علم و تکنولوژی

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

فهرست مطالب

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری
بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

بهترین ارز دیجیتال یا رمز ارز برای سرمایه گذاری سودآور و مطمئن کدام است؟ در مقاله بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری تمام این موارد رو برسی خواهیم کرد.

قسمت اول

چکیده : با خواندن این مقاله شما میتوانید به زبانی ساده با مفاهیم مهم در خصوص رمز ارزها یا کریپتوکارنسی ها آشنا شوید و اطلاعات پایه ای بسیار مهمی را جهت سرمایه گذاری در دنیای ارز دیجیتال بدست آورید. برای کسب اطلاعات کاملتر لطفا به لینکهای پیشنهادی مراجعه کنید.

[tie_list type=”starlist”]

[/tie_list]

 

 

عصر فعلی که عصردیجیتال می باشد
عصر فعلی که عصردیجیتال می باشد

مقدمه:

اگر قرار باشد مروری بر دوران های تاریخ بشر داشته باشیم میتوان این دوره ها را به عصر حجر، عصر کشاورزی، عصر آهن، عصر صنعت، عصر ارتباطات و عصر فعلی که عصردیجیتال می باشد تقسیم نمود. در گذار از هر دوره به دوره بعدی انقلابهایی شکل گرفت که زمینه را برای این انتقال فراهم نمود. بی شک عصر کنونی که زاییده عصر ارتباطات پیش از خود می باشد در ابتدای مسیر پیشرفت و انبساط قرار داشته و پتانسیلهای بی شماری برای گسترش خود دارد. یکی از مهمترین این توانهای بالقوه در این دوره، بحث ارز دیجیتال یا پول رمز گذاری شده می باشد. بشر از قرنها پیش انواع مختلفی از پول را در امور اقتصادی خود بکار گرفت و تجربه های متعددی در این زمینه کسب نمود. با پیشرفت و توسعه فناوریهای منطبق بر اینترنت، تجربه های پولی نیز به تدریج مسیر تکاملی خود را به این سو باز نمود و نوابغی پیدا شدند که توانستند راههای بهتری برای تولید و استفاده از پول در این بستر دیجیتالی به جوامع معرفی کنند. این مقاله بر آنست که چکیده ای از مهمترین دانستنی های این حوزه را بصورتی خلاصه و قابل درک ارایه نماید.

تعریف ارز دیجیتال یا Cryptocurrency
تعریف ارز دیجیتال یا Cryptocurrency

تعریف ارز دیجیتال یا Cryptocurrency

تعریف اول :

ارز دیجیتال یا رمزارز یک نوع دارایی مالی است که بر بستری دیجیتال، غیر متمرکز و شفاف به نام زنجیره بلوک (block chain)  موجودیت مییابد. این داراییها میتوانند در شرایطی کارکرد پولی بخود بگیرند (تعریف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران)

تعریف دوم:

به طور کلی ارزهای دیجیتالی به نوعی دارایی دیجیتالی اطلاق میگردند که با پروتکل‌هایی رمزگذاری‌ شده طراحی شده اند و اهداف متفاوتی را دنبال میکنند که مهمترین آنها تمرکز زدایی در نقل و انتقال پول و جلوگیری از کنترل متمرکز بر این نقل و انتقال می باشد. یعنی هیچ نهاد و دولتی نمیتواند بطور عملی کنترلی را بر آنها اعمال نماید.

تعریف سوم:

ارزهایی هستند که به صورت الکترونیکی تولید، ذخیره و منتقل می‌شوند و مبنای آن‌ها صفر و یک است.  درواقع، ارز دیجیتال به هر ارزش ایجاد شده در بستر دیجیتال اشاره دارد. این مفهوم در مقابل واسطه‌های فیزیکی مانند اوراق بانکی یا سکه مطرح می‌شود. ارز دیجیتال ویژگی‌هایی مشابه با ارزهای فیزیکی دارد، اما معمولاً تراکنش‌های انتقال سرمایه ارزهای دیجیتالی به‌صورت آنی و بدون مرز بین افراد قابل انجام است. (ویکیپدیا فارسی- ارز دیجیتال)

ویژگی های رمز ارز ها
ویژگی های رمز ارز ها

با مجموعه این تعاریف به طور کلی میتوان ویژگیهای رمز ارز را در موارد ذیل خلاصه کرد:

  • نوعی دارایی الکترونیکی رمز گذاری شده است بر مبنای صفر و یک که بر بستر دیجیتالی تولید میشود
  • مفهومی است که در مقابل سکه و اوراق بانکی معرفی شده است
  • غیر متمرکز بوده و توسط هیچ نهادی کنترل نمیشود و بعنوان پولهای غیر متمرکز دیجیتال نیز شناخته میشوند
  • در یک بستر دیجیتالی به نام بلاک چین یا زنجیره بلوک فعال است.
تاریخچه و علت ظهور این رمز ارزها چیست؟
تاریخچه و علت ظهور این رمز ارزها چیست؟

تاریخچه و علت ظهور این رمز ارزها چیست؟

ارزهای دیجیتالی در واقع بصورت یک اختراع جانبی به هنگام کار بر روی پروژه پول دیجیتالی شناخته میشوند. عمده تفاوت این اختراع با پروژه مادر، غیر متمرکز بودن آن بود در حالیکه در سیستم اولیه امکان تبادل و تراکنش های مالی بر روی سیستمی متمرکز مد نظر بوده است. در نخستین سالهای دهه ۹۰ میلادی برخی افراد نخبه با شناخت عمیق نسبت به اینترنت و فضایی که در دسترس عموم قرار گرفته بود تصمیم گرفتند تا با استفاده از اینترنت آزادی عمل بیشتری را در زمینه های مختلف از جمله زمینه های اقتصادی و مالی و تراکنش های پولی ایجاد کنند و عملا یکه تازی دولتها را پایان دهند و واسطه هایی نظیر بانک را در این نقل و انتقالات حذف کنند. پس از فعالیتهای متعدد، بالاخره در سال ۲۰۰۹ میلادی شخصی گمنام که تا به امروز نیز گمنام باقی مانده است به نام ساتوشی ناکاموتو انقلابی دیجیتالی آغاز کرد و خالق رمز ارز پایه و غیر متمرکزی به نام بیت کوین شد. این ارز با ارزشی بسیار کم شروع به کار کرد، طوریکه حتی با چند هزار عدد آن فقط میتوانستید ۲ عدد پیتزا تهیه کنید. در سال ۲۰۱۱ ارزش این ارز به حدود یک دلار رسید و در زمان تقریر این نوشتار ارزش هر بیت کوین به بیش از ۳۳ هزار دلار رسیده است. مهمترین ویژگی بیت کوین کارکرد غیر متمرکز آن بر روی زنجیره ی از بلوکهاست که نقطه تمایز آن از سایر ارزهای دیجیتال بوده است.

بلاک چین (Blockchain) چیست، چطور کار می‌کند و  مهم ترین کاربردهای آن چیست؟ 
بلاک چین (Blockchain) چیست، چطور کار می‌کند و  مهم ترین کاربردهای آن چیست؟

بلاک چین (Blockchain) چیست، چطور کار می‌کند و مهم ترین کاربردهای آن چیست؟

اینگونه پرسشها، سوالات مرسومی هستند که در مورد این فناوریِ انقلابی پرسیده می‌شود با ما همراه شوید تا به اهم این سوالات به زبان ساده پاسخ بدهیم.

به زبانی ساده، بلاک چین یک سامانه یا سیستم ثبت اطلاعات و گزارشهاست. فرق اساسی  آن با سایر سیستم‌ها در این است که اطلاعات ذخیره‌شده روی این نوع سامانه، در اختیار تمام اعضای یک شبکه گذاشته می‌شود و با استفاده از رمزنگاری و توزیع داده‌ها، امکان  هر گونه دستکاری و اطلاعات ثبت‌شده، تقریباً از بین می‌رود. با یک مثال ساده این موضوع را توضیح می دهیم. فرض کنید در یک جمع ۱۰۰ نفری من پوستر بزرگی را به همه نشان میدهم و همه با دوربینهای موبایل خود از آن عکس میگیرند و عکس مربوطه را ذخیره میکنند. حال چون یک نسخه کپی که دقیقا مشابه اصل می باشد در دست هر صد نفر وجود دارد، من یا هیچکس دیگر نمیتواند پوستری را جایگزین آن به شما بقبولاند. عملکرد  کلی شبکه بلاک چین نیز دقیقا به همین صورت می باشد. در واقع تمام تراکنش‌ها در بستر بلاک‌چین و شبکه‌ای که ارزهای دیجیتال در آن رد و بدل می‌شوند مانند یک دفتر کل حسابداری بسیار بزرگ ثبت میگردند و همه از آن خبر دارند. در این صورت، امکان ایجاد تغییر در اطلاعات ثبت‌شده در سامانه  و ایجاد تغییر در آنها وجود نخواهد داشت. هر تراکنش جدیدی که قرار است در این سامانه ثبت گردد باید مورد تایید تمام کاربرانی باشد که در شبکه بلاک چین و شبکه‌های مشابه آن با عنوان گره یاد NODE شناخته می‌شوند. وقتی به عنوان گره به یک بلاک چین متصل باشید، یک کپی از کل داده‌های آن را دریافت می‌کنید که نمیتوانید هیچ تغییری در اطلاعات آن بدهید، مگر اینکه  موافقت اکثریت نود های دیگر را نیز داشته باشید.

فناوری بلاک چین مجموعه‌ای از فرایندهای هش‌گذاری، رمزنگاری، توزیع جمعی و … است که با ساختار بلوکی شکل خود، فناوری دفتر کل توزیع‌شده را بهبود بخشیده است. تا وقتی اگر تنها یک نود هم در حال کارکردن باشد این اطلاعات همواره وجود خواهند داشت و از بین نمیروند.                                 

انواع رمز ارز ها یا آلتکوین ها Altcoins
انواع رمز ارز ها یا آلتکوین ها Altcoins

                                                                                                                             

انواع رمز ارز ها یا آلتکوین ها Altcoins

امتیازاتی که ارز های دیجیتال نسبت به سایر ارز های موجود در بازار سبب شده تا این نوع ارز ها مورد توجه فزاینده ای قرار گیرند . از جمله ویژگی های بارز این نوع ارز ها حذف واسطه ها ، کاهش حداکثری هزینه ها ، تامین امنیت بسیار بالا ، ناشناس بودن هویت  یا Identity  دو طرف معامله و نامیسر شدن انجام هر گونه تقلب و کلاهبرداری در انجام معاملات با آنها می باشد .

رمزارزها بر اساس نوع کارایی خود و حوزه فعالیتشان  بطور عمده  در سه گروه  قرار داده می شوند که عبارتند از پول های دیجیتال ، ارز های دیجیتالی پلتفرمی و ارز های دیجیتالی مالی .

پول ها
پول ها

دسته اول، پولها :

شناخته شده ترین نوع رمزارزها بوده و شامل ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین می باشدکه عمدتا نقش ذخیره ارزش، ابزار معامله، یا واحد پولی را در بازار ایفا می کنند. همانند دلار و یورو که به ارزهای فیات (FIAT) معروفند.

از جمله ارز های دیجیتالی که در دسته بندی نخست قرار می گیرند می توان به بیت کوین ( BTC ) ، لایت کوین ( LTC ) ، ، دوج کوین ( DOGE ) ، ورت کوین ( VTC ) و نانو ( NANO ) اشاره کرد که در بستر شبکه بلاک چین به صورت غیر متمرکز فعالیت می کنند

ارزهای دیجیتال پلتفرمی
ارزهای دیجیتال پلتفرمی

دسته دوم، ارزهای دیجیتال پلتفرمی:

دسته دوم ارز های دیجیتالی پلتفرم ها هستند که یک نوع قرارداد هوشمند (Smart Contract) بوده و همانند پول های دیجیتال بر پایه شبکه بلاک چین قرار گرفته اند . این ارز ها در عین حال نرم افزار هایی هستند که قابلیت انجام فعالیت های مختلف را در بستر شبکه بلاک چین به کاربران می دهند . پلتفرم ها مزیت های متعددی منجمله موارد ذیل را دارا هستند:

  • حذف واسطه ها از معاملات
  • کاهش هزینه انجام معاملات به واسطه حذف واسطه ها
  • امنیت بالای معاملات به دلیل استفاده از کد های دیجیتالی بسیار پیچیده ای که در این قرارداد های هوشمند استفاده می شود .
  • ایجاد امکان تولید اپلیکیشن های غیر متمرکز (DApps) مانند (ICO) ها با استفاده از این پلتفرم ها .

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله انواع مختلف ساعت مچی نیر دیدن کنید.

 

اولین و با اهمیت ترین پلتفرم ایجاد شده در بازار ارز های دیجیتال اتریوم  (Ethereum) می باشد.

با توجه به توضیحات فوق می توان گفت اتریوم قبل از اینکه یک ارز دیجیتال باشد یک نرم افزار قابل برنامه ریزی غیر متمرکز است که در بستر شبکه بلاک چین فعالیت کرده و امکان انجام قرارداد های هوشمند را به کاربران می دهد ، این قرارداد ها علاوه بر انتقال پول توانایی انتقال سایر دارایی های مالی را نیز به صورت غیر متمرکز و بدون نیاز به واسطه می دهد .

پلتفرم های کاربردی و مهم دیگری نیز موجود می باشند که همگی بعد از اتریوم وارد بازار شدند و امکانات متفاوتی را به کاربران ارائه می دهند که از جمله آنها می توان نئو (NEO) ، کاردانو (ADA) ، ای او آس (EOS) و … نام برد .

ارزهای دیجیتال مالی
ارزهای دیجیتال مالی

دسته سوم، ارزهای دیجیتال مالی:

ارز های دیجیتال مالی گروه بسیار زیادی از انواع ارز های دیجیتالی را شامل میشوند که با اهداف انجام انواع فعالیت های مالی به صورت دیجیتالی با حذف واسطه ها و کمترین هزینه ایجاد شده اند . این دسته از ارزها خودشان به ۶ گروه تقسیم میشوند که هر کدام از آنها خدمات خاصی را ارائه داده و امکان تسهیل فعالیت های مالی کاربران را مهیا میکنند.

ارز های دیجیتالی پرداخت :

ارز های دیجیتالی پرداخت در واقع پلتفرم هایی هستند که هدف از ایجاد آنها انجام معاملات و تراکنش ها به صورت آنلاین و غیر متمرکز می باشد ، با انجام پرداخت ها به وسیله این پلتفرم ها از طریق کیف پول های آنها تمامی واسطه های موجود در بین دو طرف انجام معاملات از بین رفته و هزینه انجام آنها به حداقل خواهد رسید . مهمترین پلتفرم های پرداخت عبارتند از : اومیسگو (OMG) ، ریپل (XRP) ، استلار لومنز (XLM) و ریکوئست نتورک (REQ) که هر کدام ویژگی های خاص خود را داشته و در پرداخت های مختلفی استفاده می شوند .

ارز های دیجیتالی صرافی ها :

ارز های دیجیتالی صرافی رایج ترین ابزار برای خرید و فروش ارز های دیجیتالی محسوب می شوند و در واقع پلتفرم هایی هستند که به صورت آنلاین در بستر بلاک چین فعالیت کرده و وظیفه خرید و فروش رمز ارز های مختلف را بر عهده دارند . این نوع پلتفرم ها در ۳ دسته ارز های دیجیتالی صرافی های متمرکز ، غیر متمرکز و هم کنش پذیر تقسیم بندی می شوند که هر کدام از آنها مزایا و معایب خاص خود را دارند .

ارز های دیجیتالی سرمایه گذاری
ارز های دیجیتالی سرمایه گذاری

ارز های دیجیتالی سرمایه گذاری :

این نوع ارز ها نیز در بستر بلاک چین و به صورت غیر متمرکز فعالیت می کنند و هدف از ایجاد آنها تسهیل و کاهش هزینه در انجام معاملات سرمایه گذاری از طریق حذف واسطه ها و همچنین بالا بردن امنیت ارز های دیجیتال و این نوع معاملات است که مهمترین آنها پالی مث (POLY) ، ایکونومی (ICN) ، کریپتو ۲۰ (C20) می باشند .

ارز های دیجیتال قرض و وام :

اعطای وام بدون واسطه و به صورت غیر متمرکز در بستر بلاک چین را ممکن می سازند که مهمترین آنها عبارتند از : ات لند (LEND) ، ریپیو کردیت نتورک (RCN)

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله راهنمای انتخاب ساعت مچی نیر دیدن کنید.

 

ارز های دیجیتال جذب سرمایه :

پلتفرم هایی هستند که جذب سرمایه و پول را با استفاده از شبکه بلاک چین به صورت غیر متمرکز ممکن می سازند ، مهمترین این نوع ارز ها کیک آی سی او (KICK) می باشد .

ارز های دیجیتالی بیمه :

امکان بیمه کردن به وسیله قرارداد های هوشمند به صورت غیر حضوری در شبکه بلاک چین را فراهم می کنند ، مهمترین ارز دیجیتالی بیمه بایت بال (GBYTE) است که قرارداد های هوشمند بیمه در بستر بلاک چین را ارائه می دهد .

انواع روشهای درآمد زایی از این پولهای الکترونیکی چیست؟
انواع روشهای درآمد زایی از این پولهای الکترونیکی چیست؟

انواع روشهای درآمد زایی از این پولهای الکترونیکی چیست؟

روشهای متعددی در زمینه درآمد ار ارز دیجیتالی در فضای اینترنتی معرفی و شناخته شده اند که هرکدام دارای مزایا و معایب خاص خود و نیز میزان درآمد مربوط به خود هستند. در این مقاله اشاره ای به مهمترین این روشها خواهیم داشت.

درآمد قطره‌ چکانی فاست (Faucet) ، پرداخت در ازای کلیک

در این نوع درآمدزایی شما باید زمان زیادی را مصرف کار اندکی کنید و به ازای آن سکه های بسیار محدودی دریافت دارید. برای کسب درآمد از این طریق لازم است تلاش زیادی نمایید ولی ریسک و درآمد آن بسیارکم است. یکی از شناخته شده ترین سایت‌های درآمد قطره‌ چکانی سایت freebitco.in است.

ایجاد یک سایت فاست
ایجاد یک سایت فاست

ایجاد یک سایت فاست

برای ساخت یک سایت فاست باید زحمت زیادی متقبل شد و در عین حال درآمد متوسطی را کسب میکنید البته ریسک آن نیز تا حدی پایین است. چنانچه به عنوان یک کاربر در سایت‌های فاست اقدام به درآمدزایی کنید  مطمئنا درآمد شما کمتر از صاحبان آنها خواهد بود. بنابراین می‌توانید سایت فاست خود را شکل دهید و با آن کسب درآمد کنید. هر سایت فاست را می‌توان با توجه به نوع تبلیغ و مقدار ترافیک سایت راه‌اندازی کرد و درآمدزایی نسبتا خوبی در ماه ایجاد نمود. پس از ایجاد سایت باید کاربران خود را مدیریت کنید. البته برای راه اندازی این سایت نیاز به سرمایه اولیه دارید که بستگی به نوع سایت و هزینه های تولید آن درمنطقه شما خواهد داشت.

ساخت کمپین امضاء در انجمن بیت کوین تاک

در اواسط سال ۲۰۱۴، بزرگترین انجمن بیت کوین، کمپین‌های امضا راه‌اندازی کرد. به عبارت ساده‌تر، شما قادرید از امضای خود در این انجمن برای تبلیغ یک محصول استفاده کنید و در قبال هر پست خود در این انجمن مبلغی را دریافت میدارید. لیست کامل  این کمپین‌ها را با مراجعه به انجمن بیت کوین تاک می‌توانید بیابید.مبلغ دریافتی شما با توجه به سطح کاربری‌تان در این انجمن می باشد، معمولاً افرادی که سطح عضویتشان عضو کامل نیست، میزان دریافتی‌شان خیلی اندک خواهد بود. برای عضو کامل شدن باید دست کم ۱۲۰ پست داشته باشید. همچنین محدودیت‌های دیگری از جمله تعداد کاراکتر، محتوای اصلی و … وجود دارد.گاهی اوقات برای حداقل پست لازم در هفته تعداد مشخصی وجود دارد. بطور تجربی، میتوان در یک ساعت ۵ دلار درآمد با در نظرگرفتن سطح عضویت و پست‌هایی که نوشته‌ایدبدست آورد.

معامله‌گر شدن یا Trader
معامله‌گر شدن یا Trader

معامله‌گر شدن یا Trader

یکی از راحت ترین و سریعترین و در عین حال خطرناکترین روش‌ برای پول درآوردن با بیت کوین و سایر ارزهای رمزگذاری شده، معامله کردن در صرافی‌ها می باشد. ترید کردن یعنی اینکه که شما تلاش دارید هنگام پایین بودن قیمت ، آن سکه را خریداری کنید و وقتی قیمت آن افزایش یافت، به فروش برسانید. توجه داشته باشید که این امر اصلا به شانس مربوط نیست. معامله گرانی که در این بازار سود میکنند، زمان زیادی برای یادگیری اصول‌ آن و شناسایی ریسک‌های مربوطه، صرف می‌کنند. علاوه بر دانش، نیاز به صبوری نیز دارید. اگر می‌خواهید که یک تریدر خوب شوید، دو گزینه فوق اهمیت زیادی دارند، دانش و صبر.

استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال
استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

برای این کار  لازم است تا  دستگاه‌های مخصوص گران قیمت (miners) تهیه کنید، هزینه زیادی برای استفاده از برق بپردازید، از دانش مناسب سخت‌افزاری بهرمند باشید و فضای کافی برای نگهداری دستگاههای استخراج داشته باشید. برای استخراج سایر آلت کوینها که عمدتا فرایند ساده تری است، فقط قیمت دستگاهها کمی ارزانتر است ولی در سایر موارد تغییری حاصل نمیشود. و البته درآمد آنها نیز کمتر خواهد بود.

گاها با وب‌سایت‌ها و برنامه‌های موبایلی مواجه می‌شوید که ارزی را برای شما استخراج می‌کنند. بیشتر این سرویس‌ها کاملاً بی‌فایده هستند و از قدرت محاسباتی و باتری شما فقط برای بازگرداندن چند سنت استفاده می‌کنند.

انتخاب بعدی شما استخراج ابری  یا (Cloud Mining) است. به این صورت که شما هزینه‌ای را به فردی پرداخت می‌کنید تا از دستگاه ماینینگ خود به‌منظور استخراج برای شما استفاده کند. با اینکه این امر به نظر ایده آل می‌رسد ولی عمده این سایت‌ها کلاهبرداری هستند و نمیتوان به آنها اعتماد کرد. برای شناسایی سایتهای واقعی باید مطالعه زیادی داشته باشید و از افراد مورد اعتماد بپرسید.

وام‌دهی بیت کوین
وام‌دهی بیت کوین

وام‌دهی بیت کوین

یکی از روش‌های بسیار مورد علاقه کسب سود از طریق پلتفرم وام‌دهنده‌ی بیت کوین است. چنین سایت‌هایی وام‌گیرنده‌هایی را که به ارز دیجیتال نیاز دارند را به اشخاصی که قصد قرض دادن بیت کوین با نرخ سود مشخصی دارند، ارتباط می‌دهد. نرخ بهره این وام ها نسبتا زیاد است و از آنجاییکه وام گیرنده هیچ وثیقه ای در اختیار وام دهنده قرار نمیدهد، خطرات زیادی وام دهنده را تهدید میکند. به تجربه ثابت شده که اکثر این قراردادها منتهی به ضرر وام دهنده ها بوده است و لذا قویا توصیه میشود ارز خود را به هیچ کس وام ندهید.

افزایش بیت کوین به‌ روش هایپ
افزایش بیت کوین به‌ روش هایپ

افزایش بیت کوین به‌ روش هایپ

روش دیگری  نیز وجود دارد که البته اکیدا توصیه می‌شود هرگز امتحان نکنید. در این روش سایت‌هایی ادعا می‌کنند که کوین شما را در طی چند روز دو یا چند برابر خواهند نمود و وعده سودهای فضایی به شما خواهند داد.

در واقع کاری که این سایت‌ها انجام می‌دهند این است که از کاربران جدید پول می‌گیرند تا آن را به کاربران قدیمی بدهند. این فرایند باعث ایجاد سروصدای اولیه زیادی میشود و به ظاهر سایت را قانونی جلوه میدهد. اما در ادامه همه با ضرری هنگفت و در حالی که دستشان به هیچ جا بند نیست سایت را ترک خواهند کرد. سایتهایی هم وجود دارند که پانزی بوده و با وعده کسب درآمد از طریق معرفی زیرمجموعه یا ریفرال (referral) سعی به فریب افراد و ورود مبالغ هنگفت به جیبشان میکنند که البته اینها هم پس از مدت کوتاهی همه را با شکست مواجه خواهند نمود.

فورک ها و ایردراپها
فورک ها و ایردراپها

فورک ها و ایردراپها

هر دو این روشها میتوانند درآمدهای خوبی برای شما داشته باشند ولی در عین حال ریسک بالایی داشته و لازم است اطلاعات فنی زیادی داشته باشید.

پایان قسمت اول بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله چه لباس هایی را نباید بپوشیم نیر دیدن کنید.

بهترین ارز دیجیتال یا رمز ارز برای سرمایه گذاری – بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری – روی کدام ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا