کوتاه با کفش پاشنه بلند

کفش های پاشنه بلند یا بدون جوراب پوشیده می شوند یا با جوراب شلواری اما یک پیشنهاد خوب در رابطه با کفشهای مجلسی وجود دارد اگر کفش مجلسی پاشنه بلند جلو بسته دارید می توانید با یک جوراب معمولی زنبوری یا شیشه ای که قد آن تا مچ پای شما باشد و در زیر زانو قرار بگیرد نتیجه جالبی به دست بیاورید در نگاه اول امکان دارد این نوع پوشش غیر عادی به نظر برسد اما فراموش نکنید که هدف اصلی این استایل متفاوت بودن شما از بقیه است.

زنبوری و کفش لوفر - قوانین ست کردن جوراب با کفش
جوراب زنبوری و کفش لوفر

جوراب زنبوری و کفش لوفر

اگر یادتان باشد زمانی پوشیدن جوراب های زنبوری از زیر شلوار جین زاپدار ترند شده بود امروز نوبت به کفش ها رسیده است کفش های لوفر پوشیدن جوراب های زنبوری کوتاه با این کفش ها بسیار جذاب و محبوب است و این روزها افرادی که با دنیای مد سر و کار دارند از آن استفاده می کنند.

جوراب با کفش همرنگ - قوانین ست کردن جوراب با کفش
پوشیدن جوراب با کفش همرنگ

پوشیدن جوراب با کفش همرنگ

اگر به هر دلیلی نتوانستید جوراب را با شلوارتان هماهنگ کنید باید به فکر پوشیدن جوراب با کفش همرنگ باشید ایده های نو و خلاقانه برای ساخت استایلی متفاوت جورابی را به رنگ کفش خودتان انتخاب می کنید این نکته را در نظر داشته باشیم که هر چه قدر کفش ها باز تر باشند و سطح بیشتری از جوراب ها دیده شود استایل‌ شما متفاوت و خاص تر خواهد بود.

قوانین ست کردن جوراب با کفش – قواعد ست کردن جوراب با لباس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا