مد و پوشاک

نکات مهم در ایمنی لباس کودکان

نکات مهم در ایمنی لباس کودکان

مهم در ایمنی لباس کودکان - نکات مهم در ایمنی لباس کودکان
نکات مهم در ایمنی لباس کودکان

سلام خدمت دنبال کنندگان مجله اینترنتی پابزی امروز قصد داریم به ایمنی در انتخاب لباس کودک و نکات حائز اهمیت در مورد آن بپردازیم با ما همراه شوید با نکات مهم در ایمنی لباس کودکان.

یکی از چیزهایی که بشر از زمان قدیم تا کنون به استفاده از آن پرداخته لباس است. از جمله دلایل آن می توان به محافظت در برابر گرما ، سرما ، نشان دادن فرهنگ و… اشاره کرد. پوشیدن لباس برای افراد معمولی شاید مخاطره انگیز نباشد، اما هنگام انتخاب لباس برای کودکان کمی ماجرا فرق دارد و شما همواره باید نکاتی را در نظر بگیرید. از جمله دلایلی که می توان به آن اشاره کرد، خفگی کودک بر اثر گذاشتن دکمه لباس در دهان خود ، آتش گرفتن زود هنگام لباس کودک به دلیل جنس آن هستند. شما باید برای پیشگیری از آسیب های ناشی از لباس نکات مهم در ایمنی لباس کودکان را رعایت کنید که عبارت اند از.

والدین بر کودک - نکات مهم در ایمنی لباس کودکان
نظارت والدین بر کودک

نظارت والدین بر کودک

در سنین پایین کودکان از توانایی تشخیص چندانی برخوردار نیستند و همواره سعی در انجام کارهای مختلف دارند. یکی از کارهایی که شما باید انجام دهید نظارت بر روی رفتار آن ها در مورد لباس خود و اجزاء آن می باشد.

مکانی مناسب برای تحرک و بازی کردن - نکات مهم در ایمنی لباس کودکان
تعیین مکانی مناسب برای تحرک و بازی کردن

تعیین مکانی مناسب برای تحرک و بازی کردن

از آنجایی که تحرک در کودکان بسیار بالاست انتخاب مکانی مناسب برای تفریح آن ها کار هوشمندانه ایست، چرا که به دلیل وجود مواردی مثل بند در لباس کودک ممکن است به وسایل مختلف گیر کند.

فعالیت های مناسب - نکات مهم در ایمنی لباس کودکان
انجام فعالیت های مناسب

انجام فعالیت های مناسب

از جمله کارهایی که شما می توانید برای پیشگیری از وقوع حوادث ناشی از درگیری کودک با بخش های مختلف لباس خود انجام دهید، انجام فعالیت های مناسب سنشان می باشد. فعالیت هایی مانند ورزش های ساده ، تماشای تلویزیون با در نظر گرفتن سن کودک می تواند مفید باشد.

چیزهایی که به آن ها صدمه میزند - نکات مهم در ایمنی لباس کودکان
آموزش چیزهایی که به آن ها صدمه میزند

آموزش چیزهایی که به آن ها صدمه میزند

شما می توانید بنا به سن و میزان فهم کودک مواردی که باید از آن دوری کنند را به شیوه های مختلف آموزش دهید‌.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله چگونه فرزند قد بلند داشته باشیم نیر دیدن کنید.

 

حفاظت از کودک در برابر خفگی - نکات مهم در ایمنی لباس کودکان
نحوه حفاظت از کودک در برابر خفگی

نحوه حفاظت از کودک در برابر خفگی

در حد امکان لباس های ساده و بدون تزئینات خریداری کنید. مواردی مانند دکمه ، کراوات ، طرح های برجسته و… ممکن است ایجاد خفگی کنند. اگر چنین لباس هایی از قبل برای کودک خود خریداری کردید از محکم بودن و خطرساز نبودن آن اطمینان حاصل کنید.

لباس های کودکان بعضاً دارای بندها و آویزهای بسیاری هستند. در هنگام خرید لباس اگر احساس کردید که وجود برخی از بندهای لباس می تواند خطری برای فرزندتان ایجاد کند از آن صرف نظر کنید. بندهای دور کمر و یقه می تواند ریسک خفگی داشته باشد. توصیه ای که کارشناسان دارند این است که برای کودکان شیرخوار لباس های بنددار نخرید.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله رنگ مناسب لباس کودک نیر دیدن کنید.

 

به هنگام پوشیدن لباس فرزندتان توجه کامل داشته باشید که کمربند ، بند و اتصالات لباس کودک محکم باشند.

از لباس های بچه گانه ای که کلاهشان متصل به لباس است استفاده کنید و اگر لباسی دارید که کلاهش متصل به لباس است آن را جدا کنید.

زمانی که کودکان مشغول به بازی هستند استفاده اجازه بازی با روسری یا کلاه و… را به آن ها ندهید. برای مثال ممکن است روسری را به دور گردن خود گره بزنند و نتوانند آن را باز کنند.

از کودک در برابر سوختگی - نکات مهم در ایمنی لباس کودکان
محافظت از کودک در برابر سوختگی

محافظت از کودک در برابر سوختگی

کودک به دلیل آنکه دنبال تجربه چیزهای مختلف است اطلاعی از آسیب های ناشی از آنها ندارد. به همین خاطر در وهله اول سعی کنید برای او به نحوی که متوجه شود راجب خطرات آتش توضیح دهید.

از شلوارهای مچ دار و همچنین مقاوم در برابر آتش برای لباس خواب بچه گانه استفاده کنید مانند پلی استر یا نایلون، زیرا این دو جنس دیر تر از پارچه های پنبه ای آتش می گیرند.

برخی از دانشمندان می گویند لباس کودکانی که بین ۹ تا ۱۴ ماه سن دارند بد نیست اگر نسوز باشد و یا آنقدری گشاد نباشد که در اثر برخورد به اتاق و چیزهای دیگر باعث سوختگی شود. اما این مسئله برای کودکان زیر ۹ ماه صدق نمی کند، زیر هنوز غلت خوردن و یا راه رافتن یاد نگرفته اند و احتمال برخوردشان با آتش کمتر است.

از کودک در برابر افتادن - نکات مهم در ایمنی لباس کودکان
محافظت از کودک در برابر افتادن

محافظت از کودک در برابر افتادن

از آنجایی که کودکان مدتی قادر به بستن بند کفش خود نیستند کفش هایی انتخاب کنید که بند ندارند و دکمه دار هستند. بعد از آنکه سنشان هم رسید شل بودن و گره خوردن آن می تواند باعث معضل شود در نتیجه از سفت بودن آن اطمینان حاصل کنید.

کردن تزئیانت در 12 ماه اول کودک - نکات مهم در ایمنی لباس کودکان
کم کردن تزئیانت در ۱۲ ماه اول کودک

کم کردن تزئیانت در ۱۲ ماه اول کودک در نکات مهم در ایمنی لباس کودکان

سعی کنید برخی از تزئیناتی که دور یقه لباس کودک هستند مانند پیله و تورها را در این سن جدا کنید و یا کم کنید. از جمله مواردی که می تواند باعث خارش و حساسیت در کودکان شیرخوار شود وجود گل و یا سوزن دوزی روی لباس  و در قسمت قفسه سینه است. مخصوصاً اگر لایه داخلی آن که در این قسمت قرار می گیرد برجسته و صاف نباشد.

نخ های اضافه لباس - نکات مهم در ایمنی لباس کودکان
گرفتن نخ های اضافه لباس

گرفتن نخ های اضافه لباس

وجود نخ ها و یا حلقه های آویزان لباس به خصوص در جوراب و یا جیب به دلیل آنکه خیلی راحت دور انگشتان کودک می پیچند ممکن است باعث آزار و گریه آنها شود.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله چگونه کودک خود را خوشتیپ کنیم نیر دیدن کنید.

 

کردن فشار هنگام استفاده از کوله پشتی - نکات مهم در ایمنی لباس کودکان
کم کردن فشار هنگام استفاده از کوله پشتی

کم کردن فشار هنگام استفاده از کوله پشتی

کوله پشتی که برای فرزند خود استفاده می کنید باید کمتر از ۱۵ تا ۲۰ درصد وزن خود کودکتان باشد. مثلاً اگر کودکتان ۲۵ کیلو است کوله نباید بیشتر از ۵ کیلو را حمل کند. همچنین موقع استفاده کودک از کوله اطمینان حاصل کنید که از دو بند استفاده کرده بندها میزان باشد تا وزن آن به صورت مساوی تقسیم شود.

نکات مهم در ایمنی لباس کودکان – ایمنی در انتخاب لباس کودک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا