مد و پوشاک

پاک کردن انواع لکه از روی جین

پاک کردن انواع لکه از روی جین

پاک کردن انواع لکه از روی جین
پاک کردن انواع لکه از روی جین

سلام به کاربران پابزی حتما برای شما هم بارها پیش آمده که لباس هایتان به صورت ناخواسته لکه دار شوند اولین راه حلی که به ذهن عموم مردم میرسد انداختن آن در ماشین لباس شویی است ولی باید توجه داشت که ماشین لباس شویی همیشه کارساز نیست و گاها باعث تثبیت لکه در پارچه ودرنتیجه سخت تر پاک شدن لکه می شود در این مقاله قصد داریم به پاک کردن انواع لکه ها با چند روش خانگی بر روی شلوار جین بپردازیم با ما همراه باشید با پاک کردن انواع لکه از روی جین

جنس لباس های جین معمولا از پنبه است که الیاف کشی با آن همراه شده و به همین دلیل روش های پاک سازی فرق چندانی با انواع لباس های نخی و پنبه ای ندارد به همین دلیل پاک کردن انواع لکه از روی جین نیز مانند لباس های نخی و پنبه ای  میباشد

یک مسئله مهم قابل توجه در پاک کردن لکه ها زمان است، در واقع شما هر چقدر زود تر اقدام به پاک کردن لکه بکنید شانس شما برای پاک کردن آن بیشتر است نسبت به زمانی که این کار را به روز های آینده بسپارید.

 نحوه پاک کردن لکه ها از روی لباس
نحوه پاک کردن لکه ها از روی لباس

گریس و روغن

همان طور که گفته شد اگر بگذارید لکه مدت زمان بیشتری بر روی پارچه بماند پاک کردن آن سخت تر می شود پس همان ابتدا با استفاده از دستمال پارچه ای یا کاغذی روی لکه ضربه بزنید و فشار دهید تا چربی های اضافه از پارچه جدا شود. با این کار پاک کردن انواع لکه لباس آسان تر می شود.

برای پاک کردن گریس قسمت لک شده لباس را درون یک ظرف بگذارید و تمام قسمت لکه را در تینر فروببرید و بگذارید ۳۰ الی ۴۵ دقیقه درون تینر باقی بماند سپس آن را با تینر آنقدر بسابید تا لکه محو و پاک شود سپس لباس را شستشو دهید.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله آموزش رفو کردن شلوار نیر دیدن کنید.

 

برای پاک کردن روغن از شلوار لی از سرکه استفاده کنید برای اطمینان بیشتر اجازه دهید قسمتی از شلوار که آغشته به روغن شده است چند ساعت در سرکه بماند سپس آن را شستشو دهید و یا در ماشین لباس شویی بیندازید.

استفاده از نشاسته راه حل خوبی برای از بین بردن چربی های قدیمی و یا تازه روی جین است. به این منظور قسمت لک شده را کاملا با نشاسته پوشش دهید، و پس از یک الی دو ساعت نشاسته را جدا کنید و با اسفنج و یا دستمال پارچه ای نمناک پاک کنید میتواید به جای نشاسته از نمک دانه درشت، آرد و پودر بچه نیز استفاده کنید.

استفاده از پودرهای لکه بر طبق دستور العمل های خودشان نیز برای پاک کردن انواع لکه لباس  پیشنهاد می شود.

 از بین بردن لکه روی لباس
از بین بردن لکه روی لباس

چمن

بسیار پیش آمده که هنگام نشستن و یا هنگاه بازی کردن شلوارتان روی چمن ساییده شود و رنگ سبز به خود بگیرد.

ابتدا با استفاده از مواد شوینده مناسب مثل مایع ظرفشویی لباس را شستشو دهید و آن را بسابید. برای پاک کردن لکه از روی جین می‌توانید از یک مسواک یا فرچه استفاده کنید.

اگر با روش عادی موفق به پاکسازی نشدید میتوانید از پودر های لکه بر نیز برای پاک کردن انواع لکه لباس استفاده کنید.

راه حل دیگر استفاده از متانول یا همان الکل صنعتی میباشد که برای پاک کردن این لکه‌ها مفید است؛ مقداری از آن را روی لکه ریخته و آنقدر ماساژ دهید تا لکه پاک شود.

 روش پاک کردن لکه‌های مختلف از روی جین
روش پاک کردن لکه‌های مختلف از روی جین

خون

لکه خون تازه را آسان تر ازآنچه که فکر میکنید میتوان از بین برد و با شستشو با آب و یا  استفاده از سرکه  پاک می شود البته نسبت به مقداری که لباس خونی شده است مدت زمان بیشتری را لازم دارد که درون سرکه بماند سپس پارچه یا دستمال حوله ای را روی لکه بکشید تا لکه به طور کامل پاکسازی شود، درصورت نیاز این کار را تکرار کنید و دوباره لکه را درون سرکه بگذارید.

یکی از بهترین روش ها برای پاک کردن لکه خون خشک شده استفاده از خمیر جوش شیرین  است به این منظور مقداری کمی آب به جوش شیرین اضافه کنید و هم بزنید تا خمیری شود. این خمیر را روی لکه بمالید و پس از خشک شدن جدا کنید. سپس لباس را بشویید، به جای جوش شیرین از نشاسته نیز میتوانید کمک بگیرید.

 تمیز کردن انواع لکه
تمیز کردن انواع لکه

شکلات

برای پاک کردن لکه شکلات مدتی صبر کنید تا سرد و سفت شود سپس تلاش کنید تا جایی که می شود شکلات را از پارجه جدا کنید

با مایع ظرف‌شویی پاکسازی لکه را انجام بدهید و با استفاده از پارچه یا اسفنج‌ ، به ‌آرامی لکه را پاک کنید.

اگر پارچه به شیر شکلات آغشته شده است، از مقداری در حد چند قطره آمونیاک برای پاک کردن انواع لکه لباس استفاده کنید. اگر لکه‌ی ایجادشده ناشی از شکلات تلخ است، سرکه‌ی سفید می تواند مفید واقع شود.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله راهنمای انتخاب شلوار مردانه نیر دیدن کنید.

 

مقدار مناسبی پودر لباس‌شویی حاوی آنزیم‌ را با آب مخلوط کنید و به مدت نیم ساعت بر روی لکه مورد نظر قرار دهید سپس لباس را شستشو کنید

لکه شکلات را به الکل آغشته کنید پس از یک ربع شستشو دهید لکه های باقی مانده را با استفاده از پودر لباس شویی یا مایع لباس شویی پاک کنید.

 پاک کردن لکه از شلوار جین
پاک کردن لکه از شلوار جین

آدامس

تکه های یخ را در کیسه‌‌ی نایلونی بگذارید و آن را روی قسمتی از جین که آدامس به آن چسبیده است بگذارید . وقتی آدامس سخت و سفت شد می‌توانید آن را جدا کنید، بدون اینکه لکه‌ای از آن باقی بماند.

آبمیوه

بهتر است زمانی که آب میوه روی لباستان ریخته شد سریع عمل کنید و مایع اضافی را جمع کنید.

قبل از شستن مقداری مایع پاک کننده روی محل لکه ریخته و بسابید اینکار باعث میشود لکه تا حد زیادی محو شود.

درمرحله بعد آن را با مواد شوینده و آب ولرم شستشو دهید اگر لکه پاک نشد قبل از خشک شدن مراحل را دوباره تکرارکنید.

 لکه روغن روی شلوار لی
لکه روغن روی شلوار لی

قهوه

برای برطرف کردن لکه قهوه، با مواد لکه‌بر مناسب روی لکه قرار دهید و پس چند دقیقه با استفاده از یک پودر آنزیم‌دار، با آب گرم شستشو دهید.

با استفاده از مایع ظرف‌ شویی و آب گرم لکه را پاک کنید. اگر لکه‌ از شیر قهوه است، از حلال چربی استفاده نمایید.

سس کچاب

در سریع ترین زمان ممکن لباس را زیر آب بگیرید سپس درون آب گرم قرار دهید اسفنج یا دستمال حولی را آغشته به مایع ظرف شویی کنید سپس روی لکه ضربه بزنید ویا با استفاده از پارچه آن را بسابید.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله چگونه لباس را رنگ کنیم نیر دیدن کنید.

 

برای پاک کردن لکه های سر سخت میتوانید از متانول یا الکل صنعتی استفاده کنید مقداری از الکل را روی لکه بریزید و با فرچه آن را بسابید تا لکه پا شود.

از محصولات لکه بر استفاده کنید و اجازه دهید ۱۵ الی ۳۰ دقیقه روی لکه بماند سپس مقدار مناسبی از سرکه را با آب رقیق کنید و برای از بین بردن لکه باقی مانده استفاده کنید.

پاک کردن انواع لکه لباس – پاک کردن انواع لکه از روی جین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا