علم و تکنولوژی

هاتجر Hotjar چیست

هاتجر Hotjar چیست

"<yoastmark

امروزه تمام وبسایت های دنیا  از ابزار هایی استفاده میکنند تا رفتار کاربران را  در سایت آنالیز کنند تا وبسایتشان بهترین عملکرد را داشته باشد . دنیای دیجیتال مارکتینگ  و کسب و کار های آنلاین روز به روز بیشتر میشود و رقابت بین آنها  افزایش میابد. یکی  ابزار های انالیز سایت گوگل آنالیتیکس است،اما امروز به شما ابزاری معرفی میکنیم که بسیار دقیق تر و پیشترفته تر از گوگل آنالیتیکس است. ابزاری به نام هاتجر همراه باشید با هاتجر Hotjar چیست

[tie_list type=”plus”]

Hotjar چیست

تاریخچه شرکت هاتجر

Hotjar برای درک و بهبود تجربه وبسایت

Hotjar برای درک رفتار کاربر

Hotjar چه تفاوتی با Google Analytics دارد؟

ضبط جلسه (یا تکرار جلسه) چیست؟

نقشه حرارتی چیست؟

نظرسنجی Hotjar چیست؟

۴ دلیل که باید از Hotjar برای وب سایت خود استفاده کنید

نتیجه گیری درباره هاتجر

[/tie_list]

 

هاتجر Hotjar چیست

Hotjar یک شرکت تجزیه و تحلیل رفتار کاربر است که استفاده از وب سایت را تجزیه و تحلیل می‌کند، از طریق ابزاری مانند نقشه حرارتی، ضبط جلسه و نظرسنجی، رفتار کاربران را آنالیز میکند. این برنامه با ابزارهای تجزیه و تحلیل وب مانند Google Analytics کار می‌کند تا بینشی در مورد نحوه پیمایش افراد در وب سایت و چگونگی بهبود تجربه مشتری آنها ارائه دهد.

تاریخچه شرکت هاتجر
تاریخچه شرکت هاتجر

تاریخچه

شرکت هاتجر در سال ۲۰۱۴ توسط دکتر David Darmanin تاسیس شد، Hotjar توسط بیش از ۱۰۰ عضو تیم در ۲۰ کشور کاملاً از راه دور اداره می‌شود و در بیش از ۵۰۰۰۰۰ سایت در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد؛هاتجر یک شرکت متعلق به بخش خصوصی است که  برای ایجاد تحقیقات و بهینه سازی ابزار برای کسب و کار وب ساخته شده است. دارمانین همچنان مدیر ارشد شرکت است و در مارس ۲۰۱۹ جایزه کارآفرین سال EY مالت را از آن خود کرد

Hotjar برای درک و بهبود تجربه وبسایت
Hotjar برای درک و بهبود تجربه وبسایت

Hotjar برای درک و بهبود تجربه وبسایت

وقتی نوبت به استفاده از Hotjar در وب سایت شما می رسد، تست های مختلفی برای قابلیت استفاده و تجربه وجود دارد که می توانید آنها را انجام دهید و میتوانید نقاط پیشرفت را شناسایی کنید. در این مقاله، موارد عمده استفاده از تجسم رفتار کاربر و دریافت بازخورد را مرور کرده ایم، اما کارهای واقعی شما پس از استفاده از Hotjar ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ضربه و کلیک را قبل و بعد از اصلاحات با تجربه کاربری خود مقایسه کنید.

محتوای نادیده گرفته شده را حذف یا دوباره فکر کنید و ویرایش کنید.

کپی صفحه را با همان کلماتی که بازدیدکنندگان در بازخورد آنها استفاده کرده اند تراز کنید.

ببینید کدام نوع تصویر بهتر کار می‌کند.

بدانید CTA شما جلب توجه می‌کند یا خیر.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله بازاریابی اینفلوئنسر نیر دیدن کنید.

 

از مشتریان بپرسید چه عواملی باعث شده است که آنها تغییر سایت ندهند و سایت شما را انتخاب کنند.

نظرات بازخورد رایج را به پرسش های متداول ترجمه کنید.

به مشتریان یا رئیس خود اثبات کنید که چه چیزی موثر است یا نیست.

باورهای غلط داخلی و “بهترین شیوه ها” را به چالش بکشید.

فرم های تعمیرات اساسی را ایجاد کنید تا منجر به تولید بیشتر شود.

طرح را بر اساس اعتراض بازدیدکنندگان بازسازی کنید.

آزمایش کنید کدام محتوا در بالای صفحه بهترین عملکرد را دارد.

یاد بگیرید چه محتوایی را در صفحه بالاتر یا پایین ببرید.
یاد بگیرید چه محتوایی را در صفحه بالاتر یا پایین ببرید.

هاتجر Hotjar چیست

یاد بگیرید چه محتوایی را در صفحه بالاتر یا پایین ببرید.

عناصر حواس پرتی را که باید حذف کنید کشف کنید.

نویز حاصل از آزمایشات غیر مجاز کاربر را فیلتر کنید.

قبل از اینکه بازدیدکنندگان از صفحه خارج شوند مستقیماً با آنها صحبت کنید.

ایده های خود را با شناسایی فرصت های بزرگ در اولویت قرار دهید.

مشخص کنید که چه محتوای جدیدی باید به صفحه اضافه کنید.

قبل از ایجاد عناصر جدید، فرضیه خود را تأیید کنید.

ایده های جدید آزمون A / B ایجاد کنید.

توصیفات ارزشمند مشتریان را جمع آوری کنید.

UX خود را در وضوح صفحه های مختلف بهبود ببخشید.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری نیر دیدن کنید.

 

راه های زیادی برای استفاده موفقیت آمیز از Hotjar برای درک بهتر تجربیات کاربران و دریافت بازخورد آنها وجود دارد، بیش از  ۳۵۰۰۰ سازمان از Hotjar استفاده می‌کنند، در ژوئن ۲۰۱۹ ما ( تیم هاتجر)توسط کاربران خود رای گیری کردیم G2 به عنوان یکی از بهترین شرکت های نرم افزاری در  EMEAاست.

Hotjar روشی بصری و مستقیم برای درک رفتار کاربر
Hotjar روشی بصری و مستقیم برای درک رفتار کاربر

Hotjar روشی بصری و مستقیم برای درک رفتار کاربر

اگر یک فروشگاه آنلاین را مدیریت می کنید، احتمالاً قبلاً از یک ابزار تجزیه و تحلیل سنتی مانند Google Analytics استفاده کرده اید تا تصویر بزرگی از اکوسیستم وب سایت خود را به شما نشان دهد. به همین ترتیب، اگر بازاریاب تجارت الکترونیکی باشید، برای فهمیدن تبدیل ها، از همان ابزار برای مشاهده داده های خاص ترافیک استفاده خواهید کرد.

محدودیتی در میزان داده ای که می توانید ردیابی کنید وجود ندارد. اما آیا تا به حال به این اعداد نگاه کرده اید و از خود پرسیده اید که چرا کاربران شما رفتاری مانند آنها دارند؟ آنها واقعاً در وب سایت شما چه کاری انجام می دهند ؟ و آنها در مورد تجربه ارائه شما با خود چه میگویند؟

نمای کلی Google Analytics
نمای کلی Google Analytics

به این فکر کنید: نمای کلی Google Analytics شما مانند دیدن وب سایت خود از۵۰۰۰۰ پا است. شما می دانید که در آنجا چیزی اتفاق می افتد، تبدیل ها در آنجا پایین است، اما نمی توانید دلیل آن را توضیح دهید.

Hotjar  شما را با کاربران خود در سطح زمین قرار می‌دهد، بنابراین می توانید ببینید که آنها چه کار می‌کنند. فراتر از تصویر بزرگ بروید و وب سایت خود را از طریق چشم آنها تجربه کنید.!

Heatmaps مجموعهای ازرفتار های کاربر رادر صفحات سایت خاص به شما نشان می‌دهد: کاربران شما از کجا کلیک می‌کنند و پیمایش می‌کنند؟ آنها به چه چیزی علاقه مند هستند؟ آیا آنها مهمترین عناصر صفحه را می بینند و با آنها تعامل دارند؟

هدف اصلی هاتجر، همدردی با تجربه کاربران اولین قدم در جهت بهبود آن است.

Hotjar چه تفاوتی با Google Analytics دارد؟
Hotjar چه تفاوتی با Google Analytics دارد؟

Hotjar چه تفاوتی با Google Analytics دارد؟

Hotjar یک جایگزین برای گوگل آنالیز نیست. در واقع، از هاتجار به طور ایده آل باید همراه با یک راه حل تجزیه و تحلیل وب استفاده شود.

در حالی که ابزارهای نرم افزاری تجزیه و تحلیل وب مانند Google Analytics به شما اطلاعاتی در مورد صفحاتی که کاربران شما بازدید می‌کنند می‌دهد (به عنوان مثال، کدام صفحه دارای بالاترین نرخ پرش یا نرخ تبدیل است)، اما به شما نشان نمی‌دهد که بازدید کنندگان شما واقعاً چگونه از صفحات وبسایت استفاده می‌کنند.

 

همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله آموزش عکاسی از محصولات نیر دیدن کنید.

 

با Hotjar، می توانید بازدید کنندگان وب سایت خود را با دیدن نحوه ارتباط آنها با صفحات و درک دلیل رفتار آنها، بررسی کنید. این به شما امکان می‌دهد فرصت هایی که نیاز به  بهبود و رشد  دارد را به سرعت شناسایی کنید.

برای مثال: Google Analytics  گزارش می‌دهد که صفحه اصلی شما دارای نرخ پرش بسیار بالایی است. Hotjar دقیقاً به شما می گوید که چرا این اتفاق می افتد، با استفاده از Heatmaps،Recordings  و Surveys , تغییرات لازم را برای کاهش نرخ پرش انجام دهید.

ضبط جلسه (یا تکرار جلسه) چیست؟
ضبط جلسه (یا تکرار جلسه) چیست؟

ضبط جلسه (یا تکرار جلسه) چیست؟

ضبط جلسه، ارائه عملکرد واقعی است که بازدید کنندگان هنگام مرور وب سایت انجام می دهند. ضبط ها حرکت ماوس، کلیک ها، ضربه ها و پیمایش در چندین صفحه در دسکتاپ و دستگاه های تلفن همراه را ضبط می‌کنند.

ضبط جلسه به عنوان بازپخش جلسه، ضبط کاربر و ابزار پخش مجدد کاربر / بازدید کننده نیز شناخته می‌شود، برای درک واقعی نحوه تعامل کاربران با وب سایت به کار می رود، که به رفع مشکلات، بهینه سازی UX و در نهایت بهبود نرخ تبدیل کمک می‌کند.

ضبط های جلسه هر آنچه را که کاربر در مرورگر خود می بیند به شما نشان می‌دهد.
ضبط ها به شما امکان می‌دهد جلسات کاربران (ناشناس) را در وب سایت خود تماشا کنید، بنابراین می توانید ببینید که در آن کاربران شخصی در کجا گیر می‌کنند، چرخش می‌کنند و در نهایت صفحه خود را رها می‌کنند.

نقشه حرارتی چیست؟
نقشه حرارتی چیست؟

نقشه حرارتی چیست؟

نقشه حرارتی، نمایش گرافیکی داده است که در آن مقادیر با رنگ نشان داده می شوند. نقشه های حرارتی، تجسم داده های پیچیده و درک آنها را با یک نگاه آسان می‌کند.

اصطلاح حرارت برای اولین بار در اوایل دهه ۱۹۹۰ مارک تجاری بود، زمانی که طراح نرم افزار Cormac Kinney  ابزاری را برای نمایش گرافیکی اطلاعات بازار مالی در زمان واقعی ایجاد کرد. امروزه می توان نقشه گرما را با استفاده از صفحه گسترده اکسل یا با نرم افزارهای تخصصی مانند Hotjar  به صورت دستی ایجاد کرد.
نقشه های حرارتی وب سایت میتوانند محبوب ترین (گرم) و غیر محبوب (سرد)  عناصر یک صفحه وب را با استفاده از رنگ ها در مقیاس قرمز تا آبی تجسم کنند.

با جمع کردن رفتار کاربر، نقشه های حرارتی تجزیه و تحلیل داده ها را تسهیل می‌کنند و در یک نگاه از نحوه تعامل افراد با یک صفحه وب سایت خاص – چیزی که روی آن کلیک می‌کنند، پیمایش می‌کنند یا از آن چشم پوشی می‌کنند را نشان دهد؛ که به شناسایی روندها و بهینه سازی برای تعامل بیشتر کمک می‌کند.

نظرسنجی Hotjar چیست؟
نظرسنجی Hotjar چیست؟

نظرسنجی Hotjar چیست؟

نظرسنجی Hotjar به شما امکان می‌دهد تعداد نامحدودی از پاسخ دهندگان از بازدیدکنندگان سایت خود سوال کنید. نظرسنجی ها به دو روش مختلف برای کاربر به نظر می رسد:

  • On-site به عنوان یک ابزارک پاپ آپ در صفحه وب (بازدید کنندگان) خود ظاهر می‌شود.
  • لینک خارجی – به عنوان یک صفحه مستقل ظاهر می‌شود که آدرس وب مشخص شده خود را دارد (.(URL

شما می توانید از طریق پیام های ایمیل هدفمند، نظرسنجی های لینک خارجی را برای کاربران ارسال کنید، بدون اینکه نیازی باشد کاربر برای دریافت سوالات در سایت شما باشد. به صورت اختیاری، همچنین می توانید یک دعوت نامه پاپ آپ تنظیم کنید تا کاربران را در سایت خود به صفحه External Link Survey هدایت کنید.

4 دلیل که باید از Hotjar برای وب سایت خود استفاده کنید
4 دلیل که باید از Hotjar برای وب سایت خود استفاده کنید

۴ دلیل که باید از Hotjar برای وب سایت خود استفاده کنید

  1. در مورد آنچه در سایت شما اتفاق می افتد، به شما داده های شفاف و بصری اراِئه می‌دهد.
  2. موارد فوق را بدون نیاز به منحنی یادگیری، سریع و به سرعت انجام می‌دهد.
  3. خریدش آسان است و ارزش آن را نشان میدهد.
  4. به شما کمک می‌کند تا برخی از زمینه های مربوط به اینکه چرا مردم رفتار های مختلف انجام می دهند، بدست آورید.
هاتجر نرم افزاریست مبتنی بر وب
هاتجر نرم افزاریست مبتنی بر وب

نتیجه گیری

هاتجر نرم افزاریست مبتنی بر وب که در سال ۲۰۱۴ ساخته شد؛ کار اصلی آن آنالیز وب سایت، رفع ایرادات و بهینه سازی صفحات وب است، این برنامه با سه ابزار اصلی تجزیه تحلیل ( نقشه داغ، ضبط نشست و نظرسنجی)  وبسایت شما را مورد بررسی قرار میدهد.
از جمله نرم افزار های آنالیز وبسایت میتوان به google Analytics   اشاره کرد.
با هاتجر میتوانید تمام رفتار های کاربران را رصد کنید تا ببینید آنها دقیقا کجا کلیک میکنند و به دنبال چه چیزی هستند تا شما با در نظر گرفتن رفتار کاربران، نیاز انها را برطرف کنید.

هاتجر Hotjar چیست – heatmap چیست – هات جار – Hotjar یک شرکت تجزیه و تحلیل رفتار کاربر است

منابع مقاله هاتجر Hotjar چیست

https://www.hotjar.com/heatmaps/

https://www.hotjar.com/session-recordings/

https://www.hotjar.com/blog/on-site-surveys/

https://en.wikipedia.org/wiki/Hotjar

https://help.hotjar.com/hc/en-us/sections/115003204947-What-is-Hotjar-

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا