مد و پوشاک

هر رنگ کراوات به چه معنا است

هر رنگ کراوات به چه معنا است

رنگ کراوات به چه معنا است - هر رنگ کراوات به چه معنا است
هر رنگ کراوات به چه معنا است

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت همراهان سایت پابزی امروز قصد داریم تا به معرفی معنای هر رنگ کراوات مردانه و یا سوال هر رنگ کراوات به چه معنا است بپردازیم با ما همراه شوید.

بر کسی پوشیده نیست که در صنعت های مختلف از جمله صنعت مد و فشن ، تبلیغات ، غذا و… از روانشناختی و تاثیر روانی رنگ ها به منظور رساندن پیام خود به مخاطب استفاده می کنند، در بحث نوع پوشش ما نیز همین طور است. هنگامی که شما از لباسی با رنگ های مختلف استفاده می کنید برخی معانی را به بیننده منتقل می کنید.  در ادامه قصد داریم بررسی و معرفی معنای هر رنگ کراوات در این مقوله بپردازیم.

قرمز - هر رنگ کراوات به چه معنا است
کراوات قرمز

کراوات قرمز

در عرصه سیاستمداران و اشخاص جاه طلب دنیا استفاده از این رنگ کراوات بسیار رایج است، زیرا آن ها این رنگ را نماد قدرت دانسته و می خواهند آن را به مخاطب خود القاء کنند. در زمان های مختلف این رنگ دارای معنای دیگری نیز بوده اما نکته حائز اهمیت آن است که این رنگ کراوات همواره باعث جلب توجه اشخاص می شود. در یکی از تحقیقاتی که دانشگاه دورهام بر روی رنگ ها انجام داده است افرادی که از رنگ قرمز در لباس های خود استفاده کرده بودند از خشم و پرخاشگری بالایی برخوردار بودند.

گزارشگرهای شبکه بی بی سی نیز بعضاً با این رنگ کراوات دیده می شوند که نشان از جاه طلبی آنها دارد.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله اشتباهات رایج مردان در لباس پوشیدن نیر دیدن کنید.

 

مارک وودمن یکی از تحلیل گرهای مد آمریکایی بوده که راجب رنگ ها تحقیق می کند. وی علاوه بر رنگ قرمز تن رنگ آن را نیز حائز اهمیت می داند. به طور مثال قرمز روشن و کراوات صورتی درباره استایل های شخصی و نشان دهنده خلاقیت است اما رنگ های قرمز برگندی و یا قرمز تیره می تواند موجب پدید آمدن حس اعتماد به نفس در شخص شود. وودمن در صحبتی دیگر می گوید اگر قصد رهبری گروهی را دارید و می خواهید حس پشتکار را نیز به مخاطب خود القا کنید از کراواتی به رنگ قرمز براق و یا مات استفاده کنید. به عنوان نکته آخر راجب این رنگ کراوات لازم به ذکر است که اگر می خواهید در حین یک سخنرانی فردی صادق و گرم دیده شوید از رنگ کراوات قرمز استفاده نکنید.

بنفش - هر رنگ کراوات به چه معنا است
کراوات بنفش

کراوات بنفش

یکی از رنگ هایی که در زمان قدیم قیمت بالاتری نسبت به باقی رنگ ها داشته رنگ بنفش است. دلیل آن این بود که به شکل طبیعی وجود نداشته و تولید آن کار سخت تری بوده است. از این جهت فقط افرادی که از شرایط مالی خوبی برخوردار بودند نظیر ثروتمندان و اشراف توان خرید این رنگ را داشتند. رنگ بنفش به همین خاطر تا به الان جزو رنگ های لوکس محسوب شده و ارتباط پنهانی با ثروت دارد.

لیندزی متخصص مد و استایل هم چنین نظری داشته و می گوید: این رنگ از زمان قدیم نشان از وفاداری و ثروت داشته و هم اکنون در محیط های کاری مورد توجه بیشتری است. او می گوید: اگر تمایل دارید از دیگران متمایز باشید و در عین حال لباستان حالتی جیغ نداشته باشد، بنفش خیلی کم رنگ در کنار کراواتی به رنگ بنفش تیره بپوشید.

راس ناور یکی از مدیران مالی در نیویوزک از کراوات بنفش در جلسات کاری خود به جای کراوات قرمز استفاده می کند و عقیده دارد این رنگ منجر به ایجاد حس اعتماد به نفس و تاثیر دراز مدت بر روی شخص مقابل می شود.

آبی - هر رنگ کراوات به چه معنا است
کراوات آبی

کراوات آبی

یکی از کراوات هایی که حالتی خنثی دارد کراوات رنگ آبی است. این رنگ حس هوش و اعتماد را به مخاطب منتقل کرده و به دلیل آنکه نماد اقیانوس و یا آسمان است بر ذهن مردم اثری مثبت می گذارد.

خانوم لیندزی می گوید: ایمن ترین رنگ برای  کراوات آبی است.

از طریق این رنگ کراوات راحت می توان با دیگران ارتباط گرفت و امن ترین مجری های بی بی سی از آن استفاده می کنند.

همچنین این رنگ الهام بخش بوده و به همین خاطر از آن در لباس پلیس ها و در برخی کشورها خلبان ها و یا نیروی دریایی استفاده می شود. یک کراوات آبی که طرح دارد می تواند حس حرفه ای بودن کلاسیک را منتقل کند. همچنین به دلیل خنثی بودن این رنگ در مقاصد تجاری مانع انتقال پیامی خاص برای طرف مقابل می شود. آبی کبالت منجر به دیده شدن بیش از حد نرمال شما می شود اما آبی کم رنگ حس آرام و متفکر بودن به شما می دهد.

مشکی - هر رنگ کراوات به چه معنا است
کراوات مشکی

کراوات مشکی

یکی از رنگ های رسمی که شما می توانید برای کراوات خود انتخاب کنید مشکی است. این رنگ از جاذبه به خصوصی برخوردار بوده و به همین جهت انتخاب خیلی از آقایان کراوات های مشکی و یا تیره مایل به مشکی است. این رنگ با لباس های بسیاری ست می شود و می تواند منجر به انتقال حس قدرت و مردانگی شود. رنگ مشکی به اشخاص کمک می کند تا توجه فرد مقابل را از صرف ظاهر به شخصیتشان معطوف کنند.

طوسی و خاکستری - هر رنگ کراوات به چه معنا است
کراوات طوسی و خاکستری

کراوات طوسی و خاکستری

از جمله رنگ های کراوات پرطرفدار بین مردان خاکستری است.

وودمن می گوید: کراوات خاکستری باعث می شود باهوش تر بنظر بیایید. این دو رنگ بدون آنکه شخصیت شما را پرمدعا متظاهر نشان دهد نشان دهنده شخصیت پیچیده شما خواهد بود. همچنین در ادامه اضافه می کند رنگ طوسی مدرن به نظر می آید و پوشیدن آن با لباسی به رنگ روشن شمعی باعث می شود بیشتر به چشم بیایید

این رنگ یکی از گزینه های متعادل در لباس های مردانه است و می تواند گزینه مناسبی برای ارائه ها و سخنرانی ها باشد.

رنگ سبز - هر رنگ کراوات به چه معنا است
کراوات رنگ سبز

کراوات رنگ سبز

این رنگ در کراوات دارای معانی مختلفی است به طور مثال در برخی کشور ها به معنای تولد دوباره و یا نماد پول است.برای محیط کار مناسب نیست و بسیار جیغ خواهد بود. در بحث روانشناسی رنگ ها به نقل از دانشمندان دانشگاه آمستردام رنگ سبز موجب تقویت روحیه مثبت در شما و اطرافیانتان می شود. اشخاصی که در زندگی فعالیتی سیاسی دارند به این رنگ تمایل دارند.

وودمن می گوید انتخاب این رنگ برای کراوات کار دشواریست زیرا باعث حواس پرتی اطرافیان بوده و پیدا کردن کت و شلوار مناسب آن سخت است. با این حال اگر خواستید پیراهنی برای این رنگ کراوات انتخاب کنید رنگ خنثی و یا سبز روشن گزینه مناسبی هستند.

قهوه ای - هر رنگ کراوات به چه معنا است
کراوات قهوه ای

کراوات قهوه ای

در بحث روانشناسی رنگ‌ ها این رنگ شخصیتی منطقی و هوشمند در ذهن تداعی می کند. جزو رنگ هاییست که می توان در هنگام تدریس و یا کار فروش از آن و یا رنگ زرد استفاده کرد. زمانی که قصد انتخاب کراوات قهوه ای را داشتید مراقب باشید که زیاد ساده نباشد زیرا کراوات قهوه ای ساده نشان دهنده شخصیتی کسل کننده خواهد بود.

زرد - هر رنگ کراوات به چه معنا است
کراوات زرد

کراوات زرد در معرفی معنای هر رنگ کراوات

یکی از رنگ هایی که منجر به افزایش تمرکز و توجه می شود رنگ زرد بوده که در طراحی بیلبوردها و یا سایت های تبلیغاتی به کار می رود. به دلیل آن که باعث ترشح سروتونین در مغز می شود اشخاص را سر ذوق می آورد. این رنگ در کشوری مانند انگلیس نماد سنتی بودن است که معنای متکی بودن به خود را در بر دارد. این رنگ حالتی صمیمی و دوستانه تر برای ارتباط شما با همکارانتان ایجاد می کند.

لیندزی مشاور مد و استایل از هنگ کنگ می گوید استفاده از این رنگ نشان از امیدواری به زندگی و مثبت اندیشی است.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله ست کردن رنگ شلوار با کفش نیر دیدن کنید.

 

دقت کنید که اگر برای کارهای مختلف به کشورهای دیگر سفر کردید معنا و مفهوم این رنگ در آنجا را مد نظر قرار دهید. برای مثال در کشور هلند این رنگ کراوات نشان از تاجر بودن شما می دهد‌.

نارنجی - هر رنگ کراوات به چه معنا است
کراوات نارنجی

کراوات نارنجی

رنگ نانجی به عنوان رنگ شادی شناخته می شود. شما می توانید با توجه به سایه ای که از این رنگ انتخاب می کنید در فصول مختلف آن را به کار ببرید. اغلب در بهار از رگه های روشن آن استفاده می شود و در فصل پاییز رگه های تیره مناسب هستند.

سفید - هر رنگ کراوات به چه معنا است
کراوات سفید

کراوات سفید در معرفی معنای هر رنگ کراوات

از رنگ سفید در روانشناسی به عنوان نماد پاکی و و کمال یاد می کنند. همچنین این رنگ در کنار احساس آرامش در زمان طولانی می تواند حس انزوا و سردی نیز ایجاد کند. بیشتر در تیپ های مردانه به عنوان رنگ زمینه به کار می رود.

شما می توانید کراوات سفیدی طرح دار با رنگ های دیگر به شکل خال خالی یا راه راه انتخاب کنید. به دلیل آن که کراوات سفید تک رنگ بسیار کم در بین آقایان دیده شده پیشنهاد می کنیم اگر تمایل به ساخت تیپی غیر رسمی با آن داشتید می توانید پیراهن مشکی و شلوار جین خود را با کراواتی به رنگ سفید و نازک ست کنید.

هر رنگ کراوات به چه معنا است – معرفی معنای هر رنگ کراوات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا