مد و پوشاک

چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم

چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم

چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم
چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم

سلام به همه کار برای مجله فروشگاه اینترنتی پابزی مقاله چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم در این مقاله قصد داریم به شما روش ها و راهکارهای جالبی را برای گشاد کردن کفش هایی که به پای شما تنگ هستند معرفی کنیم تا آخرین مقاله با ما همراه باشید تا از این راهکارها استفاده لازم را ببرید.

ممکن است بعضی وقتها در خرید کفش ها عجله کنیم و کفشی را به صورت اینترنتی بخریم در نتیجه کفش امکان دارد برای پای ما کوچک باشد در اینجا ما باید راهکارهایی را بلد باشیم تا بتوانیم کفشهای تنگ را مقدار کمی گشاد کنیم تا برای پایمان اندازه شود.

این اتفاق امکان دارد برای همه ما رخ بدهد پس نیازی نیست خود را برای این اشتباه سرزنش کنید فقط باید روش هایی را یاد بگیرید تا بتوانیم در مواقع اینچنینی از آنها استفاده کنید.

موثرترین روش های گشاد کردن کفش

استفاده از روزنامه مرطوب برای گشاد کردن کفش
استفاده از روزنامه مرطوب برای گشاد کردن کفش

استفاده از روزنامه مرطوب

در این روش شما برای گشاد کردن کفش می توانید روزنامه هایی را خیس کنید و آنها را داخل کفش خود قرار دهید توجه کنید روزنامه‌ها را به شکلی داخل کفش قرار دهید که کفش فرم خود را از دست ندهد زیرا امکان اینکه بعد از خشک شدن روزنامه‌ها کفش در همان فرم بماند زیاد است پس از من در قرار دادن روزنامه ها دقت کنید بعد از خشک شدن روزنامه‌ها می توانید کفش را امتحان کنید تا ببینید مناسب پای شما شده است یا خیر.

استفاده از دانه های جو برای گشاد کردن کفش
استفاده از دانه های جو برای گشاد کردن کفش

استفاده از دانه های جو

در این روش که روش قدیمی برای گشاد کردن کفش به حساب می آید کفش را با دانه‌های جو پر میکنیم و روی دانه ها آب میریزیم این کار باعث می شود دانه‌ها حجم بگیرد به همین دلیل کفش نیز امکان جابازکردن را دارد این کار را می توانید شب تا صبح انجام دهید یعنی دانه ها را داخل کفش ریخته آب را به آن اضافه کنید و تا صبح بگذارید بماند بدین ترتیب شما می توانید کفش خود را مقداری گشاد کنید بعد از خشک شدن دانه ها آنها را از داخل کفش خارج کرده و کفش را مجددا امتحان کنید.

استفاده از قالبهای کفش برای گشاد کردن کفش
استفاده از قالبهای کفش برای گشاد کردن کفش

استفاده از قالبهای کفش

قالب های کفش برای انواع مختلف سایز های کفش تولید شده‌اند بعضی از این قالب ها را می توانید با استفاده از پیچ هایی که دارند برای طول و عرض ها تنظیم کنید اندازه پای خود را به دست آورید سپس برای گشاد کردن کفش کفش را داخل قالب قرار داده و چند روز زمان بدهید

این کار باعث می‌شود کفش با استفاده از سایزی که شما تعیین کرده‌اید شروع جابازکردن بکند توجه کنید می توانید برای افزایش سرعت روند جا باز کردن کفش از اسپری های الکل ، آب یا روغن مخصوص کفش استفاده کنید.

این روش روشی زمانبر و هزینه‌بر است پیشنهاد می کنیم اگر قصد این کار را دارید حتماً به این موارد دقت کنید.

راهکارهای گشاد کردن کفش

الکل مالشی برای گشاد کردن کفش
الکل مالشی برای گشاد کردن کفش

الکل مالشی

برای این کار الکل و آب را به مقدار ۵۰ درصد از هر یک با یکدیگر مخلوط کنید سپس در اسپری بریزید و درون کفش اسپری کنید برای جا باز کردن با این روش بعد از این کار کفش را با جوراب بپوشید این کار را چندین بار تکرار کنید تا به خواسته خود برسید.

همچنین اگر کفش شما فقط از پنجه تنگ می باشد می توانید با قرار دادن یک جوراب خیس و یا مخلوط ۵۰ درصد آب و الکل در ان قسمت و گذشت حداقل ۲۴ ساعت پنجه کفش را گشاد کنید.

سریعترین راه گشاد کردن کفش

یک عدد سیب زمینی مناسب را پوست بکنید سپس درون کفش خود قرار دهید به طوری که کفش شکل خود را از دست ندهد سپس یک شب صبر کنید تا سیب زمینی ورم کند با این روش می توانید کفش خود را کمی گشاد کنید توجه کنید سیب زمینی در این روش بوی کفش را نیز کامل جذب می کند.

نکاتی مهم در چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم
نکاتی مهم در چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم

نکاتی مهم در چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم

 • در روش هایی که از آن از آب گرم برای گشاد کردن کفش ها استفاده می کنید اگر جنس کفش شما چرم می باشد بعد از این کار از واکس بر روی چرم استفاده کنید زیرا باعث میشود چرم خشک نشود.
 • در روش هایی که از آن از جوراب برای گشاد کردن کفش استفاده میکنید جوراب های کهنه و قدیمی را انتخاب کنید زیرا جوراب های نو می توانند رنگ پس بدهند.
 • استفاده از حرارت برای جا باز کردن کفش میتواند کفش هایی که با چسب تولید شده و قطعات آنها با چسب به یکدیگر متصل است را خراب کند
 • کفش هایی که از جنس پی وی سی هستند را با گرما گشاد نکنید زیرا شکل و ظاهر خود را از دست خواهند داد.
 • در گشاد کردن کفش های پارچه مراقب باشید زیرا الیاف پارچه به سرعت صدمه می بینند.
چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم تا خراب نشود
چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم تا خراب نشود

چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم تا خراب نشود

هیچ تضمینی برای اینکه کفش تنگ شما بعد از استفاده از روشهای بالا خراب نشده و شکل ظاهری خود را از دست ندهد وجود ندارد پس در اولین مرتبه به خرید کفش مناسب دقت کنید اما اگر به هر دلیلی کفش خود را تنگ انتخاب کرده اید روش های بالا را با احتیاط انجام دهید.

گشاد کردن کفش مجلسی
گشاد کردن کفش مجلسی

گشاد کردن کفش مجلسی

برای گشاد کردن کفش های مجلسی می توانید از روش انبساط آب هنگام یخ زدن استفاده کنیم یک کیسه پلاستیکی را تا نیمه پر از آب کنید و داخل کفش خود قرار دهید به طوری که تمام فضای کفش را پر کند حال کفش را داخل کیسه پلاستیکی بزرگی قرار دهید در آن را محکم کنید کفش را برای ۲۴ ساعت داخل فریزر قرار دهید.

پس از این که ۲۴ ساعت از این زمان گذشت کفش‌ها را از فریزر خارج کنید و زمانی که یخ ها رو به آب شدن رفت آنها را از کفش ها خارج کنید حال می‌توانید مجدد سایز کفش ها را برای پای خودتان تست کنید

 گشاد شدن کفش تنگ در خانه
گشاد شدن کفش تنگ در خانه

گشاد کردن کفش های ورزشی با حرارت

برای گشاد کردن کفش ها با حرارت روش های زیادی وجود دارد یکی از ساده ترین روش ها استفاده از سشوار است میتوانید کفش تنگ خود را بپوشید سپس سشوار را در درجه مناسب روشن کنیم و آن را به اطراف کفش گرفته تا تمام قسمت ها در معرض حرارت قرار بگیرد هم زمان با حرکت سشوار تلاش کنید انگشتان خود و قسمتهای تنگ را با قاب پای خودتان هماهنگ کنید.

توجه کنید که همیشه روی عدد سایز پای خودتان اصرار نکنید زیرا قالب کفش‌ها مختلف است و می‌تواند یک قالب متفاوت سبب ایجاد دو سایز اختلاف شود.

همچنین به دلیل اینکه انسان با پیاده روی و فعالیت های روزانه پاهایش دچار مقداری تورم می‌شود توصیه متخصصین خرید کفش این است که صبح‌ها که شدن خرید و این امر را به بعد از ظهر و زمانی که زیاد از پای خود کار نمی کشید موکول کنید.

توجه کنید اگر بین دو سایز کوچک و بزرگ در خرید کفش گیر کرده اید حتماً سایز بزرگتر را انتخاب کنید زیرا کوچک کردن سایز بزرگتر راحت‌تر از بزرگ کردن سایز کوچک کفش است.

گشاد کردن کفش در منزل
گشاد کردن کفش در منزل

گشاد کردن کفش در منزل

برای اینکه کفش های خود را گشاد کنید یکی از روش‌های ساده این است که کفش ها را در خانه بپوشید و در طول روز در منزل آنها را همراه با یک جوراب استفاده کنیم پوشیدن طولانی مدت کفش ها کمک می کند که کفش ها فرم پای شما را بگیرد و به اصطلاح جا باز کند البته این کار را برای کفش های خیلی تنگ انجام ندهید چون ممکن است پای شما دچار تاول شود.

برای اینکه پای شما در گشاد کردن کفش های تنگ آسیب کمتری ببیند از یک جوراب کلفت استفاده کنید جوراب های ضخیم می تواند به شما در جلوگیری از تاول زدن با ها کمک کند همچنین در استفاده از کفش ها در منزل از سشوار نیز بر روی کفش ها استفاده کنیم تا گرمای سشوار بتوانیم جای بیشتری در کفش ها باز کنید.

ابزار گشاد کردن کفش تنگ
ابزار گشاد کردن کفش تنگ

ابزار گشاد کردن کفش تنگ

کفاش ها ابزارهایی دارند که می توانند با استفاده از آن ها با روش‌های بی دردسر تر کفش شما را گشاد کند به یک شخص حرفه ای مراجعه کنید زیرا همه ی کفاش ها نمی توانند به صورت حرف های کفش شما را گشاد کنند و احتمال آسیب دیدن کفش زیاد است.

 کفش پنجه تنگ
کفش پنجه تنگ

شش مرحله گشاد کردن کفش تنگ

 1. مانند روشی که در بالا توضیح دادیم دو کیسه فریزر را پر از آب درون کفش ها قرار داده و کفش ها را در بسته بندی داخل فریزر قرار دهید همچنین به اندازه آبی که درون کفش ها قرار می دهید برای بزرگ کردن کفش ها دقت کنید این مقدار آب نباید به قدری باشد که فرم کفش را خراب و یا آن را زیاد باز کند.
 2. برای ناحیه مرتبط به انگشتان پا یا همان نوک کفش یک‌چهارم کیسه را پر از آب کنید
 3. برای ناحیه مربوط به انگشتان روی پا یک دوم کیسه را بکنید
 4. برای ناحیه مربوط به انگشتان روی پا و همچنین مچ پا چیزی حدود یک دوم از یک سوم کیسه را پر از آب کنید
 5. همچنین اگر برای شما سوال است که از چه نوع کیسه ای باید استفاده بکنیداز کیسه های زیپ دار می توانید استفاده کنید اما اگر کیسه فریزر استفاده می‌کنید حتماً احتیاط لازم را داشته باشید.
 6. در مرحله آخر کفش و در دمای اتاق تا ۲۰ دقیقه نگه دارید پس از ۲۰ این روزهای رفته را خارج کنیم مدت کوتاهی به کفش اجازه استراحت بدهید سپس کفش را به پا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا